43" Panasonic TB-43W61AEZ
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system TiVo OS
Interface Language Czech, English
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video, Canal+
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Hotel Mode
SMART functions Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 56.1 cm
Depth without stand 8.7 cm
Base width / leg spacing 45 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 24 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Code:  WX244s8t2b35
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Panasonic TB-43W61AEZ
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Panasonic TB-43W61AEZ
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Panasonic TB-43W61AEZ
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Panasonic TB-43W61AEZ