Oldal frissítése

Samsung One UI 6.1: a Galaxy AI mostantól a régebbi telefonokon is elérhető

Aktualizálva

A Samsung One UI 6.1 a Samsung készülékek által használt One UI grafikus kiterjesztés legújabb verziója. A koreai gyártó 2019 eleje óta használja a One UI-t, a legújabb verzió pedig 2024 január/februárjától olyan zászlóshajókban található meg, mint a Samsung Galaxy S24 sorozatú telefonok. Mi mindent kínál a felhasználóknak?

Samsung One UI 6

Samsung One UI 6 – TARTALOM

  1. One AI 6.1: a Galaxy AI megjelenik a régebbi telefonokon is
  2. A Samsung One UI 6 már fut a Samsung Galaxy csúcsmodelljein
  3. A One UI 6 legfontosabb jellemzői
  4. A One UI 6 gyorsmenüje új dizájnt kap és jobban átlátható
  5. A kamera alkalmazás még egyszerűbb lett, és lehetővé teszi widgetek létrehozását is
  6. A Samsung One UI 6-tal visszatérhetsz a szerkesztett fényképekhez és videókhoz
  7. További Samsung One UI 6 funkciók
  8. One UI: amit korábban a Samsung bővítményeiről írtunk

One AI 6.1: a Galaxy AI megjelenik a régebbi telefonokon is

Az idei Samsung Galaxy S24 zászlóshajók egyik legnagyobb vonzereje kétségtelenül a mesterséges intelligencia széles körű integrációja volt a Galaxy AI formájában. Az exkluzivitás korszaka azonban a végéhez közeledik. A One AI 6.1 ugyanis épp most hozza el a Galaxy AI-t még több készülékre. A Samsung Galaxy S23, Galaxy Z Fold5, Flip5 és Galaxy Tab S9 készülékek tulajdonosai 2024 március végétől élvezhetik ezeket a funkciókat.

Samsung One UI 6.1 Galaxy AI
A legújabb One AI 6.1 frissítés a Galaxy AI-t az utóbbi két generáció zászlóshajó készülékeire is elhozza.

A következő frissítési hullám a tervek szerint 2024. május elején érkezik, amikor is a One AI 6.1, és így a Galaxy AI a Samsung Galaxy S22, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4 és Galaxy Tab S8 készülékekre érkezik.

A Samsung One UI 6 már fut a Samsung Galaxy csúcsmodelljein

A Samsung először 2023. október 30-án adta ki a One UI 6 bővítményt a Samsung Galaxy S23 készülékekhez. A frissítés azonban már három éve (2023. október 30. óta) minden készülékre elérhető. Ez magába foglalja a Galaxy Z Fold és Galaxy Z Flip telefonokat a harmadik szériától felfelé, a Samsung Galaxy S zászlóshajókat az S21-es modellekig visszamenőleg, a 3-as számmal végződő Galaxy A-sorozatú és felette lévő modelleket + az A52 és A72 telefonokat, és végül, de nem utolsósorban a Samsung Galaxy Tab S8 és felette lévő tableteket.

Samsung One UI 6 Galaxy S23
A Samsung Galaxy S23 zászlóshajó modelljei kapták meg először a One UI 6 frissítést.

A One UI 6 legfontosabb jellemzői

Melyek a legnagyobb változások a Samsung One UI 6 legújabb verziójában?

  • A One UI ötödik verziójában újdonságként jelent meg a személyre szabható zárolási képernyő. A One UI 6-tal azonban még szélesebb körűek a testreszabási lehetőségek. Mostantól az óra stílusát, méretét, színét és elhelyezését is megváltoztathatod, így testre szabhatod a háttérképet, a megjelenő információkat és a parancsikonokat.
  • Az AI-alapú képszerkesztés manapság sokat foglalkoztatja a világot, és erről a Samsung sem szeretne lemaradni. Így a Samsung One AI 6 lehetővé teszi, hogy a mesterséges intelligencia segítségével javítsunk a rögzített kép minőségén, a fotó elkészítése után hozzáadjuk a háttér elmosódását, vagy töröljük a zavaró tárgyakat a képről.
  • A kamera alkalmazás újratervezett, egyszerűsített, és ami a legfontosabb, intuitívabb felülettel nyűgöz le. Számos olyan effektust és minőségi beállítást kínál, amelyek segítségével még a kevésbé tapasztalt felhasználók is módosíthatják a fejlett fotózási beállításokat, megkönnyítve ezzel a jobb képek készítését.

A One UI 6 gyorsmenüje új dizájnt kap és jobban átlátható

A Samsung One UI 6-ban néhány változáson ment keresztül a Quick Bar, a felülről lefelé történő lapozáskor megjelenő sáv. A vezérlőelemek átrendeződtek, hogy a felhasználó számára mindig kéznél legyenek a leggyakrabban használtak. Az értesítések mostantól külön fülön találhatók, a megjelenítésük pedig áttekinthetőbb lett. Többek között testre szabható a rendezésük - ha nem priorizálod őket, mindig a legfrissebb értesítések lesznek felül.

Samsung One UI 6 gyorsmenü
A Samsung végre elkötelezte magát a gyorspanel régóta áhított megújítása mellett.

A kamera alkalmazás még egyszerűbb lett, és lehetővé teszi widgetek létrehozását is

A One UI 6 kameralkalmazás célja, hogy intuitívabb legyen a használata. A dizájn ezért átfogó könnyítésen esett át, és a gyártó minden funkciót úgy kommunikál, hogy azt minden felhasználó megértse. Fényképezéskor például háromféle minőségoptimalizálási szint közül választhatunk - a Minimum opció a leggyorsabb, de a képek nem lesznek túl élesek. Ezzel szemben a Maximum móddal a képek jó minőségűek lesznek, de hosszabb ideig tart a felvételkészítés. A Közepes opció kompromisszumot jelent a kettő között. A Samsung így próbálja egy egyszerű menüvel árnyalni a fejlettebb kamerabeállításokat.

Az új menüben a videóméret kiválasztása és az effektek is elérhetőek, ahol a felhasználók mostantól minden opciót jobban átláthatnak. Az alkalmazás felső részén találunk egy gyorsbeállításokat tartalmazó menüt is, ahol például a videók felbontását, képkockasebességet és egyebeket is átállíthatunk.

i

Samsung Galaxy S24 és S24+ (TESZT): megérkezett a mesterséges intelligencia. Melyik modellt válaszd?

Hasznos funkció a kamera widgetek létrehozásának és a kezdőképernyőre tűzésének lehetősége. Minden ilyen widget különböző kamerabeállításokat tartalmazhat, esetleg a tárolási célhely különböző beállításait. Így a felhasználók az alap alkalmazáson keresztül készíthetnek fényképeket, de például a később számítógépen szerkeszteni kívánt fotókat egy Pro módra állított widgeten keresztül rögzíthetik, és egy speciális mappába menthetik, ahol az összes ilyen fájl együtt lesz tárolva.

Samsung One UI 6 kamera widgetek
A widgetek lehetővé teszik a kamera beállításainak mentését a későbbi gyorsabb használat érdekében.

A Samsung One UI 6-tal visszatérhetsz a szerkesztett fényképekhez és videókhoz

Előfordult már veled, hogy sokáig szerkesztettél egy fotót vagy videót, aztán amikor úgy gondoltad, hogy már tökéletes, elmentetted, de aztán észrevettél rajta egy hibát? A One UI 6-ban már nem kell mindent elölről kezdened. Mostantól a fényképeken található összes átalakítás, szűrő, rajz és szöveg visszavonható vagy szerkeszthető, akár mentés után is. Hasonlóképpen, a Studio videoszerkesztő alkalmazással a befejezetlen filmprojekteket is elmentheted, és később folytathatod a szerkesztést.

Samsung One UI 6 képszerkesztő
A képszerkesztő ezentúl minden lényeges elemet áttekinthetőbb formába rendez. A mesterséges intelligencia funkcióit a fénykép tartalma alapján automatikusan felajánlja a rendszer.

További Samsung One UI 6 funkciók

Az új környezet más apró változtatásokat is fel tud mutatni, amelyek javítják a felhasználói élményt a Samsung Galaxy készülékeken. Ezek közül néhány a következő:

  • A videoszerkesztő mostantól még hatékonyabb.
  • Az Időjárás, a Samsung Health és a Naptár alkalmazások modernebb megjelenést kaptak.
  • A zárolási képernyő az aktuálisan beállított módnak vagy rutinnak megfelelően változhat.
  • A Samsung billentyűzet hangulatjelei új dizájt kaptak.
  • A tablet és a Windows összekapcsolása (értesítések és fájlátvitel).
  • Az értesítések mostantól a kezdőlaphoz hasonlóan színes alkalmazásikonokat használhatnak.
i Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

A gyártó szerint a One UI 6 operációs rendszerbővítmény új verziója egyszerűsítést és új testreszabási lehetőségeket hoz magával. Átalakult például a zárolási képernyő, amely mostantól jobban személyre szabható, valamint a kamera alkalmazás is. A One UI 6 már fut az összes támogatott Samsung Galaxy készüléken, a legújabb One UI 6.1-nek köszönhetően pedig már a Galaxy AI funkcióit is szélesebb körben használhatjuk.

Samsung telefonok Mobiltelefonok

One UI: amit korábban a Samsung bővítményeiről írtunk

Aktualizálva

A Samsung One UI az a grafikus felhasználói felület, amelyeket a Samsung mobiltelefonokban alkalmaznak. A koreai gyártó már 2019 elejétől ezt használja, a legújabb 2.0-ás verziója pedig a gyártó zászlóshajóit gazdagítja, amely magában foglalja a Samsung Galaxy S10 vagy Samsung Galaxy Note 10 modelleket. Az interfész első pillantásra kitűnik letisztult és stílusos megjelenésével. Végtére is a gyártó mindig a hatékonyságra és az eleganciája törekszik, amelyet remekül meg is valósít. A Samsung One UI 2.0 alapja az Android 10 operációs rendszer, gesztusvezérlést, Always On kijelzőt, sötét módot és más hasznos funkciókat kínál. Mi mást nyújt még a felhasználóknak?

Samsung One UI - Galaxy Note10, Galaxy S10

Samsung One felhasználói felület - TARTALOM

  1. Mi a Samsung One felhasználói felület felépítése?
  2. A Samsung One felhasználói felület számos alkalmazást tartalmaz
  3. Mely telefonokhoz tartozik a One UI kiterjesztés?
  4. Hogyan gyorsítsuk fel a Samsungot?
  5. Mi előzte meg a Samsung One felhasználói felületet?

Mi a Samsung One felhasználói felület felépítése?

A Samsung One UI egyik legfőbb tulajdonsága, amelyet a felhasználó valószínűleg rögtön kiszúr, az a remek megjelenése. Ez nyilván egy szubjektív téma, azonban a felhasználói felületek csak egy töredéke néz ki ilyen stílusosan és letisztultan. A One felhasználói felület tartja a lépést az idővel, amelyet minden részletében meg is mutat a lezárt képernyőtől a testreszabható alkalmazásokig.

A OneUI 2.0 interfész legfrissebb verziója sokkal letisztultabb, amely megnyilvánul például a jobban átlátható kamera környezetben, a lezárt képernyő esetén automatikusan megváltozó szöveg színében (így a szöveg nem tűnik el) és sok más apró változásban is.

Samsung One UI - Lockscreen Samsung One UI - Alkalmazás Samsung One UI - Beállítások
A Samsung One UI egy mutatós interfész széleskörű konfigurálási lehetőségekkel. A bal oldalon a lezárt képernyőt láthatod, középen az interfész fő felületét, jobb oldalon pedig az alkalmazások aktiválásához szükséges beállításokat.

A One UI egy népszerű funkciója a sötét mód, amely tökéletesen illik a közép- és felsőkategóriás Samsung AMOLED típusú kijelzőkhöz. Ennek köszönhetően nem csak a szemeidet kíméli meg jelentős mértékben, hanem csökkenti az akkumulátor fogyasztását is. Az AMOLED kijelzők szinte teljesen eltűnnek a sötétben. A One UI 2.0 új változata megreformálta az értesítéseket, amelyek ezáltal kevesebb helyet foglalnak és sokkal kevésbé zavaróak a felhasználói aktivitásban.

A One UI emellett további jó pontokat zsebelt be a nagy kijelzőjű és felbontású telefonok számára készített optimalizálásával is. Úgy gondolnád, hogy ez természetes? A Huawei-nek például ebben a tekintetben egyáltalán nem optimalizált a rendszere. 

i

A legújabb One UI interfésszel ellátott első okostelefonok a Samsung Galaxy S10 és a Note10 modellek voltak. Az alábbi cikkekből többet is megtudhatsz:

Azonban a Samsung One UI 2.0 sem mentes a hibáktól. Néhány felhasználó meglehetősen csökkentett kapacitású akkumulátor élettartamról és kapcsolódási problémákról számolt be. Továbbá a felhasználói felület optimalizálásán is lenne még mit fejleszteni, osztott képernyőnél nem jeleníti meg az összes elemet tökéletesen. Azt reméljük, hogy a Samsung még időben orvosolja ezeket a problémákat. Ugyanakkor a néhány hiba ellenére az előző One UI interfészekhez képest nem beszélhetünk jelentősebb fejlődésről.

A Samsung One felhasználói felület számos alkalmazást tartalmaz

A One UI nagyszerűsége a szoftveres felszereltségében rejlik. Az interfész ugyanis számos olyan exkluzív alkalmazást kínál előre telepítve, amelyet hivatalosan más platformról nem tudnál beszerezni. Ezek például a SmartThings intelligens otthoni meghajtó, a Samsung Health orvosi alkalmazás vagy a Bixby hangsegéd (utóbbi országunkban nem túl hasznos). A One UI 2.0 változata egy remekül elkészített felvevőeszközzel érkezik, amely képes a telefon kijelzőjét rögzíteni, beleértve az alkalmazások hangjait illetve a mikrofon által felvett hangot, sőt kisegítő lehetőségek nyújt a siketek számára is.

Samsung One UI - gesztus Samsung One UI - Sötét mód Samsung One UI - siketeknek
A sötét mód demonstrációja. Balra a gesztus beállítások, középen a felvétel környezete, balra pedig a kisegítő lehetőségek a siketek számára.

A Samung DeX alkalmazások leginkább a közép- és a felsőkategóriás Samsung készülékekben használatosak. Segítségével kétféle módon kapcsolódhatsz a márka mobiltelefonjával a számítógépedhez. Letöltheted a telefon interfészét a számítógépedre, amelyet monitoron keresztül a telefonodról irányíthatsz, vagy a készüléket használhatod érintőpadként is a számítógép irányításához. Korábban a Dex funkcióhoz szükséges volt a különleges Dex Station vagy Dex Cable megvásárlása. Ma már az is elegendő, hogyha csatlakoztatod egy külön monitorhoz egy Windows program segítségével. A hatékonyságot az úgynevezett lebegő ablakok különleges funkciója fokozza még tovább, amely szinte egyedülálló a felhasználói felületek között.

Samsung One UI - hangok Samsung One UI - világos mód Samsung One UI - lebegő ablakok
Balra láthatóak a hangbeállítások. Középen a képernyő beállítások, míg jobbra az egyedülálló lebegő ablakok.

Az előre telepített alkalmazások között a felhasználók a Microsoft Office programcsomagot illetve a "mindenütt jelenlévő" McAfee antivírus programot is megkapják. Nagyjából ezek az előre elkészített szoftverek, tehát jól látszik, hogy a Samsung fejlődött a legújabb Samsung Experience óta és csökkentette az előre telepített alkalmazások számát.

Mely telefonokhoz tartozik a One UI kiterjesztés?

A Samsung One UI 2.0 felhasználói felület legújabb verziója 2019. márciusában jelent meg, így legfőképpen az ezután legyártott Samsung mobiltelefonokon találkozhatsz vele. A korábbi készülékek pedig frissítés formájában kapják majd meg. De mégis mely telefonok rendelkeznek a One UI-val?

  • S10 és Note10 sorozatú okostelefonok (kiadáskor)
  • S9, S8 és Note 9, Note 8 sorozatú okostelefonok (kiegészítő támogatás a közeljövőben; jelenleg One UI 1.0)
  • Az A sorozatú okostelefonok 2019-től (kiegészítő támogatás 2020-ban; jelenleg One UI 1.0 felhasználói felület)
Samsung One UI - fotók Samsung One UI - Digitális Samsung One UI - Bixby
Bal oldalon válogatott képek a Galériából, középen a digitális ritmus menedzser, jobb oldalon pedig a Bixby asszisztens.

Hogyan gyorsítsuk fel a Samsungot?

Legyen szó bármilyen telefonról is (különösen hosszú távú használat) során, a Te Samsung telefonod is lelassulhat. Azonban ezen segíthetsz néhány egyszerű folyamattal.

  • A szükségtelen fájlok törlése - a legelső és talán legnyilvánvalóbb megoldás. Ugyanakkor nem biztos, hogy ennyire egyszerű is. Az operációs rendszer gyakran készít úgynevezett "cache" fájlokat, amelyeket az alkalmazások gyorsabb betöltéséhez használ. Ezeknek a fájloknak a mérete idővel akár a több gigabyte-ot is meghaladhatja, így érdemes azokat egy fájlkezelő segítségével kitörölni (például Files Go a Google-től, esetleg egy előre telepített alkalmazás a felhasználói interfészen).
  • A nem használt alkalmazások törlése - a nem használt alkalmazások szükségtelenül foglalják a tárhelyet, azonban, hogyha a háttérben futnak, akkor a RAM-ból is elvesznek. Éppen ezért törölj minden programot, amelyre nincsen szükséged.
  • Az operációs rendszer és az alkalmazások frissítése - szinte minden egyes frissítés esetén a fejlesztők próbálnak javítani azon, hogy hogy futnak az operációs rendszer és az alkalmazások a készüléken. Pontosan ezért tanácsos mindig a legújabb verziót használni.
  • Kapcsold ki a telefon egyes szolgáltatásait, amikor nem használod azokat - köztudott, hogy a Bluetooth, NFC, sőt még a Wi-Fi és más szolgáltatások is merítik az akkumulátor élettartamát, tehát próbáld meg kikapcsolni ezeket, amikor nincs rájuk szükséged.

Mi előzte meg a Samsung One felhasználói felületet?

Amikor a modern felhasználói felületekről beszélünk, meg kell említenünk a TouchWiz és a Samsung Experience verziókat, amelyek fő szerepet játszottak a Samsung történetében.

  • TouchWiz - a felhasználói felület legelső verziója 2009 környékén jelent meg, amikor a mobiltelefonok még gyerekcipőben jártak. Az első hivatalos és komoly verziója, a 3.0, 2010-ben érkezett meg a piacra a Samsung Galaxy S okostelefonnal együtt. A felhasználói felület a mai mércékhez viszonyítva elég zavaros volt, amelyet a későbbi frissítések alkalmával némileg javítottak, bár amikor 2016-ban megjelent a legújabb verzió, a Samsung már tudta, hogy eljött az ideje a változásnak. Az új név az új dizájnt jelölte, azonban a TouchWiz rossz hírneve miatt is szükségessé vált.
  • Samsung Experience - vagy Grace UX, így hívták az Experience eredeti verzióját, amelyet először a TouchWiz új verziójának szántak, azonban a drasztikus változtatásoknak köszönhetően a cég úgy döntött, hogy bevezeti az új Samsung Experience márkát. Már első perctől láthattuk a Samsung Galaxy S7 készülékén, a Samsung Galaxy S9 és Note9 okostelefonok kapták meg legutoljára. A TouchWiz felhasználói felülethez viszonyítva az interfész sokkal letisztultabb volt, amely elnyerte a felhasználók tetszését is, néhány okostelefon pedig még mindig ezzel a verzióval jelenik meg. A legújabb, 10.0-ás verziót a 2018-as év végén dobták a piacra, amely a legújabb One UI béta verziója volt.
Samsung felhasználói felületek
A Samsung felhasználói felületek megjelenése a felismerhetetlenségig változott az elmúlt néhány évben. Most már sokkal átláthatóbb, mint azelőtt volt.

A Samsung One UI (jelenleg a 2.0-ás verzió) pontosan az, amit egy modern felülettől elvárnál. Egyszerű megjelenés, számos hasznos funkció és minimális szükségtelen dolog. Amennyiben nem ragaszkodsz a tiszta Android rendszerhez, hanem inkább egy jól átgondolt és remek megjelenésű felületre vágynál, kedvelni fogod a One UI-t a Samsung mobiltelefonokon.

Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB20