Oldal frissítése

OnePlus Nord 3 5G (TESZT): keret nélküli kijelző és szuper középkategóriás teljesítmény

OnePlus Nord 3 5G, teszt

OnePlus Nord 3 5G (TESZT): keret nélküli kijelző és szuper középkategóriás teljesítmény

Aktualizálva • Szerző: Ondřej Chabr

A OnePlus Nord 3 5G okostelefont elődei arra szánták, hogy a középkategória képzeletbeli királya legyen. Vajon az új jövevény az előző generációk nyomdokaiba lép, vagy a tesztelés során komoly hibákkal találkoztunk? Olvass tovább és megtudhatod.

OnePlus Nord 3 5G – TARTALOM

  1. Az új Nord 3 érkezése kiegészíti a termékcsaládot, korábban már megjelent a könnyített CE 3 Lite
  2. A OnePlus Nord 3 nem csak stílusos, de a telefon kinézete és anyagfelhasználása is céltudatos
  3. A keret nélküli AMOLED panelt könnyű dicsérni, egyszerűen kifogástalan
  4. A OnePlus valóban csúcskategóriás alkatrészeket használt fel, infravörös portot is rakott bele
  5. A OnePlus 11 érzékelője az előnyére válik, csak egyetlen aprósággal találkoztam
  6. Mit tud válaszolni a konkurencia a funkciókban gazdag OnePlus Nord 3-ra?
  7. A OnePlus Nord 3 5G nem okozott csalódást és megfelelt az elvárásoknak
  8. Amit korábban a OnePlus Nord 3 5G-ről írtunk

Az új Nord 3 érkezése kiegészíti a termékcsaládot, korábban már megjelent a könnyített CE 3 Lite is

A OnePlus márka tudja, hogyan kell megbízható telefonokat készíteni, évek óta sikeresen célozza meg a középkategóriás piacot a OnePlus Nord modellekkel. Így nem szokatlan módon igyekeznek formában tartani a modellsorozatot, ezért minden évben új generációt dobnak piacra. A legújabb már a 3-as számot viseli, és azt a jól bevált hagyományt hivatott folytatni, hogy az árkategóriájának egyik legérdekesebb telefonjaként mutatkozik be.

A OnePlus Nord 3 az azonos generációjú OnePlus Nord CE 3 Lite 5G mellett kerül forgalomba. Utóbbi nagyon hasonló dizájnnal rendelkezik, értelemszerűen azonban gyengébbek a specifikációi. Csak IPS kijelzője van, gyengébb Snapdragon 695 5G processzorral rendelkezik, hiányzik a széles látószögű kamera, de nincs például infravörös port és hangprofil-váltó sem az oldalán. Viszont fülhallgató-csatlakozóval és memóriakártya-foglalattal örvendeztet meg.

OnePlus Nord 3 5G, teszt
A tesztmodell a OnePlus Nord 3 5G volt szürke színben.

A OnePlus Nord 3 nem csak stílusos, de a telefon kinézete és anyagfelhasználása is céltudatos

A OnePlus Nord 3 nem kicsi. A 6,7 hüvelykes képátló viszont elég gyakori az okostelefonok világában, így a hasonló telefonokhoz képest nem szokatlan. Ráadásul a gyártó úgy döntött, hogy a kijelző körül csak nagyon vékony kereteket épít be. Ezeknek köszönhetően a test nem nyúlik feleslegesen egyik irányba sem.

OnePlus Nord 3 5G, előlap OnePlus Nord 3 5G, hátlap
Ezenkívül a tartós üveggel borított előlapot védőfóliával is ellátták. A szürke változat hátlapja nem vonzza az ujjlenyomatokat.

Egyébként a OnePlus Nord 3 5G teste vékony profilú, a műanyag oldalak pedig laposak, ívek nélkül. Ezáltal az üveg előlap is teljesen sík, csak az üveg hátlap ívelt a szélek felé, de csak enyhén. A tesztelt sötétszürke változat hátlapja érdekes látványt nyújt, mivel finoman csillog a fényben. Mégis, mivel matt felületet kapott, nem maradnak meg rajta olyan könnyen az ujjlenyomatok.

OnePlus Nord 3 5G, profilváltó OnePlus Nord 3 5G, kamera
Rendkívül hasznosnak tartom a mechanikus kapcsolót, amely a normál, csendes és rezgő üzemmódok közti váltásra szolgál.

Az oldalsó gombok megfelelő méretűek és megfelelő választ adnak a megnyomásukról. A jobb felső oldalon lévő üzemmódváltó gomb még könnyebb kezelhetőségét kínál, mivel a kapcsoláskor rezgést bocsát ki. Ezenkívül a készülék ráncfelvarrást is kapott. A kamerapáros kiálló része nem túl magas, elvileg egy vékonyabb tok elég is ezek minimalizálásához.

A keret nélküli AMOLED panelt könnyű dicsérni, egyszerűen kifogástalan

Nem győzom hangsúlyozni, hogy milyen jól állnak a OnePlus Nord 3 okostelefon kijelzőjének a környező keskeny szegélyek. Ilyet ritkán látunk, a középkategóriában gyakorlatilag egyáltalán nem. A gyártó ráadásul védőfóliát helyezett a kijelzőre.

A Super Fluid AMOLED panel mérete, ahogy a gyártó nevezi a kijelzőt, 6,74"-nél áll meg. A maximális, 120 Hz-es frissítési frekvenciát használhatjuk állandóan, átkapcsolhatjuk 60 Hz-re, vagy ráhagyhatjuk a 40-120 Hz-es tartományban működő automatikára.

A kijelzőn valóban szépen jelennek meg a tartalmak. A vékony keretek mellett a felső részén található apró szelfi lyuk is hozzájárul ahhoz az érzéshez, hogy semmi sem zavarja meg a látómezőnket, itt tényleg a kijelző áll a középpontban. A OnePlus a felbontásra is rápakolt, a kijelző eléri a szemet gyönyörködtető 450 ppi finomságot, ami eléggé a szabvány felett van. A fényerő is nagyszerű 1450 nits.

i

Samsung Galaxy A54 5G (TESZT): hiányosságai ellenére valószínűleg sikeresnek fog bizonyulni

A OnePlus valóban csúcskategóriás alkatrészeket használt fel, infravörös portot is rakott bele

A tesztelt változat van a legjobban felszerelve, azaz a teljes 16 GB LPDDRX5 RAM és 256 GB tárhely kombinációja. Ha valakinek valamilyen rejtélyes okokból extrém módon szüksége lenne extra gigabájt RAM-ra, a virtuális RAM segítségével további 12-vel növelheti, összesen 28 GB-ra.

A Mediatek Dimensity 9000 processzorral a gyártó nem lőtt mellé. Ez egy rendkívül erős, 4 nm-es processzor, három erősebb és 4 hatékonyabb maggal.

A OnePlus gondoskodott arról, hogy semmi ne lassítsa le a Nord 3 5G-t. A Mali-G710 grafika is a processzorhoz van kötve. Nagyszerű tulajdonsága a jó hőelvezetés terhelés alatt. A gyártó ezt egy nagy hőelvezető lappal oldotta meg. A mobiltelefon alsó részén a Dolby Atmos-szal ellátott hangszóró elég hangosan tud szólni, a második pedig a kijelző felett található.

OnePlus Nord 3 5G, alsó él OnePlus Nord 3 5G, csomag tartalma
Az alsó hangszóró az USB-C csatlakozó és a SIM-hely mellett található. A maximális töltési teljesítmény támogatása érdekében az adapter is mellékelve van.

Meg kell dicsérnem a kijelzőbe épített gyors ujjlenyomat-olvasót, valamint a megbízható arcfelismerést. Utóbbi még nagyon sötét környezetben is gyakran képes volt felismerni engem. Úgy tűnik, kellőképpen megvilágít a kijelző.

Érdekes funkció a telefon felső szélén található infravörös port, amely lehetővé teszi, hogy a telefont az IR Remote alkalmazáson keresztül készüléktávirányítóvá varázsoljuk. Párosítottam a tévével és a rádióval is, és a főbb funkciógombok szépen működtek.

i

Samsung Galaxy Z Flip5 (BEMUTATÓ): nagyobb külső kijelző, csúcsteljesítmény és remek funkciók

A OnePlus a telefonjai esetében előszeretettel választja a gyorstöltést. Ezt SuperVOOC-nak nevezi. A 80 W teljesítményű töltőadapter alapból megtalálható a dobozban. Így nem okoz gondot fél óra alatt feltölteni az 5000 mAh kapacitású készüléket. Figyelembe véve azt is, hogy csak minden második nap kell tölteni, ez igazán örömteli.

A OnePlus 11 érzékelője az előnyére válik, csak egyetlen aprósággal találkoztam

Ne tévesszen meg a hátlapon lévő fekete körök párosa, összesen három kamera található ezen a területen. A felső kört teljes egészében a Sony IMX890-es érzékelő foglalja el, mely 50 Mpx-es felbontással, f/1,8-as rekeszértékkel és optikai képstabilizátorral büszkélkedhet. Ez az érzékelő egyébként olyan nagyágyúkban is megtalálható, mint a OnePlus 11 vagy a OnePlus 11R.

Az alsó kör bal oldali részén egy kisebb, 2 Mpx-es makró kamera található, a jobb oldalon pedig egy klasszikus 8 Mpx-es nagylátószögű kamera. Mindkét kör mellett egy-egy kisebb fehér kör található, de közülök csak a felső funkcionál villanóként.

A kamera alkalmazás továbbra is egyszerű elrendezésű, a menü a sávban változik, a részletesebb beállítások pedig a felső ikonról hívhatók elő. Pro módba is át lehet kapcsolni.

OnePlus Nord 3 5G, nappali fotó OnePlus Nord 3 5G, széles látószögű fotó
Egy nappali felvétel és egy széles látószögű felvétel ugyanarról a helyről.

A OnePlus Nord 3 5G hármas kamerájával készített fényes nappali képek szinte a legjobb fotómobilok között is megállnák a helyüket. Ez a kiváló minőségű érzékelőnek köszönhető, amellyel nem okoz gondot a kellő részletesség elérése. A főkamera alapból 12,5 megapixeles fotókat készít, de természetesen lehetőség van a teljes 50 megapixelesre való átváltásra is.

A kép teljes felületén élethű színvisszaadást láthatunk. A kétszeres digitális zoom is jól jöhet, segítségével valamivel jobb eredmény érhető el, mint egy klasszikus módon készített kép kivágásával.

OnePlus Nord 3 5G, portré OnePlus Nord 3 5G, makró
Portré módban a telefon jól kezeli az előtérben lévő téma körvonalait. A makrónak furcsa a színezése, és nem könnyű vele fókuszálni.

Amikor a makró kamerát használtam, szinte soha nem voltam elégedett a keresőben látható jelenettel. A kamera nem kezeli valami jól a fókuszt és nem megfelelő a színvisszaadása sem. Sok más mobiltelefonnal ennél jobb makrófelvételeket tudtam készíteni. A nagylátószögű fotókba viszont nem tudok belekötni.

OnePlus Nord 3 5G, éjszakai fotó OnePlus Nord 3 5G, ráadásul ráközelítve OnePlus Nord 3 5G, kettős zoom
Az első kép automatikus éjszakai üzemmódban készült. A másik két kép pedig azt bizonyítja, hogy a dupla digitális zoom (jobb szélső képkivágás) nem ugyanaz, mint a klasszikus képbe (középen) történő belenagyítás.

Az éjszakai üzemmód határozottan nemcsak azért van, hogy legyen. Bekapcsolásával a kép egy pillanat alatt jelentősen kivilágosodik, de természetesen látható rajta némi zaj. A kép alapvetően nem túl zajos, megfelelően látni lehet a részleteket. A telefon maga határozza meg a felvételkészítés hosszát, enélkül tulajdonképpen nem is lehet fényképezni.

Elégedett voltam a videófelvételekkel is. A minőség 4K-ra emelkedett, 60 képkocka/másodperc sebesség mellett. Ha azonban bekapcsoljuk az ultra stabil felvételi módot, a felbontás Full HD-re csökken, a frekvencia 60 fps marad.

Mit tud válaszolni a konkurencia a funkciókban gazdag OnePlus Nord 3-ra?

A középkategóriában a OnePlus Nord 3 5G-nek rengeteg versenytársa van. Így aztán választhatunk a hasonló kijelző, processzor, kamerák, akkumulátor stb. szerint. Természetesen maga a gyártó is több modellel versenyez.

A OnePlus CE 3 Lite 5G-t a bevezetőben említettük, a következő a OnePlus 10T 5G. Bár már egy éves, még mindig tartja a lépést a Nord 3 5G-vel. Ebben az esetben a választás a Snapdragon 8+ Gen 1 processzorra esett. Az akkumulátora akár 150 W-os teljesítménnyel is tölthető. És ezzel nagyjából vége is a különbségek listájának. Mi a helyzet a többi márkával?

OnePlus Nord 3 5G, konkurencia, Honor 90
A Honor 90 minőségi kamerarendszerrel rendelkezik, azonban hiányzik belőle az optikai képstabilizátor. Forrás: hihonor.com

A Honor 90 5G-t azért választottam, hogy összehasonlítsam a OnePlus Nord 3 magasabb felszereltségű (16 + 256 GB) változatával. A Honor elsősorban a 200 megapixeles kamerájával tűnik ki. Csak kár, hogy hiányzik belőle az optikai képstabilizátor. A Honor továbbá úgy döntött, hogy egy tekintélyes 50 MP felbontású előlapi kamerával örvendeztet meg. A OnePlus Nord 3 5G-hez képest hiányzik belőle a víz- és porállósági tanúsítvány. Egyébként a két telefon az egyéb funkciók tekintetében elég hasonló, a többi már az Android operációs rendszer kiterjesztésének preferenciáján múlik.

OnePlus Nord 3 5G, konkurencia, Realme 11 Pro+
A Realme 11 Pro+ amellett, hogy telefon, dizájnos kiegészítő is. A gyártó kiemelt figyelmet fordított a hátlap megjelenésére. Forrás: realme.com

Utolsó versenytársnak a Realme 11 Pro+ 5G-t választottam. A kijelző ismét nagyon hasonló minőségű. Ez az okostelefon is egy 200 Mpx-es kamerát kapott, ezúttal OIS-szel. A processzor gyengébb a Nord 3-hoz képest, az elemekkel szembeni ellenállóság is hiányzik belőle. Ezzel szemben a Realme támogatja a gyors 100 W-os töltést, és a hatalmas, 512 GB-os belső tárhelykapacitást figyelembe véve megfizethetőbb.

Paraméterek/ Modell OnePlus Nord 3 HONOR 90 5G Realme 11 Pro+ 5G
Kijelző 6,7" (20 : 9) 6,7" (20 : 9) 6,7" (20 : 9)
2 772 × 1 240 px, 450 ppi 2 644 × 1 200 px, 435 ppi 2 412 × 1 080 px, 394 ppi
AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz
Hátlapi kamera fő: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 4K video 60 fps
fő: 200 Mpx, f/1,9, 4K video 30 fps
fő: 200 Mpx, f/1,7, OIS, 4K video 30 fps
széleslátó: 8 Mpx, f/2,2, 112°
széleslátó: 12 Mpx, f/2,2, 112°
széleslátó: 8 Mpx, f/2,2, 112°
makró: 2 Mpx, f/2,4, od 2 cm
mélységérzékelő: 2 Mpx, f/2,4
makró: 2 Mpx, f/2,4
Előlapi kamera 16 Mpx, f/2,4, Full HD video 30 fps
50 Mpx, f/2,4, 4K video 30 fps
32 Mpx, f/2,5, Full HD video 30 fps
Lapkakészlet Mediatek Dimensity 9000, 8magos Snapdragon 7 Gen 1, 8magos Mediatek Dimensity 7050, 8magos
GPU Mali-G710 Adreno 644 Mali-G68
RAM 8/16 GB 8/16 GB 12 GB
Belső tárhely 128/256 GB 256/512 GB 512 GB
Operációs rendszer Android 13 Android 13 Android 13
5G támogatás
Akkumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh
gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 80 W/- gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 66 W/-
gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 100 W/-
USB-C
3,5 mm-es jack
Ellenállóság IP54
Hangzás sztereó, Dolby sztereó, Dolby sztereó, Dolby
Méret 162,6 × 75,1 × 8,2 mm 161,9 × 74,1 × 7,8 mm 161,6 × 73,9 × 8,7 mm
Súly 193 g 183 g 183 g

A OnePlus Nord 3 5G nem okozott csalódást és megfelelt az elvárásoknak

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G; teszt

OnePlus Nord 3 5G

Mobiltelefonok

Nevezzük dicsőségnek. A 3. generációs OnePlus Nord sem okozott csalódást, és több szempontból is fölényben van a szegmensében. A gyártó építhet arra is, hogy az évek során már bizonyított a rendszere, csak néhány igazán hasznos alkalmazással egészítette ki az Androidot. A vitatott hajlított kijelzőt itt nem találod meg. Én személy szerint arra tippelek, hogy a lapos, vékony keretekkel ellátott kijelző a legtöbbeknek meg fog felelni. Nehéz olyan területet találni, ahol a OnePlus csalódást okoz. Ha muszáj mondani valamit, akkor azt mondom, a makrója kevésbé jó. Idővel talán majd eljuthatunk a vezeték nélküli töltés integrálásáig is.

Előnyök

  • Vékony keret a kijelző körül
  • Matt, ujjlenyomat-mentes kialakítás, fényes zöld színben is választható
  • A gyártó nem becsülte alá a processzort, ráadásul 16 GB RAM-mal is elérhető
  • Nagyon elégedett vagyok a legtöbb fotóval
  • Hosszú akkumulátor-üzemidő és gyors töltés

Hátrányok

  • Furcsa makró kamera eredmények
  • Hiányzik belőle a vezeték nélküli töltés
i Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Nincs is mit hozzátenni, a OnePlus Nord 3 5G egy remek vétel. Kétségtelen, hogy kapott egy kisebb lökést a gyártótól a magasabb árkategória felé, erről árulkodik például a keret és a processzor. Ugyanakkor továbbra is a középkategóriában maradunk, ahol a OnePlus ezzel a készülékkel erős versenyzőnek számít.

Amit korábban a OnePlus Nord 3 5G-ről írtunk

Aktualizálva • Szerző: Ondřej Chabr

A OnePlus mobilgyártó most egy újabb ászt húzott elő. A Nord 3 5G több jelentős ugrást is tett az előző generációhoz képest. Ezúttal egy nagy képességű telefonnal állunk szemben, amely első ránézésre nem sokban marad el a tökéletességtől. Hogyan teljesített a OnePlus Nord 3 5G?

OnePlus Nord 3, bemutató

OnePlus Nord 3 5G (BEMUTATÓ) – TARTALOM

  1. Az okostelefonok középkategóriájában a OnePlus Nord név híresen cseng
  2. A gyártó ismét a szigorú, de elegáns dizájnra támaszkodik, felesleges extráktól mentesen
  3. A OnePlus Nord 3 5G nagyméretű, nagy felbontású AMOLED panellel büszkélkedhet
  4. A OnePlus Nord 3 5G nagy teljesítményű processzorát ritkán láthatjuk középkategóriás telefonban
  5. A márka legjobb telefonjára mintázott kamera kaphatott volna egy kicsit jobb zoomot
  6. A OnePlus Nord 3 5G már kapható, de hogyan teljesít elődjéhez képest?

Az okostelefonok középkategóriájában a OnePlus Nord név híresen cseng

A gyártók igyekeznek a mobiltelefonok középkategóriájára is kellő figylmet fordítani, mivel ezen a piacon van a legtöbb potenciális vásárló. Ezt a OnePlus is tudja, éppen ezért már évek óta portfóliójában tartja a Nord nevű modellt. Kíváncsian vártuk az új generációt, a fő képviselője éppen a OnePlus Nord osztály. Hasonló nevekkel vannak jelen a piacon még a Nord CE és a Nord N modellsorozatok, valamint a különböző Lite változatok és a Nord 2T. Az újdonság azonban a Nord2 5G telefon közvetlen utódja.

OnePlus Nord 3 5G, zöld változat OnePlus Nord 3 5G, szürke változat
Mindkét memóriaváltozat - a Misty Green nevű világoszöld és a Tempest Grey nevű szürke. Forrás: oneplus.com

A telefon tehát azokat célozza meg, akik kevés pénzből a lehető legjobbat szeretnék kihozni, ezért választásukban döntő tényező a jó ár/teljesítmény arány. Mondhatnánk azt is, hogy a OnePlus a sorozat korábbi telefonjait vette alapul, majd jobb processzorral, kamerákkal és további funkciókkal gazdagította, megalkotva az újdonságot. Hogyan is sikerült mindez?

A gyártó ismét a szigorú, de elegáns dizájnra támaszkodik, felesleges extráktól mentesen

A műanyag kerettel kombinált üvegtest általában követi a gyártó által meghatározott szabványokat, és könnyen megkülönböztethető a versenytársaktól. Az üveg tartósnak és ellenállónak tűnik. Emellett maga a kialakítás IP54-es tanúsítvánnyal rendelkezik. A kijelző körüli vékony keret és az apró szelfikamera szinte az összes helyet meghagyja az előlapon a kijelző számára. Az előlap egyenes, csak egy nagyon finom oldalvágással a szélén.

i

OnePlus 11 5G (TESZT): nem feszegeti a határokat, de sok mindenre képes

A hátlap viszont a széleinél lekerekített, simán folyik át az oldalakba. A hátlap enyhén ráncolt felületű, amit például a OnePlus Nord 2T-nél is láttunk már. Ránézésre a hátlap két kör alakú kamerakivágást kínál. Az alsó azonban közelebbről megvizsgálva rögtön egy pár kisebb lencsét rejt.

OnePlus Nord 3 5G, üzemmód-kapcsoló OnePlus Nord 3 5G, kamerák
A tipikus hardveres gyűrűs üzemmódváltó változatlanul a helyén van. Forrás: oneplus.com

Az oldalakon nem sok látnivaló akad. Marad a bekapcsológomb az oldalán, felette pedig a jellegzetes és népszerű üzemmód-kapcsoló. A szemközti oldalon csak a hangerő-billentyűgomb maradt meg. A mikrofonok és a hangszórók a felső és az alsó széleken találhatók. A telefon szürke és világoszöld színválasztékban kapható.

A OnePlus Nord 3 5G nagyméretű, nagy felbontású AMOLED panellel büszkélkedhet

A teljesen lapos kijelző lenyűgöző, több mint 6,7" képátlójú. A OnePlus ezért a felbontást sem bízta a véletlenre, és a gyakran használt 1080 pixeles szélességű Full HD+ helyett a kicsit több, nevezetesen 2772 × 1240 pixeles felbontást rakta bele. A finomság így könnyedén eléri a kiváló 450 ppi-t. Az igazán keskeny keretnek köszönhetően a kijelző az előlap több mint 93%-át lefedi.

OnePlus Nord 3 5G, kijelző
A sík kijelző tekintélyes, több mint 6,7 hüvelykes képátlót ér el. Forrás: oneplus.com

Manapság már az sem meglepő, ha egy AMOLED panel maximális frissítési frekvenciája eléri a 120 Hz-et. Ebben az esetben ráadásul a frekvencia a helyzetnek megfelelően változtatható, 40-120 Hz között adaptív. A gyártó szerint a panel nagyon jó, 1450 nittes maximális fényerővel rendelkezik.

A OnePlus Nord 3 5G nagy teljesítményű processzorát ritkán láthatjuk középkategóriás telefonban

Aki egy átlagos chipre számított, amely az azonos árkategóriájú konkurens telefonoknak felel meg, az kellemesen csalódhat. A OnePlus Nord 3 5G esetében a processzor ugyanis a Mediatek Dimensity 9000. A drágább telefonokból ismertebb processzor nincs magára hagyva az igényes feladatokban, bőséges operatív memória egészíti ki.

Alaphelyzetben és 128 GB belső tárhellyel együtt a OnePlus Nord 3 5G-ben 8 GB áll rendelkezésre. A nagyobb, 256 GB-os változat a RAM-ot is megduplázza, így összesen 16 GB-ot kínál. Az ilyen értékek a sokkal drágább zászlóshajókra jellemzők.

OnePlus Nord 3 5G, Mediatek Dimensity 9000
Ezen az árszinten nem vártuk volna a Mediatek Dimensity 9000-et. Emellett a 16 GB RAM-mal rendelkező változat is kapható. Forrás: oneplus.com

A teljesítménytesztek eredményeire még várnunk kell, de az már most látszik, hogy a OnePlus gamer telefonként gondol az új modellre.

Természetesen adott a legújabb Android 13, vagyis inkább a gyártó által módosított, OxygenOS 13.1 névre keresztelt rendszer. A OnePlus három nagy Android-frissítést és négy évig tartó biztonsági javítások támogatását ígéri erre a modellre. A telefon támogatja a Wi-Fi 6-ot, a Bluetooth 5.3-at, az aptX HD zenei kodeket és a Dolby Atmos-t.

Ejtsünk szót még a OnePlus Nord 3 5G akkumulátoráról is. Itt azonban nem sok újdonságot fogunk látni a korábbi Nord2 5G-hez képest. A cellák összkapacitása ismét eléri az 5000 mAh-t. Ez bőven elég egy sima napra, talán két napra is, ésszerű beállítások és alacsonyabb intenzitású használat mellett.

OnePlus Nord 3 5G, gyorstöltés
A gyártó a már amúgy is gyors töltést 80 W-ra növelte. Forrás: oneplus.com

Ami viszont újdonság, az a OnePlus SuperVOOC gyorstöltés, melynek köszönhetően az új generáció még jobb teljesítményt ér el. A felhasználók már a tavalyi 65 W-ot is kedvelték, de a gyártó úgy döntött, hogy rátesz még egy lapáttal, így az újdonság már 80 W-tal is tölthető. Az ehhez szükséges erős adapter megtalálható a csomagban.

A márka legjobb telefonjára mintázott kamera kaphatott volna egy kicsit jobb zoomot

A processzorhoz hasonlóan a OnePlus Nord 3 5G a kamerájával is meg tud lepni. Már említettük, hogy a telefonban összesen 3 hátlapi kamera van, a szelfivel együtt pedig 4. Az 50 Mpx felbontású és f/1.8 rekeszértékű főkamera egy kiváló minőségű Sony IMX890 szenzorra támaszkodik. Ilyen található például a zászlóshajó OnePlus 11 5G-ben is. A kamera optikai képstabilizátorral is rendelkezik, és képes 4K videót készíteni 60 képkocka/másodperc sebességgel.

OnePlus Nord 3 5G, kamera
A fotókat érintésmentesen, gesztusok segítségével is elkészítheted, amit az OxygenOS tesz lehetővé. Forrás: oneplus.com

A széles látószögű kamera viszont nem okoz túl nagy meglepetést. A 8 Mpx-es felbontásával és a normál f/2.2-es rekeszértékével besorakozhatna a konkurens telefonok mellé. A hátlap alsó, kör alakú kiemelkedésébe rejtett utolsó kamera makró felvételek készítésére szolgál. A témától akár 4 cm-re is képes fókuszálni. A kamerák LED-es háttérvilágítással is rendelkeznek. Sajnos a nagyítás a digitális zoom mellett maradt, amely 20x-ig működik.

A OnePlus Nord 3 5G már kapható, de hogyan teljesít elődjéhez képest?

Természetesen az új készülékek nálunk is kaphatók. Az egyes memória- és színváltozatok már most megrendelhetőek.

Az alábbi táblázatban a telefont az előző generációval hasonlítjuk össze, amely még mindig forgalomban van.

Paraméterek/ Modell OnePlus Nord 3 OnePlus Nord2 5G
Kijelző 6,7" (20 : 9) 6,43" (20 : 9)
2 772 × 1 240 px, 450 ppi 2 400 × 1 080 px, 409 ppi
AMOLED, 120 Hz AMOLED, 90 Hz
Hátlapi kamera fő: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 4K video 60 fps
fő: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 4K video 30 fps
széleslátó: 8 Mpx, f/2,2, 112°
széleslátó: 8 Mpx, f/2,3, 120°
makró: 2 Mpx, f/2,4, od 2 cm
mélységérzékelő: 2 Mpx, f/2,4
Előlapi kamera 16 Mpx, f/2,4, Full HD video 30 fps
32 Mpx, f/2,5, Full HD video 30 fps
Lapkakészlet Mediatek Dimensity 9000, 8magos Mediatek Dimensity 1200, 8magos
GPU Mali-G710 Mali-G77
RAM 8/16 GB 8 GB
Belső tárhely 128/256 GB 128 GB
Operációs rendszer Android 13 Android 11
5G támogatás
Akkumulátor 5 000 mAh 4 500 mAh
gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 80 W / - gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 65 W / -
USB-C
3,5 mm-es jack
Ellenállóság IP54
Hangzás sztereó, Dolby sztereó, Dolby
Méret 162,6 × 75,1 × 8,2 mm 159,1 × 73,3 × 8,3 mm
Súly 193 g 189 g
i Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

A csúcsminőségű processzorral, bőséges RAM-mal és a Sony zászlóshajós szenzorával felturbózott OnePlus Nord 3 5G-t nehéz visszautasítani ezért az áráért. A teljes vízállóság és a vezeték nélküli töltés hiánya csalódást okozhat, bár ezek sokak számára nem biztos, hogy alapvető dolgok. A OnePlus Nord 3 5G joggal érdemel tiszteletbeli helyet a modern okostelefonok középkategóriájában, és tiszteleg a OnePlus Nord szellemisége előtt.

       

Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB10