Oldal frissítése

A Realme GT5 Pro csúcsminőségű felszereltséget kap, így még a legjobbakkal is felveszi a versenyt

Aktualizálva • Szerző: Ondřej Chabr

A nagy teljesítményű OnePlus 12 bejelentése után a Realme egy olyan modellel jelentkezett, amely nagyon hasonló specifikációkkal rendelkezik. Nevezetesen a Realme GT5 Pro-val. Az ígéretesnek tűnő árért egy olyan telefont kapunk, amely játszi könnyedséggel megalázza a középkategóriát és felér a legjobbakhoz. Milyen lett a Realme GT5 Pro?

Realme GT5 Pro, bemutató

Realme GT5 Pro – TARTALOM

  1. A színváltozatok a hátlap textúrájában is különböznek, 2 változat bőrből készült
  2. Bármilyen erősen is süt a nap, a Realme GT5 Pro kijelzőjét mindig látni fogod
  3. A gyors töltés jó párost alkot a nagy kapacitású akkumulátorral
  4. A harmadik kamera már nem a makró, a Realme GT5 Pro mást tartogat a tarsolyában
  5. A Realme GT5 Pro árcédulája reális fenyegetést jelent a zászlóshajókra nézve

A színváltozatok a hátlap textúrájában is különböznek, 2 változat bőrből készült

Az új Realme GT5 Pro okostelefonhoz a gyártó olyan dizájnt választott, amely sok új zászlóshajó készülékhez is jól illeszkedik. Míg az előlapon a lekerekített kijelző, a vékony keret és a középre helyezett szelfikamera miatt mondjuk a Xiaomi 14 vagy a Vivo X90 Pro készülékre hasonlíthat, addig a hátlapi kameramodul ezzel szemben mondjuk a Honor Magic5 Pro-ra.

Realme GT5 Pro, narancssárga bőr Realme GT5 Pro, fehér bőr Realme GT5 Pro, fekete üveg
A színváltozatok triója, amelyek közül az első kettő vegán bőr hátlappal rendelkezik. Forrás: realme.com

Szerencsére a Realme nem vitte túlzásba az extravaganciát, még a színek tekintetében sem. Az érdeklődők választhatnak fekete és bézs, vagy a merészebb narancssárga között. Sokkal érdekesebb azonban a hátlap anyaga. Csak a fekete változat kapott matt üvegfelületet, míg a bézs és a narancssárga változatot jópofa műbőrrel vonta be a gyártó. A fekete telefon így 224 grammot nyom, a többi 6 grammal könnyebb.

Realme GT5 Pro, bőr hátlap
Közeli fotó az ívelt bőr hátlap és az alumínium oldalak közötti átmenetről. Forrás: realme.com

Az előlapot teljesen a kijelző uralja, több mint 94%-os arányban. Az alsó keret magassága kevesebb mint 2 mm. A kijelző fazettált szélein ugyan még mindig látható egy fekete keret az előlapon, de ez csak 1,5 mm-es. Sajnos nincs meghatározva, hogy a kijelzőt valamilyen tartós üveg borítja-e.

A felső részén helyet kapott egy infravörös port is, amely az otthoni készülékek vezérlésére szolgál. Maga a kialakítás víz- és porálló, IP64-es védelemmel. Ezen a téren még van hova fejlődni.

Bármilyen erősen is süt a nap, a Realme GT5 Pro kijelzőjét mindig látni fogod

Ahogy az lenni szokott, a telefon kijelzőjének minőségéért számos lényeges paraméter felelős. Nincs ez másképp a GT5 Pro esetében sem, a gyártó szemvédelmi tanúsítványt is ad hozzá. Az alig 6,8 hüvelykes AMOLED kijelző 144 Hz-es maximális frissítési frekvenciával képes megbirkózni. A kijelző 450 ppi-s finomsága kellemes, köszönhetően a nagy, 2780 × 1264 pixeles felbontásnak. A OnePlus 12-höz hasonlóan itt is hatalmas maximális fényerőértékkel, nevezetesen 4500 nittel találkozunk.

Realme GT5 Pro, AMOLED kijelző
A kijelző fényereje valóban kiemelkedő. A OnePlus 12 ugyanezt kínálja. Forrás: realme.com

A paraméterek felsorolását a további érdekességektől folytatjuk. A Realme GT5 Pro panelje tehát 1,07 milliárd színt képes megjeleníteni, nem hiányzik a Dolby Vision minősítés, és természetesen a HDR10+ színvarázslatot is képes kezelni. A kontrasztarány 5 millió az egyhez, a gamerek pedig értékelni fogják a gyors 2160 Hz-es érintésérzékenységet. A kijelző alsó részén ujjlenyomat-olvasó rejtőzik.

A gyors töltés jó párost alkot a nagy kapacitású akkumulátorral

Nem is lenne igazi GT sorozatú modell, ha nem büszkélkedhetne komoly teljesítménnyel. A felsorolás a 4 nm-es Snapdragon 8 Gen 3 processzorral indul, amely mögött Adreno 750 grafika áll. Az operatív memóriából 2 opció lesz kapható, mégpedig 12 és 16 GB. Bár memóriakártyát nem tud befogadni, a gyors UFS 4.0 tároló bőséges kapacitást ígér, minimum 256 GB-tól maximum 1 TB-ig. A hőségben a telefont egy 3 rétegű hőelvezető egység hűti.

i

A OnePlus 12 belekóstol a játékkonzolok és a kamerák világába. A specifikációi igazán tiszteletre méltóak

A Realme GT5 Pro a legújabb Wi-Fi 7 vételt is képes kezelni. Az 5G hálózati támogatás mellett az NFC-t, a Bluetooth 5.4-et és az aptX HD audiokodeket is kezeli. Ha zenéről van szó, a Dolby Atmos is jól jöhet. Az akkumulátor kapacitásának határait 5400 mAh-ra tolja ki. A töltés akár 100 W-os teljesítménnyel valósul meg USB-C-n keresztül, de a nagyon gyors 50 W-os vezeték nélküli töltés is használható.

Realme GT5 Pro, 50 W-os vezeték nélküli töltés
A vezeték nélküli töltéshez olyan tekercset kapott, amely teljesítményben sok vezetékes töltésű versenytársat is felülmúl. Forrás: realme.com

A mesterséges intelligencia kiaknázása érdekében a gyártó engedélyezte az érintés nélküli vezérlés funkciót a Realme GT5 Pro-n. A szelfikamera előtt végzett kézmozdulatokat a telefon feloldási, rendszeren belüli interakciós parancsokként értelmezi, és még a lassabb ujjmozdulatok is kurzorrá válhatnak a pontosabb vezérlés érdekében. A barátok képeinek értékelése szó szerint a felfelé néző hüvelykujj felmutatásával is elvégezhető.

Realme GT5 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 Realme GT5 Pro, hőelvezetés
A gyors processzor és a rengeteg RAM a Realme GT5 Pro-t játékkonzollá varázsolja. A kifinomultabb hőelvezető rendszer minimális szinten tartja a melegedést. Forrás: realme.com

A harmadik kamera már nem a makró, a Realme GT5 Pro mást tartogat a tarsolyában

Ha megfordítjuk a telefont, 3 kamerát láthatunk rajta. A fő szenzor egy Sony LYT-808 50 Mpx felbontással, a 8 Mpx-es széles látószögű egy Sony IMX355, amelynek felvételi szöge akár 112° is lehet, és az utolsó a négyzet alakú kamera. Ez utóbbi egy új funkció érkezését jelzi. A Realme GT5 Pro ugyanis egy nagyon ígéretes periszkópos teleobjektívet vezet be. Ez állítólag egy Sony IMX890 lesz 50 Mpx felbontással és közel 3x-os optikai zoommal. A "nagylátószög" mellett a többi kamera is rendelkezik optikai képstabilizátorral.

Realme GT5 Pro, LYT-808 fő szenzor
A Sony LYT-808 érzékelője jól fel van szerelve az éjszakai fényképezéshez. Forrás: realme.com

A teleobjektív minden bizonnyal készen áll a kemény munkára gyengébb fényviszonyok között is. Vannak olyan algoritmusok, amelyeket kifejezetten erre terveztek, hogy biztosítsák a kellő részletgazdagságot. Ahogy az utóbbi időben az lenni szokott, a Realme is megemlíti a nagyon jó minőségű portrék rögzítésének képességét, mind világosban, mind sötétben. Az előlapi szelfikamera nagy felbontású, 32 Mpx-es és f/2.5 rekeszértékkel rendelkezik.

Realme GT5 Pro, periszkópos teleobjektív
Ez az új periszkópos teleobjektív. Forrás: realme.com

A nagy látószögű kamera és a teleobjektív kombinációjának köszönhetően a Realme GT5 Pro-val makró felvételeket is készíthetsz. Természetesen ez csak egy a sok további képesség közül. A specifikációk szerint az újdonság képes bőrsimítás, panoráma, csillagfényes éjszaka és time-lapse módok kezelésére. Videót 4K minőségben és 60 fps sebességgel készít. A szelfikamera a képkocka sebességének csak a felét, azaz 30 fps-t tud kezelni.

A Realme GT5 Pro árcédulája reális fenyegetést jelent a zászlóshajókra nézve

Sajnos a Realme GT5 Pro esetében is egyelőre minden lényeges dolgot a realme.com kínai webes verziójából tudunk meg. A telefon ugyanis ebben az országban került forgalomba. Átszámítva, a járulékos költségekkel nem számolva, a 12/256 GB-tal felszerelt alapmodell körülbelül 170 ezer forintba kerülhet. A legerősebb, 16 GB/1 TB-os modell ára 220 ezer forint körüli lehet. Becsléseink szerint ez lesz az alapváltozat minimális induló ára, amikor piacunkra kerül.

i

Motorola Moto G84 (TESZT): elegáns dizájn és közel tiszta Android a középkategóriában

Ez azonban még így is nagyon izgalmasnak hangzik, mivel a hasonlóan felszerelt versenytársak ára jóval magasabb. Szóval remélhetőleg a Realme nálunk is felbukkan az új GT5 Pro-val. Hogy ez mikor fog megtörténni, azt azonban továbbra is rejtély övezi.

Paraméterek/Modell Realme GT5 Pro Realme 11 Pro+ 5G
Kijelző 6,78" (20 : 9) 6,7" (20 : 9)
2 780 × 1 264 px, 450 ppi 2 412 × 1 080 px, 394 ppi
AMOLED, 144 Hz AMOLED, 120 Hz
Hátlapi kamera fő: 50 Mpx, f/1,7, OIS, 4K video 60 fps
fő: 200 Mpx, f/1,7, OIS, 4K video 30 fps
széleslátó: 8 Mpx, f/2,2, 112°
széleslátó: 8 Mpx, f/2,2, 112°
teleobjektív: 50 Mpx, f/2,6, OIS, 2,7× optikai zoom
makró: 2 Mpx, f/2,4
Előlapi kamera 32 Mpx, f/2,5, 4K video 30 fps
32 Mpx, f/2,5, Full HD video 30 fps
Lapkakészlet Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 8-magos Mediatek Dimensity 7050, 8-magos
GPU Adreno 750 Mali-G68
RAM 12/16 GB 8/12 GB
Belső tárhely 256/512/1 000 GB 256/512/1 000 GB
Operációs rendszer Android 14, Realme UI 5.0 Android 13, Realme UI 4.0
5G támogatás
Akkumulátor 5 400 mAh 5 000 mAh
gyorstöltés / vezeték nélküli: 100 W/50 W gyorstöltés / vezeték nélküli: 100 W/-
USB-C
3,5 mm-es jack
Ellenállóság IP64 NINCS
Hangzás sztereó, Dolby Atmos sztereó, Dolby
Méret 161,7 × 75,1 × 9,2 mm 161,6 × 73,9 × 8,2 mm
Súly 218–224 g 183 g
i Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

A Realme egy olyan jól felszerelt telefonnal rukkolt elő, hogy az tényleg egy csoda lesz, ha még a mi piacunkra érve is megmarad rajta a megfizethető árcédula. Sok versenytárs csóválhatja majd miatta a fejét. Reméljük, hogy a Realme GT5 Pro nem megy el mellettünk, mert az általános felszereltség több mint ígéretes. Ráadásul a Realme mindent tartós kialakításba csomagolt, luxus külsővel.

Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB20