A vegyi WC a lakáson kívül is kényelmet nyújt
A vegyi WC a hagyományos WC hordozható alternatívája, és olyan helyeken is kényelmet nyújt, ahol nincs szennyvízelvezető rendszer. Nemcsak a nyaralóban vagy táborban, hanem kempingezés közben, zenei fesztiválokon vagy akár építkezésen is használható.
Milyen előnyöket kínál egy vegyi WC, és milyen hátrányai lehetnek a használatának?
- A vegyi WC könnyen elhelyezhető, és pontosan ott használható, ahol szükség van rá.
- A tisztítása egyszerű, és elsősorban a tartály rendszeres ürítését foglalja magában.
- A speciális vegyi anyagok megszüntetik a kellemetlen szagot.
- Rendszeresen ellenőrizni kell a tartalmát és fel kell tölteni a tartályokat.
- A vegyi WC működéséhez szükséges vegyszerek vásárlása további költséget jelent.
- A hulladékot a kifejezetten erre a célra kijelölt helyen kell lerakni.
i
Hogyan működik a vegyi WC?
Mielőtt rátérnénk a kiválasztási folyamatra, először is ismertetjük, hogyan működik a vegyi WC. Ez egy egyszerű, de hatékony folyamat. A vegyi WC két alapvető részből áll - az öblítővíztartályból és a hulladéktartályból. A hulladék részben tárolódik a salakanyag. Egy
bizonyos idő elteltével a vegyszerek hatására a kellemetlen szag semlegesül, a tartály tartalma folyadékká bomlik, amelyet aztán könnyen ki lehet önteni.
Vegyi WC kiválasztása
Ha már döntöttél a vegyi WC vásárlásáról, ideje kiválasztani. Van azonban néhány fontos szempont, amelyet figyelembe kell venned a vásárlás előtt. Kínálatunkban rengetegféle kialakítású, különböző tulajdonságokkal rendelkező vegyi WC található. Át kell gondolnod, hol
szeretnéd elhelyezni, milyen gyakran fogod használni, és milyen funkciókra van szükséged. A bal oldali parametrikus szűrőben könnyen kiválasztható minden olyan kritérium, amely fontos számodra a vegyi WC vásárlásakor.
A hideg téli hónapokban a vegyi WC típust olyan helyiségben kell elhelyezni, amely legalább részben szigetelt. Amint a környezeti levegő hőmérséklete fagypont alá csökken, fennáll a veszélye annak, hogy a benne lévő folyadék és hulladék megfagy, legrosszabb esetben akár el is
törhet a vécé.
Mekkora egy vegyi WC?
A kiválasztás legfontosabb szempontja a méret. A vegyi WC magassága a legfontosabb a kényelmes használathoz. A leggyakoribb magasság körülbelül 40 cm, az ülőmagasság mindig néhány centiméterrel alacsonyabb. Természetesen a kényelmet a mélység és szélesség is
befolyásolja, ami szintén 40 cm körüli. De ha elég helyed van, egy nagyobb vegyi WC általában nagyobb kényelmet és kellemesebb használatot biztosít.
Vegyi WC
Kemping vegyi WC mosdókagylóval
Vegyi WC nyaralóba
Milyen nehéz egy vegyi WC?
A vegyi WC kiválasztásakor a lehető legnagyobb mobilitásra van szükség, ami befolyásolja a súlyt is. Egy vegyi WC nagyjából 1 - 5 kg súlyú lehet, de természetesen vannak kivételek. A nehezebb daraboknál azonban számolni kell azzal, hogy nehezebben hordozhatók.
Ne feledkezzünk meg a teherbíró képességről sem - egy normál vegyi WC körülbelül 100 kg-tól akár 150 kg-ig terjedő súlyt bír el. Mindig olvasd el figyelmesen a kiválasztott modell leírásában található információkat.
A vegyi WC különböző térfogatú tartályokkal kapható
A vegyi WC kiválasztásának másik fontos szempontja az öblítési és hulladéktartály térfogata. A hulladéktartály általában nagyobb, mint az öblítőtartály, de nem feltétlenül. A hulladéktartály térfogata általában 20 liter körüli, az öblítőtartályé általában 15 liter körüli.
i
Hova kell önteni a hulladékot a vegyi WC tartályából?
A vegyi WC használatakor a legnagyobb problémát az jelentheti, hogy milyen gyakran és hova öntsük ki a tartály tartalmát. A tartály kiürítésének időintervalluma a használt vegyszer típusától és az évszaktól függően változik. Érdemes azonban néhány naponta, legfeljebb kéthetente
üríteni. A hulladékot mindig az erre kijelölt ürítési pontokon kell kiüríteni – ezzel kapcsolatban fordulj a kemping üzemeltetőjéhez vagy keress egy töltőállomást, ahol szerezhetsz speciális vegyi WC tartályt.
A vegyi WC öblítése
A vegyi WC aszerint is kiválasztható, hogy a hulladékot milyen módon öblíti. Leggyakrabban mechanikus (nem elektronikus) változat kapható, de találkozhatunk más kivételekkel is. Minden öblítési rendszernek megvannak az előnyei és hátrányai, de a hulladékot minden esetben
gyorsan és higiénikusan kell ártalmatlanítani.
- A kézi szivattyú a hulladéköblítés népszerű és egyszerű módja, amelynek során a vizet kézzel pumpálják a vegyi WC tartályába. Megbízható, de némi erőfeszítést igényel.
- A dugattyús mechanizmus a hulladékot a víz elszívásával, majd kiürítésével öblíti ki. Könnyen kezelhető, hatékonyan öblít és csak kis mennyiségű vizet fogyaszt.
- A fújtatószivattyús mechanizmus a fúvókák összenyomásával működik, amelyek a szükséges vízmennyiséget kipréselik. Karbantartása egyszerű, de a fújtatót rendszeresen cserélni kell.
- Az elektronikus szivattyú messze a legkényelmesebb, de egyben a legdrágább megoldás is. Az automatikus öblítéshez is szükség van áramforrásra, akár hálózatról, akár akkumulátorról.
A vegyi WC speciális tisztítószereket igényel
A vegyi WC fertőtlenítők fontos termékek, amelyekre szükség van a vegyi WC használatához. A speciális vegyszerekre nagy szükség van, hiszen ezek gondoskodnak a hulladék lebontásáról, a szagok megszüntetéséről és a
fertőtlenítésről. Ugyanakkor ne feledd, hogy a megfelelő működéshez a bomlasztó vegyszert használat előtt a megfelelő arányban kis mennyiségű vízzel kell felönteni; de mindig figyelmesen olvasd el a csomagoláson található utasításokat. Milyen vegyi WC tisztítók kaphatók?
- A vegyszereket általában a víztartályhoz kell adni, a fertőtlenítés mellett illatosítanak is. Néha vízkőoldó szereket is tartalmaznak.
- A bomlasztó vegyszerek a hulladéktartályba önthetők, ahol elsősorban a hulladék gyors lebomlását és a szagok terjedésének megakadályozását szolgálják. Léteznek környezetbarát változatok is.
- A tisztítószerek feloldják a lerakódásokat a hulladéktartályban, és eltávolítják a baktériumokat. Évente 3-4 alkalommal ajánlott használni a vegyi WC tisztítására.
!
A vegyi WC vécépapír különbözik a klasszikus terméktől, és kifejezetten vegyi WC használatához tervezték. Ezeknél a vécéknél ugyanis nem szabad hagyományos vécépapírt használni. A vegyi WC használatához speciálisan erre a
célra kifejlesztett, gyorsan lebomló papírra van szükség.
Vegyi WC felszerelés a még nagyobb kényelem érdekében
Mielőtt véglegesen kiválasztanád a megfelelő vegyi WC modellt a kertbe, nyaralóba vagy a kempingbe, még egy dolgot érdemes megemlíteni. A vegyi WC számos kiegészítő felszereléssel együtt kapható. Ezek többnyire olyan szerkentyűk, amelyek javíthatják a vegyi WC hatékonyságát, vagy
megkönnyíthetik a használatát.
- A vegyi WC mosdók alkalmasak hosszabb kempingezéshez vagy a nyaralóban lévő vegyi WC mellé. Külön-külön vagy egy készletben is megvásárolhatók.
- A WC-papír tartó a vegyi WC egyik felszerelése. Fedett változatban is kapható, így védi a papírt az időjárás viszontagságaitól.
- A salakanyagszint jelző különösen alkalmas a gyakran használt vegyi WC esetén, és lehetővé teszi a tartály szintjének ellenőrzését annak kinyitása nélkül.
- A szagtalanító fólia megakadályozza a nem kívánt és kellemetlen szagok szivárgását, így a vegyi WC környezete szagtalan marad.