Oldal frissítése

Motorola Edge 50 Ultra (TESZT): elegancia, nagyszerű kamera és szinte korlátlan teljesítmény

Motorola Edge 50 Ultra - teszt

Motorola Edge 50 Ultra (TESZT): elegancia, nagyszerű kamera és szinte korlátlan teljesítmény

A Motorola Edge 50 Ultra kiérdemelte a Motorola új sorozatának legjobb mobiltelefonja címet. Modern processzorral és maximális funkciókkal hívogat, mégsem lőtt túl a célon az árcédulával. Hogyan teljesít a gyakorlatban az új zászlóshajó? Van-e egyáltalán mit javítani rajta?



Teszt

Szerző: Ondřej Chabr

Motorola Edge 50 Ultra (TESZT) – TARTALOM

  1. A Motorola Edge 50 Ultra műbőrt vagy szokatlan módon fát visel
  2. Az ívelt kijelző egy extra funkciót is kínál a Motorola Edge 50 Ultra készüléken
  3. A csúcsközeli Snapdragon 8s Gen 3 nagy ambíciókkal rendelkezik
  4. A Motorola Edge 50 Ultra készülékkel valódi mélységben zoomolhatsz a jelenetekre
  5. Túl drágának találod a Motorola Edge 50 Ultra-t? Van más lehetőség is
  6. A Motorola Edge 50 Ultra egy újabb zászlóshajó szép árcédulával, de nem ez az egyetlen
  7. Amit korábban a Motorola Edge 50 sorozatról írtunk

A Motorola Edge 50 Ultra műbőrt vagy szokatlan módon fát visel

A Motorola Edge 50 Pro közelmúltbeli tesztelése után a kezembe került a kistestvére, a legjobban felszerelt Motorola Edge 50 sorozat. A Motorola jelenleg nem rendelkezik jobb telefonnal a funkciók tekintetében a piacon. Első ránézésre nem is látszik semmi különbség az előbb említett modellhez képest. Az Edge 50 Ultra néhány tized milliméterrel vastagabb ugyan, de ez játékosan elvész a keskeny és magas telefon összbenyomásában. Pedig rengeteg nagyobb telefon van jelen a piacon.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, előlap Motorola Edge 50 Ultra, teszt, hátlap
A Motorola Edge 50 Ultra teljes kialakítása lekerekített élekkel rendelkezik, nem találunk rajta modern, lapos oldalakat.

Az Edge 50 Ultra súlyát tekintve örömteli, hogy nem jutottunk 200 gramm fölé. Az anyagokon azonban nem spóroltak, aminek ebben az árkategóriában mindenképpen van értelme. Éppen ezért a telefon a maximális IP68-as ellenállóságnak köszönhetően könnyedén átvészel egy záport vagy poros környezetet. Az előlapon a kijelzőt tartós Gorilla Glass Victus borítja, míg a hátlapon csak prémium minőségű anyagok találhatók. Létezik narancssárga és fekete műbőr, valamint faszálból készült bézs változat.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, alulnézet Motorola Edge 50 Ultra, teszt, kamera
Az Edge 50 Pro-hoz hasonlóan a Motorola Edge 50 Ultra alsó szélén lévő csúnya címkéket nem szívlelem.

A teszt részeként a Motorola Edge 50 Ultra fekete változatát kaptam kézhez műbőr hátlappal. Ez utóbbi tartósnak tűnik, így remélhetőleg nem fog egyhamar lehámlani. Ezen segíthet az alapcsomagban található műanyag pattintható tok is. Az oldalak íveltek, ahogy a felső és alsó élek és természetesen a kijelző is. Egyszóval a lapos élek divatja hidegen hagyja a Motorola-t. A keskeny testnek köszönhetően azonban a telefon nagyon jól kezelhető.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, tokban Motorola Edge 50 Ultra, teszt, a csomag tartalma
A csomagolásban lévő tok tejes szürkéskék árnyalatú.

Az ívelt kijelző egy extra funkciót is kínál a Motorola Edge 50 Ultra készüléken

Az oldalain ívelt 6,7 hüvelykes pOLED kijelző teszi a dolgát. A képátló teljesen elegendő, videók nézéséhez jól jön a 20:9-es képarány. A Motorola Edge 50 Ultra nagy fényerővel bír, amely a maximális HDR ponton eléri a 2800 nitet. A háttérvilágításra tehát egy rossz szavam se lehet, a kép napfényben, napsütésben is szépen olvasható.

i

Xiaomi 14 Ultra (TESZT): csúcstechnika, fantasztikus kamera és 16 GB RAM. Ez lenne ő, egy bajnok a maga kategóriájában

A kijelző felbontása nem vehető lejjebb. A Motorola Edge 50 Ultra a szokatlan 2712×1220 pixeles felbontásra támaszkodik. Ez persze nagyszerű, a kép tökéletesen éles, de tényleg ennyi pixelre van szükség egy "csupán" 6,7"-es panelen? Nem lenne a Full HD+ felbontás energiatakarékosabb, de ugyanolyan látványos?

A frissítési frekvenciával ugyanez a helyzet. A 144 Hz egy elképesztő szám, de vajon meg tudod különböztetni a 120 Hz-től? Mindenesetre az biztos, hogy a 144 Hz-es Motorola kétségtelenül mindent simán fog futtatni.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, a kijelző oldalai Motorola Edge 50 Ultra, teszt, fényerő
A nagy felbontás mellett a kijelző magas fényerővel és gyors frissítési sebességgel örvendeztet meg.

Szeretnék visszatérni a Motorola Edge 50 Ultra kijelzőjének ívére, amely túlcsordul a széleken. Ez csak az oldalakat érinti, felül és alul keskeny keret látható. Az ív eléggé hangsúlyos, elég sok pixel látható rajta, ha a telefon oldalára merőlegesen nézünk. Azon túl, hogy elegánsan néz ki, a beállításokban aktiválhatjuk az Edge Lights funkciót. Így akkor is értesülhetsz a bejövő értesítésekről, ha a telefonodat arccal lefelé teszed le.

A csúcsközeli Snapdragon 8s Gen 3 nagy ambíciókkal rendelkezik

A Motorola Edge 50 sorozat modelljei között a legnagyobb különbség a felhasznált CPU-ban figyelhető meg. A középkategóriás Edge 50 Pro modellben egy masszív Snapdragon 7 Gen 3 található, míg a legdrágább Edge 50 Ultra modell Snapdragon 8s Gen 3 chipet kapott. Ez a választás egy olyan telefonról árulkodik, melynek esetében a gyártó szeretné fenntartani a lenyűgöző teljesítmény tényét, ugyanakkor nem akar egészen a legfelső lépcsőfokig eljutni a Snapdragon 8 Gen 3-mal. A frissen megjelent processzor 4 nm-es eljárással készül.

i

A Snapdragon 8s Gen 3 nagy teljesítményű, támogatja az AI-t és a zászlóshajó-gyilkos telefonokban kap helyet

A Snapdragont egy igazán királyi operatív memória követi, teljes 16 GB, amely további gigabájtokkal 32 GB-ig bővíthető. A rendszer pedig ezt bőven lehetővé is teszi, elvégre a tárhely kapacitása elképesztő 1 TB.

A használat során észrevehető volt, hogy egy csúcskategóriás processzor lapul benne. A rendszer tényleg úgy fut, mint a villám, egyszer sem zuhant össze. Kivételt talán csak azok az alkalmazások képeznek, amelyeknek a telepítés után meg kell szokniuk a rendszert, hogy teljes erőbedobással fussanak. A nagy teljesítményt a Geekbench teszteredménye is alátámasztja.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, Snapdragon 8s Gen 3
Számomra a Snapdragon 8s Gen 3 az ideális választás. A konkurencia viszont az abszolút maximumot nyújtja, vagyis az "s" nélküli változatot.

Bár az akkumulátor kapacitása papíron nem tűnik tökéletesnek, inkább átlagosnak, a Motorola Edge 50 Ultra 4500 mAh-s akkumulátora egy egész napos intenzív használatra elegendő, de normál használat mellett valószínűleg a másfél napot is el tudja érni. A töltés pedig valóban örömteli. Legalábbis annak, aki siet, és a lehető legtöbb százalékot kell rátöltenie például egy 5 perces szünetben. A mellékelt adapter maximum 120 W-ot támogat. A vezeték nélküli töltés 50 W-os teljesítménnyel áll rendelkezésre.

A szerény Hello UI felépítésű Android 14-et a Motorola alkalmazásokat csoportosító asztali mappa jellemzi. A rendszer ezen koncepciója nekem tökéletesen megfelel, mivel nem folyamodik túlságosan agresszív dizájnelemekhez. Persze ezek megszelídíthetők és sémákkal megváltoztathatók, de ez általában nem túl elegáns megoldás. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a Motorola a Wi-Fi 7, az UWB és a Bluetooth 5.4 szabványt tudja kezelni.

A Motorola Edge 50 Ultra készülékkel valódi mélységben zoomolhatsz a jelenetekre

A kiváló minőségű 50 Mpx-es érzékelő jó pontokat szerez a Motorola Edge 50 Ultra esetében. Egy ugyanilyen részletgazdag nagylátószögű kamera csatlakozik a sorhoz, és egy 64 Mpx-es, akár 3-szoros optikai zoomra képes teleobjektív teszi teljessé a hátlapi kamerák trióját. A szelfikamera a kijelző felső részének közepén helyezkedik el, amely természetesen nem csökkenti a mércét, hiszen itt is egy klassz 50 Mpx-es érzékelőt találunk.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, nappali fotó Motorola Edge 50 Ultra, teszt, nappali fotó Motorola Edge 50 Ultra, teszt, nappali fotó
Napfényben készült fotók. Ideális forgatókönyv bármilyen telefonhoz, így a Motorola Edge 50 Ultrához is.

Ahogy már az olcsóbb 50 Pro esetében is dicsértem, a képek kellemesek és jó minőségűek. Legjobban persze a bőséges nappali fényből profitálnak, amelyben az érzékelő könnyedén megbirkózik a finomabb részletek kirajzolásával is. Nincsenek kiégések, a színek épp csak egy kicsit telítettebbek az átlagnál. A Motorola Edge 50 Ultra négy pixel egyesítése révén alacsonyabb, 12 megapixeles felbontással készíti a képeket. Azonban az sem okoz gondot számára, ha közvetlenül a teljes 50 Mpx-re váltunk. Bár a részletességbeli különbség nem sok előnyt jelent.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, széles látószögű felvétel Motorola Edge 50 Ultra, teszt, széles látószögű felvétel
A Motorola Edge 50 Ultra által készített nagy látószögű fotók egyáltalán nem rosszak. Csak a részletek...

A nagylátószögű objektív használatából származó fényképek kissé világosabb színárnyalatúak. A jobb eredmények érdekében ideális esetben feljavíthatod a fényképet a kontraszt beállításával és a fekete ponthatár elmozdításával. Természetesen a képek nem rendelkeznek olyan szép részletességgel, és egy összetettebb, apró tárgyakat tartalmazó jelenet nem fog élesen mutatni a számítógép monitorján. De ez még a legjobb fotómobilok esetében sem mindig kifogástalan.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, makró Motorola Edge 50 Ultra, teszt, makró
Kültéri és beltéri makró képek.

A fényképek utómunkálatait automatikusan a Google Fotók kezeli, amely vizuális tartalomgalériaként szolgál. Egy másik felvételi mód a makró. A jelenléte örömteli, a beltéren és kültéren készített képek megfelelnek a tőle elvártaknak. A Motorola Edge 50 Ultra-val azonban nem lehet túl közel kerülni a témához, ezért érdemes megfontolni a teleobjektív használatát.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, optikai zoom Motorola Edge 50 Ultra, teszt, 100-szoros zoom
A Motorola Edge 50 Ultra 3x zoomja és a maximális 100x zoomja közötti különbség.

A kamera alkalmazásban az egyik oldalon van egy makró gomb, a másikon pedig egy 6x zoomot jelző szám. A valóságban azonban az optikai zoom "csak" 3x-os. És az eredmény? Több mint kielégítő. Persze a kis optika miatt nem lehet bámulatos eredménynek venni, és valószínűleg könnyen meg lehet állapítani a fotóról, hogy telefonnal készült, de mi mást is várhatnánk? A lapozással akár a maximális 100-szoros zoomot is elérheted. Ez persze inkább csak érdekesség, még a Google javításai sem élesítik kellőképpen a fotót.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, éjszakai fótó Motorola Edge 50 Ultra, teszt, éjszakai üzemmód
Jobb lesz, ha az éjszakai jelenetet kb. 2 másodperces expozícióval kapod lencsevégre.

A Motorola Edge 50 Ultra az optikai képstabilizátornak köszönhetően remek videókat készít. A maximális 4K felbontás és a 60 fps képkockasebesség sima felvételeket eredményez, kiváló minőségű hanggal. Ezenkívül extra lassított videókat is készíthetsz, akár 960 fps sebességgel. Az egyéb fotómódok között szerepel a panoráma, amely csak egy kiválasztott színt jelenít meg az egyébként fekete-fehér képen, a hosszú expozíció, az éjszakai mód, az időzített felvétel és a tilt-shift.

Túl drágának találod a Motorola Edge 50 Ultra-t? Van más lehetőség is

A legközelebbi versenytárs a megjelenés szempontjából egyértelműen a Motorola Edge 50 Pro. Itt persze engedményekkel kell számolni, elvégre az árkülönbségnek valahol meg kell mutatkoznia. Az Edge 50 Pro nem rendelkezik ilyen nagy operatív memóriával, sem 1 TB-os tárhellyel. Gyengébb Snapdragon 7 Gen 3 chipet és alacsonyabb felbontású széles látószögű kamerát és teleobjektívet találunk benne. Azonban a kijelző és a töltés terén szerencsére nem kell semmilyen kompromisszumot kötni. Bővebben a cikkünkben: Motorola Edge 50 Pro (TESZT): egy tökéletes kijelzővel ellátott különlegesség, amely jól tud fotózni és gyorsan töltődik .

Ha a kamera és a kijelző a fő szempont, egyből látómezőbe kerül a Vivo X100 Pro 5G is. Összességében a kijelző egy kicsit nagyobb, a tárhelykapacitás a fele, mégis az 512 GB valószínűleg bőven elég a legtöbb felhasználó számára. A Vivo csúcskameráját viszont a Zeiss biztosítja. Ami az üzemidőt illeti, a Vivo elméletileg tovább bírja, mivel az akkumulátor 5400 mAh-s kapacitást kapott. Bővebben a cikkünkben: Vivo X100 Pro (TESZT): egy fotós gyöngyszem erős MediaTek processzorral, de nem hibátlan.

i

Motorola Edge 50 Pro (TESZT): egy tökéletes kijelzővel ellátott különlegesség, amely jól tud fotózni és gyorsan töltődik

A következő zászlóshajós telefon a OnePlus 12. Itt már 6,82"-ig jutunk a kijelzővel, azonban az egész dizájn láthatóan nagyobb. Emellett teljes értékű Snapdragon 8 Gen 3-at kínál, és a Motorola Edge 50 Ultrához képest "csak" feleakkora tárhellyel dolgozik. Az akkumulátor ugyan nagyobb kapacitást kínál, de az ellenállóság megállt az IP65-ös értéknél. Tokot ne is keress a csomagban, azt külön kell megvenni. Bővebben a cikkünkben: OnePlus 12 (TESZT): egy zászlóshajó, amelynek kemény konkurenciával kell szembenéznie.

Motorola Edge 50 Ultra, teszt, konkurencia, OnePlus 12 5G
A OnePlus 12 azoknak szól, akik még nagyobb kijelzőt és csúcsprocesszort szeretnének. Forrás: oneplus.com

A Motorola Edge 50 Ultra Forest Grey, Peach Fuzz és Nordic Wood színben kapható. A 16 GB RAM és 1 TB belső tárhely mellett a 400 ezer forint körüli árat elfogadhatónak kell értékelnünk.

Paraméterek/Modell Motorola EDGE 50 Ultra VIVO X100 Pro 5G OnePlus 12 5G
Kijelző Képátló: 6,7" Képátló: 6,78" Képátló: 6,82"
Felbontás: 2 712 × 1 220 px, 446 ppi Felbontás: 2 800 × 1 260 px, 452 ppi Felbontás: 3 168 × 1 440 px, 510 ppi
Típus: pOLED Típus: AMOLED Típus: AMOLED
Képfrissítési frekvencia akár: 144 Hz Képfrissítési frekvencia akár: 120 Hz Képfrissítési frekvencia akár: 120 Hz
Védelem: Corning Gorilla Glass Victus Védelem: Védelem: Gorilla Glass Victus 2
Hátlapi kamera Fő: 50 Mpx, f/1,6 Fő: 50 Mpx, f/1,8 Fő: 50 Mpx, f/1,6
Széleslátó: 50 Mpx, f/2,0 Széleslátó: 50 Mpx, f/2,0 Széleslátó: 48 Mpx, f/2,2
Teleobjektív: 64 Mpx, f/2,4 Teleobjektív: 50 Mpx, f/2,5 Teleobjektív: 64 Mpx, f/2,6
Előlapi kamera 50 Mpx, f/1,9 32 Mpx, f/2,0 32 Mpx, f/2,4
Lapkakészlet Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 Mediatek Dimensity 9300 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
GPU Adreno 735 Immortalis-G720 Adreno 750
RAM 16 GB 16 GB 12 / 16 GB
Belső tárhely 1 TB 512 GB 256 / 512 GB
Operációs rendszer Android 14 Android 14 Android 14
5G hálózati támogatás
3,5 mm-es jack
Ellenállóság IP68 IP68 IP65
Akkumulátor 4 500 mAh 5 400 mAh 5 400 mAh
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 125 W / 50 W Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 100 W / 50 W Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 100 W / 50 W
USB-C
Méret 161,1 × 72,4 × 8,6 mm 164,1 × 75,3 × 8,9 mm 164,3 × 75,8 × 9,2 mm
Tömeg 197 g 221 g 220 g
A csomag tartalma telefonkészülék, USB-C kábel, töltő, tok, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató telefonkészülék, USB-C kábel, töltő, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató telefonkészülék, USB-C kábel, töltő, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató

A Motorola Edge 50 Ultra egy újabb zászlóshajó szép árcédulával, de nem ez az egyetlen

Motorola Edge 50 Ultra; teszt, értékelés

Motorola Edge 50 Ultra

Mobiltelefonok

Ha egy érdekes, szokatlan megjelenésű, különleges anyagokból készült, izgalmas okostelefonra vágysz, a Motorola Edge 50 Ultra pont neked való. A csúcskategóriás kijelző, a gyors töltés és a nagy teljesítmény mind megéri az árát. Mégis ez a telefon az olyan gyártók legolcsóbb zászlóshajóinak árszintjén helyezkedik el, mint a OnePlus vagy a Vivo.

Előnyök

  • Egyedi anyagok, műbőr és fa
  • A kijelzőbe nem lehet belekötni
  • Gyors és stabil chip, 16 GB RAM és 1 TB tárhely
  • Általában mindegyik kamerája jó képeket készít
  • Ultragyors töltés, akár vezeték nélkül is

Hátrányok

  • A játékosok inkább a Snapdragon 8 Gen 3-t értékelnék
  • Az akkumulátor kisebb kapacitású
i Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

A Motorola Edge 50 Ultra felszereltsége még jobb, mint a már amúgy is nagyon jó Edge 50 Pro-é. Gamerek, filmrajongók, fotósok és mindenki más számára ez a telefon valóban egy olyan lehetőség, amit érdemes kipróbálni.

Amit korábban a Motorola Edge 50 sorozatról írtunk

• Szerző: Matěj Toul

A Motorola bemutatta legújabb üdvöskéit a Motorola Edge 50 sorozat formájában. Összesen három új modellről van szó, mindegyik más-más árkategóriában. Elsőként a középső, a Motorola Edge 50 Pro kerül forgalomba, ezt követi a középkategóriás Edge 50 Fusion és a csúcskategóriás zászlóshajó, az Edge 50 Ultra. Mitől érdekesek az új Motorola telefonok? És mi a helyzet az elérhetőséggel és az árral?

Motorola Edge 50 teszt

Motorola Edge 50 széria – TARTALOM

  1. A Motorola Edge 50 sorozat érdekes anyagválasztékot kínál
  2. Az Ultra és Pro modellek osztoznak a kijelzőn, de a Fusion se maradt le nagyon
  3. A Motorola Edge 50 Fusion két, a Pro és Ultra pedig három finomhangolt kamerát kínál
  4. Ami a teljesítményt illeti, mindhárom Motorola a Snapdragonra támaszkodik
  5. Mindhárom Motorola Edge 50 telefon mellé jár a gyorstöltő adapter
  6. Motorola Edge 50 – paramétertáblázat
  7. Motorola Edge 50 – ár és elérhetőség

A Motorola Edge 50 sorozat érdekes anyagválasztékot kínál

A Motorola Edge 50 sorozat új dizájnköntösben érkezik, amelyet minden egyes készülék egy kicsit más formában öltött magára. A csúcsmodell, a Motorola Edge 50 Ultra fekete és rózsaszín (ez egyébként a Peach Fuzz – a Pantone 2023-as év színe) változatán még anyagában is jól látható a határozott fotómodul, amelyet az alsó Pro modellnél csak egy kiemelkedés jelöl. Az Edge 50 Fusion esetében a fotómodul lényegesen keskenyebb - "csak" két kamerának ad otthont.

Motorola Edge 50 Ultra dizájn
A Motorola Edge 50 Ultra többek között a "fa" változatával nyűgöz le.

Az új telefonok anyagválasztása is érdekes. A már említett Ultra csúcsmodell fekete és rózsaszín változata vegán bőr hátlapot kapott, de elérhető egy fehér fa változat is. Nem meglepő módon ez nem természetes fa, hanem egy acetát vegyület, amely a fát hivatott utánozni. Akárhogy is, mindenképpen egy olyan anyagról van szó, amelyen még nem nagyon láthattunk. Az Edge 50 Ultra váza alumíniumból készült.

Motorola Edge 50 Pro dizájn
Az Alza.hu azon kevés üzletek egyike, ahol a Motorola Edge 50 Pro exkluzív fehér változata is kapható.

A Motorola Edge 50 Pro mindhárom színváltozata - fekete, kék és az exkluzív fehér - műbőrből készült, a keret pedig alumíniumból. Vegánbőr borítja a rózsaszín és világoskék Motorola Edge 50 Fusion hátlapját is. A sötétkék Edge 50 Fusion viszont egyedülálló a kínálatban - klasszikus üveg hátlapot kapott.

Motorola Edge 50 Fusion dizájn
A Motorola Edge 50 Fusion az egyetlen olyan változat a sorozatban, amely üveg hátlappal rendelkezik.

Az Ultra és Pro modellek osztoznak a kijelzőn, de a Fusion se maradt le nagyon

A kijelzőket illetően a Motorola Edge 50 sorozat meglehetősen egyszerű. Minden telefon ugyanazzal a 6,67 hüvelykes, pOLED-alapú panellel dolgozik, és a modellek csak fényerő tekintetében különböznek egymástól. Nem meglepő módon az Edge 50 Ultra a legfényesebb, a "csúcs" fényereje 2500 nit. Ezt követi az Edge 50 Pro 1900 nittel, az Edge 50 Fusion pedig a legalacsonyabb, de még mindig tiszteletre méltó fényerőt kínálja 1600 nittel. Ez a modell valamivel alacsonyabb felbontással is rendelkezik. A képfrissítési frekvencia azonban a trió mindegyik modelljénél azonos, nagyon jó 144 Hz.

Motorola Edge 50 Ultra - az év színe
A Motorola Edge 50 Ultra készülék elérhető a Peach Fuzz barackszínben, amely a Pantone 2023-as év színe lett.

A Motorola Edge 50 Fusion két, a Pro és Ultra pedig három finomhangolt kamerát kínál

A modellek leginkább a kamera szempontjából különböznek egymástól. A Motorola Edge 50 Fusion 50 megapixeles főérzékelőt kapott, optikailag stabilizált f/1,9-es objektívvel. Ezt egy 13 Mpx-es (f/2.2) széles látószögű kamera egészíti ki, a szelfikhez pedig egy 32 Mpx-es előlapi kamera áll rendelkezésre f/2.4 rekeszértékkel.

i

Vivo X100 Pro (TESZT): egy fotós gyöngyszem erős MediaTek processzorral, de nem hibátlan

A középkategóriás Motorola Edge 50 Pro 50 Mpx-es főérzékelővel szeretné felhívni magára a figyelmet, amelynek lencséje optikailag is stabilizált, és amely kiváló f/1,4-es rekeszértékkel rendelkezik. A Fusionnel megegyező széles látószögű kamera mellett itt egy harmadik kamerát is találunk. Egészen pontosan egy 10 Mpx-es (f/2.0) teleobjektívről van szó, amely háromszoros optikai zoom képességgel rendelkezik. A szelfikre is nagyobb hangsúlyt fektettek, a Pro modell 50 Mpx-es előlapi kamerával rendelkezik, f/1.9-es objektívvel.

Motorola Edge 50 kamera
A Motorola Edge 50 sorozatban a gyártó nem vette félvállról a kamerákat.

A legnagyobb ambíciókkal nem meglepő módon a Motorola Edge 50 Ultra rendelkezik, amelynek kamerafelszereltségén egyáltalán nem spóroltak. A fő szenzor itt is 50 Mpx-es, nagyszerű f/1.6 rekeszértékkel, és a Pro modellhez képest az Ultra képes 4K-ban, 60 fps sebességgel felvételt készíteni (a Pro csak 30-ra képes).

A nagy látószögű érzékelőt jelentősen, 50 Mpx-re javították, és f/2,0 objektívvel szerelték fel. A kiváló minőségű zoomolásról egy 64 Mpx-es érzékelő gondoskodik egy optikailag stabilizált f/2,4-es teleobjektív mögött, szintén háromszoros optikai zoommal. Az előlapi kamera ugyanaz, mint az Edge 50 Pro esetében, tehát 50 megapixeles.

Ami a teljesítményt illeti, mindhárom Motorola a Snapdragonra támaszkodik

Az összes új Motorola Edge 50 telefon a Qualcomm chipsetjeivel van felszerelve, és a teljesítmény természetesen lépcsőzetesen növekszik. Az Edge 50 Fusiont Snapdragon 7s Gen 2 lapkakészlet hajtja, és 12 GB RAM-ot kínál. A felszín alatt az Edge 50 Pro egy Snapdragon 7 Gen 3-at rejt, szintén 12 GB RAM-mal. A csúcsmodell Edge 50 Ultra pedig a Snapdragon 8s Gen 3-nak és a 16 GB RAM-nak köszönhetően kompromisszumok nélküli teljesítményt nyújt. A Pro modell esetében a lapkakészlet-választás némileg meglepő - a készülék árkategóriájában egy 8-as sorozatú lapkakészlet már elvárható lenne.

Motorola Edge 50 teljesítmény
A Motorola Edge 50 sorozatú telefonok nagy teljesítményű, mégis elegáns társak a mindennapokban.

Mindhárom Motorola Edge 50 telefon mellé jár a gyorstöltő adapter

A Motorola Edge 50 telefonok az akkumulátor és a töltés terén is változatosak. Ironikus módon az Edge 50 Fusion rendelkezik a legnagyobb, 5000 mAh kapacitású akkumulátorral, és a dobozban található 68 W-os töltővel tölthető. A magasabb árfekvésű Edge 50 Pro és Ultra modellek egyaránt 4500 mAh kapacitással és 125 W-os gyorstöltéssel rendelkeznek. Hozzá kell tenni, hogy az adapter mindehárom modell esetében alapból megtalálható a dobozban.

i

Realme 12 Pro+ (TESZT): egy szép középkategóriás telefon elegáns megjelenéssel, jó teleobjektívvel és tisztességes akkumulátor-üzemidővel

Motorola Edge 50 – paramétertáblázat

Az alábbi táblázatban összefoglaltuk a Motorola Edge 50 Ultra, Pro és Fusion legfontosabb adatait.

Paraméterek/Modell Motorola Edge 50 Ultra Motorola Edge 50 Pro Motorola Edge 50 Fusion
Kijelző Képátló: 6,7" Képátló: 6,7" Képátló: 6,7"
Felbontás: 2 712 × 1 220 px, 444 ppi Felbontás: 2 712 × 1 220 px, 444 ppi Felbontás: 2 400 × 1 080 px, 395 ppi
Típus: pOLED Típus: pOLED Típus: pOLED
Frissítési frekvencia akár: 144 Hz Frissítési frekvencia akár: 144 Hz Frissítési frekvencia akár: 144 Hz
Védelem: Corning Gorilla Glass Victus Védelem: Corning Gorilla Glass (ismeretlen változat) Védelem: Corning Gorilla Glass (ismeretlen változat)
Hátlapi kamera Fő: 50 Mpx (f/1,6), OIS Fő: 50 Mpx (f/1,4), OIS Fő: 50 Mpx (f/1,9), OIS
Széleslátó: 50 Mpx (f/2,0), 122° Széleslátó: 13 Mpx (f/2,2), 120° Széleslátó: 13 Mpx (f/2,2), 120°
Teleobjektív: 64 Mpx (f/2,4), 3× zoom, OIS Teleobjektív: 10 Mpx (f/2,4), 3× zoom
Előlapi kamera 50 Mpx (f/1,9) 50 Mpx (f/1,9) 32 Mpx (f/2,4)
Lapkakészlet Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2
GPU Adreno 735 Adreno 720 Adreno 710
RAM 16 GB 12 GB 12 GB
Belső tárhely 1024 GB 512 GB 512 GB
Operációs rendszer Android 14 Android 14 Android 14
5G hálózati támogatás
3,5 mm-es jack
Ellenállóság IP68 IP68 IP68
Akkumulátor 4 500 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés / fordított töltés: 125 W / 50 W / 10 W Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés / fordított töltés: 125 W / 50 W / 10 W Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 68 W / - / -
Méret 161,1 × 72,4 × 8,6 mm 161,2 × 72,4 × 8,2 mm 161,9 × 73,1 × 7,8 mm
Tömeg 197 g 186 g 175 g
A csomag tartalma 125 W-os adapter, USB-C kábel, tok, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató 125 W-os adapter, USB-C kábel, tok, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató 68 W-os adapter, USB-C kábel, tok, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató

Motorola Edge 50 – ár és elérhetőség

A ma bejelentett Motorola Edge 50 telefonok fokozatosan kerülnek forgalomba. A Motorola Edge 50 Pro már most kapható. Ezután az Edge 50 Fusion indul útjára a vásárlókhoz, egészen pontosan 2024. május 10-én, majd ezt követi a csúcsmodell Motorola Edge 50 Ultra. Ez a tervek szerint 2024. május 30-án jelenik meg. Az árcédulák 2024. április 16-tól a következőképpen néznek ki:

i Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Ahogy a Motorola esetében már megszokhattuk, az Edge 50 sorozat is arról tesz tanúbizonyságot, hogy a gyártó nem fél kilépni a már megszokott keretekből. A termékcsalád minden modellje egy kicsit más és mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Rajtad áll, hogy mérlegeld, mely tulajdonságok a legfontosabbak, melyik telefon a megfelelő számodra.

Motorola Edge 50 Ultra Motorola Edge 50 Pro Motorola Edge 50 Fusion

Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB20