Oldal frissítése
A legjobb fotómobilok

A legjobb fotómobilok 2025-ben

Cikk

• Szerző: Szerkesztőség

A mobiltelefonokban lévő kamerák egyre fontosabb szerepet játszanak, és minőségük évről évre jobb. A képminőség romlása nélküli zoomolás, az éjszakai felvétel, a dinamikatartomány és a különféle módok kezelése terén egyre több lehetőség nyílik arra, hogy a mesterséges intelligenciát a fényképezés folyamatába bevonják. Ebben a cikkben kiválasztottuk számodra a legjobb fotómobilokat, amelyek a legjobban kezelik ezeket a területeket. Azonban nem mindenkinek van 500 ezer forintja egy első osztályú modellre, ezért a legjobb fotómobilokat nemcsak értékhatár nélkül gyűjtöttük össze számodra, hanem külön fejezetet szenteltünk a 200 ezer és a 100 ezer forint alatti összegért is megvásárolható fotómobiloknak. Először azonban olvasd át, milyen fényképezéssel kapcsolatos funkciókat kell keresned, ha jó minőségű fotómobilt szeretnél vásárolni.

A legjobb fotómobilok 2025-ben (ÁTTEKINTÉS) - TARTALOM

Hogyan válasszunk fotómobilt?

A kamerás mobilok kínálata folyamatosan bővül, és el kell ismerni, hogy manapság a telefonokba szerelt kamera minősége nagyon fontos. Az új mobiltelefonok bemutatásakor minden gyártó nagy hangsúlyt fektet a fényérzékelők minőségére, és folyamatos a verseny, hogy melyikük kínál több érzékelőt, nagyobb felbontást vagy pontosabb zoomot. De mit tudunk tenni felhasználóként? Mely paraméterekre kell figyelnünk annak érdekében, hogy jobban tudjunk tájékozódni a fotómobilok kínálatában?

A legtöbbet emlegetett paraméter továbbra is az érzékelő felbontása. Hiba lenne, ha csak ezt vennénk figyelembe, de annak magas értéke például javíthatja a képminőséget nagyítás után vagy a nagy formátumú nyomtatás során. A standard felbontási érték folyamatosan növekszik, és már nem meglepő, ha 108 vagy akár 200 Mpx-es érzékelőkkel találjuk szemben magunkat, ahol ez az érték főleg arra szolgál, hogy a készülék több pixelt egyesítsen egybe. Nagy felbontást ér el például a Samsung Galaxy S25 Ultra, de az olcsóbb Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G és a Infinix Note 40 PRO+ 5G is.

A felbontás mellett figyelnünk kell a lencse rekeszértékére is. A rekeszértéket f-értéknek is szokták nevezni, és azt jelzi, hogy az érzékelőhöz mennyi fény jut el a fénykép készítésekor. Minél alacsonyabb a rekesznyílás értéke, annál több fény jut be az érzékelőbe. Tehát jobb eredményeket érhetünk el gyenge fényviszonyok között is. Ezenkívül egy ilyen érzékelő gyorsabban képes rögzíteni a képeket, ezzel csökkentve a mozgó jelenet által okozott elmosódás kockázatát.

Fotómobilok 2020, rekesznyílás
A rekeszértéket f-értékként adják meg. Minél alacsonyabb, annál több fényt enged be. Forrás: enebophoto.com.

A gyártók manapság a mesterséges intelligenciára (AI) támaszkodnak a valós idejű felvétel vagy jelenet vezérlésének megfelelő beállításához. A telefonok nagy teljesítményű processzorokat rejtenek, amelyek intelligens algoritmusok segítségével javítják a fókuszt, felismerik a tárgyakat és az arcokat stb. Ráadásul az ilyen beállításokat azonnal, sokkal gyorsabban ki tudják értékelni, mint ahogy erre egy ember képes lenne.

A mesterséges intelligencia a több érzékelőből érkező képeket is képes kezelni. Elmúltak már azok az idők, amikor a telefonnak egyetlen jó minőségű érzékelője volt. Ma a több érzékelő nyújtotta előnyöket élvezhetjük, amelyek mindegyike eltérő feladatkörrel rendelkezik, mindegyiket különféle érzékelési módhoz tervezték. A fő lencsét általában ultraszéles, teleobjektív, makró-érzékelő, ToF-érzékelő és más típusú érzékelők egészítik ki.

Fotómobilok 2020, érzékelők
Ma már nem igaz az az állítás, hogy egy mobiltelefonnak csak egy hátsó érzékelője van. Forrás: allround-pc.com.

A mobiltelefonokat korábban azért bírálták, hogy a zoomolás terén nem tudtak sokkal közelebb kerülni a digitális fényképezőgépekhez. Az optikai zoom fogalma azonban egy ideje már nem ismeretlen a mobiltelefonok számára, a gyártók ezt a digitális és a hibrid zoommal kombinálják. Egy bizonyos mértékig lehet optikailag nagyítani a jelenetre a képminőség romlása nélkül, ezután azonban a képminőség már romlik a digitális zoom során.

Ezzel szemben találkozhatunk a nagylátószögű objektív fogalmával, amely a felvételi látótér kiszélesedését biztosítja, hogy még több minden beleférjen a fényképbe vagy a videóba. Ilyennel találkozhatunk a jól ismert GoPro akciókamerák esetében is. Bizonyos telefonok úgynevezett ultraszéles látószögű objektívvel is rendelkeznek, ami körülbelül 120°-ban képes rögzíteni a látómező nagy részét.

Fotómobilok 2020, széles látószögű érzékelő
A széles-látószögű érzékelő képes belátni a jelenet nagy részét. Forrás: petapixel.com.

Mely telefonokat nevezhetjük joggal a jelenleg kapható legjobb fotómobiloknak? A lista összeállítása a DxOMark rangsora alapján történt, és a cikk csak azokat a fotómobilokat mutatja be, amelyek az értékelés idején elérhetők voltak a piacunkon. Néhányuknál nincs link a webáruházhoz, mert jelenleg nem állnak értékesítés alatt. Lehetséges azonban, hogy később újra bekerülnek a kínálatba. A cikket kategóriákra osztottuk. A telefon leírásában mindig megtalálhatod az okostelefon minőségi jellemzőit is.

A jelenleg kapható, legjobb fotómobilok

Az igényes mobilfotózás rajongói az alábbi készülékek közül választhatnak. Ebben a kategóriában a mobilfotózás jelenleg elérhető csúcskategóriás fotómobiljai találhatók. Érzékelőik szinte bármilyen helyzettel képesek megbirkózni, és több érzékelővel is rendelkeznek. Mindegyikük tökéletesen felkészült a feladatára. Az alábbi listából bármely telefon helyettesítheti a klasszikus kompakt fényképezőgépeket. Mindegyik nagyszerű és nagy teljesítményű okostelefon, amely teljesítményével, modern technológiai megoldásaival és elegáns megjelenésével igazán lenyűgöző.

Xiaomi 15 Ultra

Xiaomi 15 Ultra

  • Leica kamera
  • AI a szerkesztési folyamatban
  • Töltés: 90 W / 80 W

Massív fotómodul és kifinomult kameraalkalmazás. Ez a új Xiaomi 15 Ultra. Tökéletesen kimeríti a fotómobil fogalmát. Az optikát a Leica biztosítja. A fő kamera 1 hüvelykes érzékelővel és 50 Mpx felbontással rendelkezik. Ugyanezt kínálja a többi érzékelő is, konkrétan a széles látószögű és teleobjektív. A fő és a teleobjektív optikai stabilizátorral rendelkezik, továbbá a posztprodukcióban az AI szolgáltatások is igénybe vehetők. A hatalmas, 6,73 hüvelykes kijelző nagyon magas felbontással rendelkezik, szélessége 1440 pixel. Mindezt a Snapdragon 8 Elite chip hajtja. Az Android 15 rendszer HyperOS 2.0 felületet kapott. Érdekes, hogy a 5410 mAh kapacitású akkumulátor mindkét típusú töltésnél szinte azonos teljesítményt nyújt. A Xiaomi vezetékes töltéssel 90 W-ot, vezeték nélkül pedig 80 W-ot képes kezelni. Kínálatunkban fekete-fehér változatban, 512 GB-os belső tárhellyel találod meg. Bővebben: Xiaomi 15 Ultra (TESZT): egy kamera, amely új értelmet ad a fotózásnak.

Xiaomi 15 Ultra Xiaomi mobiltelefonok
iPhone 16 Pro Max

iPhone 16 Pro Max

  • Nagyobb, 48 Mpx felbontású széleslátó
  • Új kamera gomb
  • 4K videofelvétel 120 fps sebességgel

A történelem eddigi legnagyobb iPhone-ja, de egyben a legjobban fényképező is. Ez az iPhone 16 Pro Max. Az új 48 megapixeles kamera mellé ezúttal egy nagyobb felbontású, széles látószögű kamera csatlakozott, amely jobb eredményeket biztosít szürkületben. A teleobjektív továbbra is 12 Mpx-es és 5x zoomra képes. A nagy újdonság a telefon oldalán található kamera gomb. Nemcsak az exponálógomb megnyomását teszi lehetővé, hanem a Kamera alkalmazásban kiválasztott beállításokat is vezérli. A nagy teljesítményű A18 Pro processzornak köszönhetően az Apple Vision Pro szemüveghez való térhatású videók készítése és a 4K videók 120 fps sebességgel történő felvétele sem okoz gondot. A nagyobb, 6,9-es OLED kijelzőn mindent jól láthatsz. Az Apple kissé növelte mind a vezetékes, mind a vezeték nélküli töltési teljesítményt. Az IP68-as minősítésű titánból készült készülékház csiszolt oldalakat kapott, az új iPhone-t pedig a fehér és fekete mellett bronz és bézs színben is megvásárolhatod. Bővebben: iPhone 16 Pro Max (TESZT): hatalmas kijelző, kompromisszumok nélküli teljesítmény és a hamarosan érkező AI ígérete.

iPhone 16 Pro Max iPhone mobiltelefonok
Google Pixel 9 Pro XL

Google Pixel 9 Pro XL

  • Kamera AI beállításokkal
  • 42 Mpx-es szelfikamera
  • Nagyon fényes 6,75” OLED kijelző

A Google is maximális méretűre nyújtotta a telefonját. A jelenlegi csúcstelefonja a Google Pixel 9 Pro XL nevet viseli. Az 50 megapixeles, f/1,68-as kamerával remek felvételeket készíthetsz, amit az utófeldolgozásban AI segít. A nagy részletességű 48 Mpx-es nagylátószögű objektív és végül az ugyanilyen felbontású 5x-es teleobjektív sem fog csalódást okozni. A szelfikamera nagyot ugrott, hiszen 42 Mpx felbontással készít felvételeket. A legújabb Google Tensor G4 processzor is teljesítménynövekedésen ment keresztül. A telefon igazán karcsú, a hatalmas 6,75 hüvelykes OLED kijelzőt pedig vékony keret veszi körül, nem mellesleg elképesztő fényerővel rendelkezik. A kijelzőt továbbá tartós Gorilla Glass Victus 2 üveg védi. Bővebben: Google Pixel 9 Pro XL (TESZT): az AI király, amely remek képeket lő, de nem mindenki ízlésének megfelelő.

Google Pixel 9 Pro XL Google Pixel telefonok
Vivo X100 Pro

Vivo X200 Pro

  • 200 Mpx-es teleobjektív
  • Maximális teljesítmény
  • IP69-es ellenállóság és gyors töltés

A Vivo X200 Pro napjaink egyik legjobb fotómobilja és minden más tekintetben is egy szupererős telefon. Az előlapot a kijelző uralja, amelyet csak egy apró szelfikamera bont meg. Egyébként a nagy finomsággal és fényerővel rendelkező ívelt AMOLED abszolút dominál. A hátlapon viszont egy hatalmas fotómodul kapott helyet, amely egy 50 Mpx-es fő- és nagylátószögű kamerát, valamint egy részletes 200 Mpx-es teleobjektívet rejt magában. A minőséget a Zeiss márka garantálja, többek között a tükröződést minimalizáló bevonat formájában. A felhasználók kipróbálhatják a 8K videofelvételt, Log formátumban történő felvételkészítés lehetőségével. Az Android 15-ön alapuló Funtouch OS-t a Mediatek Dimensity 9400 futtatja 16 GB RAM-mal. A telefon teste akár nagynyomású vízzel is találkozhat, a védelem itt IP69-es. A 6000 mAh kapacitású akkumulátor 90 és 30 W-os töltési teljesítményt kínál. Bővebben: Vivo X200 Pro (TESZT): csúcsmobil gyönyörű kijelzővel és szinte profi kamerákkal.

Vivo X200 Pro Vivo mobiltelefonok
Motorola EDGE 50 Ultra

Motorola EDGE 50 Ultra

  • Kamera: 50 + 50 + 64 Mpx
  • Kijelző: 6,7", 144 Hz
  • Snapdragon 8s Gen 3 és 16 GB RAM

Az amerikai Motorola márka legfejlettebb készüléke sikeresnek bizonyult. A stílusos és elegáns, lekerekített elemekkel rendelkező formatervezésben helyet kapott egy finoman kiemelkedő fotómodul is három kamerával. Az 50 megapixeles kamera mellett találunk egy ugyancsak részletgazdag nagylátószögű kamerát és végül egy teleobjektívet még nagyobb, 64 megapixeles felbontással. Ez utóbbi 3x optikailag, és akár 100x hibrid módon zoomol. Természetesen mesterséges intelligencia segíti a képek feljavítását. A szelfikamera is magas pixelszámot kapott, konkrétan 50 Mpx-es felbontást. A Motorola csúcsmodellje egy nagyon finom 6,7 hüvelykes P-OLED kijelzőt kínál, amely többek között magas, 144 Hz-es frekvenciával büszkélkedhet. A telefon a Snapdragon 8s Gen 3 chipnek és a 16 GB RAM-nak köszönhetően nagy teljesítményt ér el. Sok más Motorola modellhez hasonlóan az Edge 50 Ultra is nagyon gyors töltéssel rendelkezik. USB-C kábelen keresztül 125 W-tal, vezeték nélkül pedig akár 50 W-tal is tölthetjük. Bővebben: Motorola Edge 50 Ultra (TESZT): elegancia, nagyszerű kamera és szinte korlátlan teljesítmény.

Motorola EDGE 50 Ultra Motorola mobiltelefonok
Honor Magic V3

Honor Magic V3

  • Kameratrió: 50 + 40 + 50 Mpx
  • Nagy OLED kijelzők
  • MagicOS Gemini AI támogatással

Bár a túlméretezett Honor Magic V3 egy hajlítható okostelefon, a márka semmit sem veszített a fotós képességeiből, ezt a modellt is a legjobbal szerelte fel. A hátlapon található hármas kamera egy 50 Mpx-es fő kamerát tartalmaz, kiváló f/1.6 rekeszértékkel, valamint egy 40 Mpx-es nagylátószögűt és egy 50 Mpx-es teleobjektívet. A kamera alkalmazásban többféle üzemmód is elérhető. Az előlapi kamerapárosnak sincs szégyenkeznivalója, hiszen mindkettő 20 Mpx-es. A Magic V3 egyéb funkciói is megérik a pénzüket. Mindkét kijelző nagy képátlóval és megfelelő képaránnyal rendelkezik. A Snapdragon 8 Gen 3 processzor és a 12 GB RAM csúcsminőségű, emellett a Honor Magic V3-at vezeték nélkül akár 50 W-os teljesítménnyel is töltheted. A Google Gemini mesterséges intelligencia is része az operációs rendszernek a MagicOS keretrendszerrel együtt. Az adatokhoz való hozzáférést ujjlenyomat-olvasó védi, szokatlan módon a bekapcsológombon elhelyezve. Az utolsó gyöngyszem az otthoni készülékek vezérlésére szolgáló infravörös port. Bővebben: Honor Magic V3 (BEMUTATÓ): nagyszerű hajlítható telefon meglepő méretekkel és tömeggel.

Honor mobiltelefonok
i

Néhány modell a DxOMark rangsorából nem érhető el hazánkban, ezért nem szerepelnek ebben a cikkben. A TOP 10 jelenlegi rangsora a telefonok elérhetőségétől függetlenül így néz ki:

  1. Huawei Pura 70 Ultra
  2. Google Pixel 9 Pro XL
  3. Honor Magic6 Pro
  4. iPhone 16 Pro/16 Pro Max
  5. Huawei Mate 60 Pro+
  6. Oppo Find X8
  7. Oppo Find X7 Ultra
  8. Huawei P60 Pro
  9. iPhone 15 Pro/15 Pro Max
  10. Google Pixel 9

A legjobb fotómobilok 200 000 forint alatt

Ha olyan telefont keresel, amely kiváló minőségű kamerával rendelkezik, ugyanakkor nem kell rá egy fél vagyont elkölteni, akkor ebben a fejezetben megtalálhatod a legjobb fotómobilokat, amelyek 200 000 forint alatt is megvásárolhatók. Mivel nem ezek a legdrágább modellek, ezért számolni kell bizonyos kompromisszumokkal, mégis ezek a fotómobilok nagyon jónak számítanak. A következő modelleket gyűjtöttük össze számodra:

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G

  • 200 Mpx-es fő kamera
  • Erőteljes teljesítmény a gamerek számára
  • 120 W-os gyorstöltés

Az új Redmi, melynek neve kissé bonyolultabb, érdekes érzékelőkkel ellátott fotómodullal rendelkezik. Elsősorban a 200 Mpx-es fő kamera emelhető ki, amely f/1,6-os fényerővel és OIS-szel rendelkezik. De ez még nem minden, bár a 8 Mpx-es széles látószögű és a 2 Mpx-es makró kamera már nem annyira nagy szám. Videofelvételeket akár 4K felbontásban is képes rögzíteni. A szelfikhez a Redmi Note 14 Pro+ 5G 20 Mpx felbontással rendelkezik. A nem egészen 6,7 hüvelykes P-OLED panel finom felbontást kínál, az oldalain a telefon szélére hajlik. A játékosoknak tetszeni fog a beépített Snapdragon 7s Gen 3 processzor, a 12/512 GB-os memória és nem utolsósorban a speciális Liquid Cool hűtés. A Redmi Note-oknál megszokott módon a töltés nagyon gyors. Ez itt sincs másképp, a maximális teljesítmény elképesztő 120 W. Bővebben: Redmi Note 14 Pro+ (TESZT): kiváló készülék zászlóshajószerű AI funkciókkal, jelentősebb kompromisszumok nélkül.

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G Xiaomi mobiltelefonok
Honor Magic7 Lite

Honor Magic7 Lite

  • Óriás ívelt AMOLED
  • 108 Mpx-es kamera
  • 6600 mAh-s akkumulátor + 66 W-os töltés

A Honor Magic7 Lite a rendkívül sikeres előző generációt váltja fel. Vonzereje egyértelmű - kijelző, kamera és akkumulátor. A lekerekített AMOLED-panel maximális felszereltséggel teszi teljessé a drága okostelefon összhatását, bár a valóság kissé szerényebb, figyelembe véve az árcéduláját. A kijelző mindenesetre nagyon finom felbontással rendelkezik. Az előző modell felszereltségéhez képes eltűnt róla egy kamera, de a 108 Mpx-es kamera megmaradt, az 5 Mpx-es nagylátószögű kamerával együtt. Az eredeti dedikált makró helyébe a nagy felbontású főkamerával történő zoomolás lehetősége lépett. Az akkumulátor szenzációs kapacitást ért el. A 6600 mAh-jával valóban előnyben van a konkurenciával szemben. A Honor Magic7 Lite 66 W-os gyorstöltésre képes. A kialakítás IP64-es minősítésű, továbbá tesztelték a 2 méterről történő leejtésre és a szélsőséges hőmérsékleten való működésre is. Bővebben: Honor Magic7 Lite (TESZT): amikor a hosszú üzemidő és a szép dizájn kéz a kézben jár.

Honor Magic7 Lite Honor mobiltelefonok
Nothing Phone (3a)

Nothing Phone (3a)

  • 50 Mpx-es teleobjektív
  • Fényes kijelző
  • Nothing OS rendszer

A jobb Pro változattal együtt már a Nothing Phone (3a) is kapható. Az említett változattól az 50 Mpx-es teleobjektívben különbözik, amely ennél a modellnél „csak” 2x-es optikai zoomra képes. Nem a teleobjektív jelenléte az egyetlen érdekesség, az optikai stabilizátorral ellátott főkamera 50 Mpx-es képeket készít, de helyet kapott benne még egy 8 Mpx-es nagylátószögű kamera is. A Nothing egy igazán dimenzionális, majdnem 6,8"-os kijelzőt épített be 120 Hz-es frekvenciával és nagyszerű, akár 3000 nites fényerővel. A hátlapon a Glyph fényfelületet találjuk, talán ez az okozója az alacsonyabb IP64-es besorolásnak is, valamint egy megnövelt kameramodult. Az okostelefont a Snapdragon 7s Gen 3 hajtja. Ami a memóriát illeti, akár 12 GB RAM-mal és 256 GB belső tárhellyel is beszerezhető. Az Android 15 a Nothing OS 3.1-gyel felvértezve fut rajta. Bővebben: Nothing Phone (3a) Pro (TESZT): a kevesebb néha több, de minden porcikájában eredeti – kiváló kamerát és hosszú üzemidőt kínál.

Nothing Phone (3a) Nothing mobiltelefonok
Realme 14 Pro 5G

Realme 14 Pro 5G

  • 50 Mpx + OIS
  • Ellenálló és stílusos kialakítás
  • 6000 mAh-es akkumulátor

A Realme 14 Pro 5G-t elnézve egyértelmű, hogy tökéletesen betöltheti egy ékszer szerepét. Hiba lenne azonban plusz pontokat adni neki csak a kinézetéért és a magas IP69-es ellenállóságáért. Elvégre a gyártó alacsony árcédulára ültette, de sokkal magasabb ambíciókkal. Úgy tűnhet, mintha a hátlapon három lencse állna készenlétben a fotózáshoz, pedig csak két kamera van benne. A főkamera 50 Mpx-es felbontásra és az alapfelszereltséghez tartozó OIS-re támaszkodik. Egy Sony IMX882-es érzékelőről van szó. A második egy 2 Mpx-es mélységélesség-érzékelő. Az előlapon egy 16 Mpx-es érzékelő található. A mobiljátékosoknak is van okuk az örömre, hiszen egy Mediatek Dimensity 7300 Energy chip dolgozik a motorháztető alatt. Bizonyára nem fog cserben hagyni a nap közepén köszönhetően a 6000 mAh-s akkumulátornak. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, támogatja a WiFi 6-ot, továbbá az Android 15-ös verziója rejtőzik a Realme UI bővítmény felszíne alatt. Természetesen nem maradhat ki belőle a Gamini AI asszisztens sem. Bővebben: Realme 14 Pro+ 5G (TESZT): egy kaméleon, amely a hőmérsékletnek megfelelően változtatja a színét. Középkategóriás, így megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Realme 14 Pro 5G Realme mobiltelefonok
Motorola Edge 60 Fusion

Motorola Edge 60 Fusion

  • Kamera: 50 + 13 + 13 Mpx
  • Ellenállóság: IP69
  • Chip: Mediatek Dimensity 7300

A Motorola Edge Fusion legújabb generációja megtartotta elődje fotós felszereltségét. Számíthatunk tehát a Sony Lytia fő érzékelőre, amely 50 Mpx-es felbontást kínál. Ehhez tartozik egy 13 Mpx-es széles látószögű kamera és egy ugyanolyan részletgazdag makró. A szelfiket megduplázott felbontással, azaz 32 Mpx-ben készítheted el. A Motorola lekerekített kijelzője 120 Hz-es frekvenciával és nagy felbontással rendelkezik. A konstrukció nagyon strapabíró, az IP69 tanúsítványnak megfelelően még a nagynyomású víznek is ellenáll. A teljesítményt a Mediatek Dimensity 7300 és a 12 GB-os operatív memória biztosítja. A rendszer természetesen Android 15, de a gyártó a rendszer jövőbeli verzióira való frissítésre is ígéretet tett. A modell 5200 mAh-s akkumulátorát 68 W-os teljesítménnyel lehet feltölteni, a sztereó hang pedig Doby Atmos tanúsítvánnyal rendelkezik. A szürke mellett a modell érdekes türkizkék színben is kapható. Bővebben: Motorola Edge 60 Fusion (TESZT): szép, strapabíró és könnyű telefon, amely számos előnnyel rendelkezik, de helyenként még nem teljesen kiforrott.

Motorola Edge 60 Fusion Motorola mobiltelefonok
Samsung Galaxy A55 5G

Samsung Galaxy A55 5G

  • 5 Mpx-es makró
  • 6,6" AMOLED kijelző
  • Exynos 1480 + 8 GB RAM

A Samsung Galaxy A szériája legújabb tagja jó szokásához híven kiváló fotós képességekkel érkezik. A Samsung Galaxy A55 5G az 50 Mpx-es főkamera mellett egy 12 Mpx-es nagylátószögű kamerát is kapott, valamint egy 5 Mpx-es makrót. A képeket a kiváló minőségű AMOLED kijelzőn lehet megtekinteni, amely viszonylag kompakt, 6,6 hüvelykes képátlóval rendelkezik. Ezt egy 32 Mpx-es szelfikamera egészíti ki. A telefon meghajtásáról a Samsung Exynos 1480 gondoskodik. A tárhelyet tekintve 128 GB és 256 GB között választhatunk, de ez minden esetben 8 GB RAM-mal párosul. A Samsung dizájnja víz- és porálló az IP67-es szabvány szerint. Tölteni 25 W-os teljesítménnyel lehet. Az 5000 mAh kapacitású akkumulátor gondoskodik a hosszú üzemidőről. Bővebben: Samsung Galaxy A55 5G (TESZT): az A széria legjobbja. Nagyszerű kamera, kétnapos üzemidő, kiváló kijelző és még sok minden más.

Samsung Galaxy A55 5G Samsung mobiltelefonok

A legjobb fotómobilok 100 000 forint alatt

Még a 100 000 forintig terjedő árkategóriában is találhatsz olyan mobiltelefonokat, amelyek szép képeket készítenek. Hangsúlyozni kell azonban, hogy az ebbe a kategóriába tartozó telefonokat nagyon nehéz összehasonlítani azokkal, amelyek joggal érdemelték ki a legjobb fotómobiloknak járó elismerést. Kiváló teljesítményt nyújtanak, ha normál fényviszonyok között készítünk pillanatfelvételeket, ami megbízható és elegendő a legtöbb felhasználó számára. Sőt, köztük kissé meglepő módon olyan modelleket is találunk, amelyek olyan jellemzőkkel rendelkeznek, amelyek gyakran még a drágább modelleknél sem fordulnak elő.

Motorola Moto G54

Motorola Moto G54

  • 50 Mpx-es főkamera
  • 5G + 3,5 mm-es jack
  • 6000 mAh-s akkumulátor

Miért ne érhetnéd be egy alacsonyabb kategóriájú telefonnal, amely kimondottan szimpatikus árcédulával rendelkezik? Ráadásul a kamerafelszereltség sem feltétlenül kell, hogy rossz legyen. Ilyen például a Motorola Moto G54, amely egy pár kiváló minőségű érzékelőt kapott. A nagy felbontásúból egy alacsonyabb felbontású 50 megapixeles képet készít, így elegendő adatot használ fel ahhoz, hogy a gyenge fényviszonyok között készült képet feljavítsa. A főkamera mellé a gyártó egy 8 Mpx-es széles látószögű kamerát is tett. Érdemes megemlíteni, hogy a 6,5 hüvelykes, nagy felbontású, 120 Hz-es frissítési frekvenciával rendelkező kijelzőn a fényképek és videók kiváló minőségben játszhatók le. A telefon szabványon felüli 256 GB-os tárhellyel és 12 GB RAM-mal rendelkezik. Ezzek mellé egy Mediatek Dimensity 7020 chip társul. A Motorola Moto G54 olyan dolgokat is kínál, mint a fülhallgató-csatlakozó, a leggyorsabb 5G mobilinternet támogatása, valamint az NFC. A nagyszerű üzemidőről a 6000 mAh kapacitású akkumulátor gondoskodik.

Motorola Moto G54 Motorola mobiltelefonok
Infinix Note 40

Infinix Note 40

  • Csúcsminőségű 6,78”-es AMOLED kijelző
  • 32 Mpx-es szelfikamera Magic Ringgel
  • Számos kiegészítő a csomagban

Nem túl gyakran fordul elő, hogy egy 100 ezer forint alatti mobiltelefon olyan prémium megjelenést kap, mint az Infinix Note 40. Ráadásul a csomagban töltőadaptert, tokot, üvegfóliát és fülhallgatót is találhatunk. Az előlapot a 120 Hz-es AMOLED kijelző uralja, minimális kerettel. Szívében egy Mediatek Helio G99 Ultimate chip dobog, amelyet virtuális RAM-mal kiegészítve akár 16 GB RAM támogat. A szórakozásról a JBL sztereó hangszórók gondoskodnak. Az akkumulátor meglepően jó üzemidővel rendelkezik, köszönhetően az 5000 mAh kapacitásnak. A vezetékes töltésről az Infinix 45 W-os teljesítménnyel gondoskodik, vezeték nélküli pedig 20 W-ra képes. Bár a hátlapon több kamerát is láthatunk, érdemes megemlíteni a 108 Mpx-es főérzékelőt és a sokféle felvételi módot. Ennek köszönhetően még zoomolni is lehet a felvétel minőségének minimális romlása mellett. Az előlapi szelfikamera, amely körül az iPhone-ok mintájára az értesítéseket és állapotokat jeleníti meg a rendszer, a szokásosnál nagyobb, 32 Mpx-es felbontást kapott. Bővebben: Infinix Note 40 Pro (TESZT): számos kiegészítő, bőr hátlap és megbízható kamera.

Infinix Note 40 Infinix mobiltelefonok
Realme 12x 5G

Realme 12x 5G

  • 50 Mpx-es főkamera
  • Memóriakártya, 3,5 mm-es csatlakozó, 5G hálózat
  • Konfigurálható oldalsó gomb

A Realme jó belehúzott a telefonfejlesztésbe, a fotómobilok között szinte minden kategóriában megtalálható egy-egy modellje. A Realme 12x 5G a kevésbé igényes fotósok számára kínál megfelelő alternatívát. A fotós felszereltség azonban egyáltalán nem néz ki rosszul. Az AI támogatással ellátott 50 Mpx-es főkamera rengeteg képi információt gyűjt be. A 2 Mpx-es mélységélesség-érzékelő is sokat segít. Ennyi van a hátlapon. Az előlapon egy 8 Mpx-es szelfikamera kapott helyet. Az okostelefon lapos kialakításában nagyon tisztességes felszereltséget találunk. Az 5G hálózatokhoz való csatlakoztathatóság, a 3,5 mm-es fülhallgató-csatlakozó és a konfigurálható oldalsó gomb a kellemes bónuszok közé tartozik. A kijelző csak HD felbontású, de majdnem 6,7" képátlójú és 120 Hz-es frissítési frekvenciával rendelkezik. Az Android 14 operációs rendszer egy Mediatek Dimensity 6100+ chip segítségével fut, a belső tárhelyet pedig memóriakártyával bővíthetjük. A fotómobil stílusos zöld vagy fekete színváltozatban vásárolható meg.

Realme 12x 5G Realme mobiltelefonok
Realme C67

Realme C67

  • 108 Mpx-es kamera
  • 8 GB RAM + 256 GB tárhely
  • Nagy kapacitású 5000 mAh-s akkumulátor

Még a legolcsóbb telefonok kategóriájában sincs hiány a magas megapixelszámokból. A Realme C67 teljes 108 Mpx-t tart fenn a főkamera számára, amely AI támogatást is élvez. De persze a szürkületi felvételektől nem várhatunk el túl sokat. A főkamera mellé egy olyan kamera csatlakozik, amely képes a téma mögötti háttér elmosására. Az előlapon egy szolid 8 Mpx-es szelfikamera kapott helyet. A nagyméretű kijelző megtartja nagy felbontását és 90 Hz-es frekvenciáját. A Realme a RAM-kapacitás tekintetében sem marad alul, 8 GB áll rendelkezésre. A bőséges 256 GB-os tárhely is biztosan jól jön majd, ugyanakkor memóriakártyával való bővítésre is lehetőség van. A 3,5 mm-es jack csatlakozó teszi teljessé a felszereltséget. Ha fontos számodra a hosszú üzemidő, az 5000 mAh-s akkumulátorra számíthatsz.

Realme C67 Realme mobiltelefonok
Infinix Hot 50 Pro+

Infinix Hot 50 Pro+

  • 50 Mpx-es kamera f/1,6-os fényerővel
  • JBL hangszórók
  • Vékony, mindössze 6,8 mm

A nagyon vékony Infinix mindössze 7 mm vastagságú. Ennek ellenére a konstrukcióba egy érdekes kamera is befért. Ez egy 50 Mpx-es fő kamera, kiváló f/1,6-os fényerővel. A többi kamera adatai nem ismertek, de valószínűleg egy mélységélesség-érzékelő is helyet kapott a készülékben. Ez azonban nem szabad, hogy eltántorítsa azokat az érdeklődőket, akik nemcsak nappal, hanem éjszaka is viszonylag éles és részletes képeket szeretnének lőni. A Hot 50 Pro+ modell továbbá kiemelkedik lekerekített AMOLED kijelzőjével, amelynek átmérője 6,78”. A teljesség kedvéért hozzá kell tenni, hogy a processzor a Mediatek Helio G100, 8 GB RAM-mal támogatva, az adatok pedig a 256 GB-os tárhelyen kapnak helyet. A gazdag csomagtartalom mellett a telefon a korábbinál gyorsabb, 33 W-os töltéssel és JBL márkájú sztereó hangszórókkal is rendelkezik. Bővebben: Infinix Hot 50 Pro+ (BEMUTATÓ): a legvékonyabb okostelefon a piacon edge kijelzővel, de egy fontos dolog hiányzik belőle.

Infinix Hot 50 Pro+ Infinix mobiltelefonok
Xiaomi Redmi Note 14

Xiaomi Redmi Note 14

  • Három hátlapi kamera
  • 20 Mpx-es szelfikamera
  • 5500 mAh-s akkumulátor + 33 W-os töltés

A Xiaomi Redmi Note 14 széria alapmodellje nyomós okkal került be a válogatásunkba. A tágas OLED kijelzővel rendelkező olcsó okostelefon hátoldalán három kamera található. Közülük a fő nem fukarkodik, egyenesen 108 megapixelt kínál. Kár, hogy a maradék két szenzor már sokkal rosszabbul áll, hiszen csak 2 Mpx felbontásúak. Ezek a nagylátószögű és a makró kamera. Mindenesetre a nagy felbontású főkamerának köszönhetően megengedheted magadnak, hogy akár 3x-os zoomot is használj, minimális minőségromlás mellett. A szelfirajongók értékelni fogják a 20 Mpx-es előlapi kamerát is, amellyel Full HD minőségben készíthetnek fotókat és videókat. Egyébként a telefon a kategóriájának megfelelő, átlagos Mediatek Helio G99 processzorral van felszerelve, 8 GB RAM-mal és 256 GB belső tárhellyel kiegészítve. Mindez meglehetősen kedvező árért. Az 5500 mAh-s akkumulátor elég sokáig bírja, ráadásul támogatja a 33 W-os gyorstöltést.

Xiaomi Redmi Note 14 Xiaomi mobiltelefonok

Próbáld ki a sütijeinket

Mi, az Alza.hu Kft., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB10