55" Philips 55PUS8009
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Energy consumption in SDR mode 51 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system Titan OS
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
TV functions
Gaming features VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 71.5 cm
Depth without stand 8.8 cm
VESA mounting 200×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS:X, Dolby Atmos
Built-in audio Soundbar
Package contents
Control in package smart
Code:  WC389o775
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Philips 55PUS8009
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Philips 55PUS8009
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Philips 55PUS8009
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Philips 55PUS8009