Oldal frissítése

Nintendo Switch: OLED modell, „Switch 2“ és egyéb információk

Nintendo Switch; wallpaper

Nintendo Switch: OLED modell, „Switch 2“ és további információk

(Update): A cikket összességében frissítettük az új Switch OLED modellel és a Switch „Pro“ vagy „Switch 2“ spekulatív változatokkal kapcsolatos információkkal.

A japán Nintendo már több mint 40 éve szórakoztatja a világot eredeti játékkonzoljaival, és gyakran meglepő új funkciókkal és innovációkkal. A legújabb, és az eladások és a játékközösség visszajelzései alapján nagy sikert aratott Nintendo Switch egy hibrid konzol, amely hordozható kézi konzolként is használható az utazáshoz, valamint hagyományos játékkonzolként is.

Hogy mennyibe kerül, milyen változatokban árulják, mit tud és mit nem a multifunkcionalitásának köszönhetően, és persze milyen játékokat kínál, megtudhatod ebből a cikkből.


Szerző: Filip NěmecKülönkiadás 


A kép forrása: Nintendo

Nintendo Switch: Minden, amit tudunk – TARTALOM

Nintendo Switch: Bemutató


Az eredeti Nintendo Switch-ről szóló értékelésünk mellett elkészítettük a Nintendo Switch Lite bemutatóját is. A frissített, Switch OLED névre keresztelt változatról egyelőre nem állnak rendelkezésre vélemények, mivel a konzol csak október 8-án érkezik a piacra.

Bár a Nintendo Switch nem büszkélkedhet nagy teljesítménnyel, egyéb erősségei, élén a hibrid koncepcióval, kiemelkedővé tették az értékelésekben, természetesen néhány nagyszerű játéknak köszönhetően. A Nintendo Switch Lite tisztán kézi változatáról szóló vélemények nem ilyen egyértelműek. Bár egy remek kézikonzolról van szó, amelynek nehéz konkurenciát találni a hordozható konzolok mezőnyében, a Switch klasszikus változatához képest jelentős korlátozások, mint például a fix kontrollerek vagy a kisebb kijelző, nem könnyítik meg a vásárlási döntést.


Nintendo Switch: Kiadás dátuma és ár


A Nintendo Switch konzol 2017. március 3-án jelent meg világszerte, a Nintendo Switch Lite tisztán kézi változat 2019. szeptember 20-án került a boltok polcaira. Jelenleg a klasszikus változat 121.890 Ft-tól, a Switch Lite pedig közel 73.590 Ft-ért vásárolható meg. 2021. október 8-tól a Switch OLED a piacon lesz és nagyjából 132.000 Ft-ba fog kerülni. A Switch és a Switch Lite külön-külön és a játékkal együtt, úgynevezett csomagban is kapható. Gyakran ez egy speciális kiadás, amely magának a konzolnak a megjelenését a játékhoz igazítja. A Nintendo Switch klasszikus változatához a kontrollerek színében eltérő változatok is léteznek. A Switch OLED jelenleg csak külön, játék nélkül, két színben kapható.

Nintendo Switch: Játékok


Ahogy az a Nintendo konzoljainál megszokott, a Switch is nagyban támaszkodik a már bizonyított hőseire. A konzol néhány éves fennállása alatt számos nagyszerű exkluzív játék jelent meg a konzolra, élükön a The Legend of Zelda: Breath of the Wild akció-RPG-vel, amely 2017-ben számtalan díjat nyert az Év játéka kategóriában. További játékok között szerepel a Super Mario Odyssey című akció-kalandjáték, a kiváló Mario Kart 8 Deluxe árkád versenyjáték, a játékos Animal Crossing: New Horizons közösségi szimulátor és az addiktív Super Smash Bros. Ultimate harci játék. A Nintendo Switch esetében szinte minden exkluzív játék kiváló.

The Legend of Zelda Brath of the Wild 2; screenshot: cover

forrás: tweaktown.com

A The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 jelenleg a legjobban várt új cím, amelynek tervezett megjelenési dátuma 2022.

Az, hogy a Switch néhány kiváló exkluzív játékoknak ad otthont, valószínűleg nem okoz nagy meglepetést, de a játékvilágot az elmúlt években meglepte az a hirtelen nyitottság, amellyel a Nintendo beengedte a más konzolokról és PC-kről származó multiplatform címeket a korábban zárt ökoszisztémájába. A legjobbak közül mindenképpen ajánljuk az aranyos, de nehéz ugrálós Ori and the Will of the Wisps-et és annak előző részét, az Ori and the Blind Forest-et. Az ugrálós játékok általában véve jól érzik magukat Switch-en, és olyan kiemelkedő címekhez is nyúlhatsz, mint a Celeste, a Cuphead, a Hollow Knight vagy a Dead Cells. Az RPG műfajban nem feledkezhetünk meg a Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition-ről, a The Witcher 3: Wild Hunt-ról vagy a Diablo 3: Eternal Collection-ről. Bizonyára elismered, hogy az ilyen gigantikus RPG-kkel utazni indulni olyan lehetőség, amit nem lehet visszautasítani.

A visszafelé kompatibilitás manapság népszerű, különösen a PlayStation 5 és az Xbox X/S sorozat esetében, de sajnos a Switch nem kínálja ezt a márka konzoljai közötti jelentős különbségek miatt. Ennek ellenére a konzol tulajdonosai számos régebbi és újabb klasszikus játékkal játszhatnak a korábbi Nintendo-konzolokról, gyakran még jobb változatban, köszönhetően az átdolgozások széles választékának, vagy akár a híres franchise-ok teljes újragondolásának. A legjobbak közé tartozik az eredetileg 1993-ban megjelent The Legend of Zelda: Link's Awakening remake-je, a Xenoblade Chronicles: Definitive Edition című akció-RPG, valamint a Super Mario 3D World + Bowser's Fury című ugrálós játék. Máris elvesztél egy kicsit? Sebaj, hogy megkönnyítsük a dolgodat, összeállítottunk egy listát a Nintendo Switch legjobb játékairól.

Diablo 3 Eternal Collection; screenshot: cover

forrás: Nintendo

A kézzel kezelhető játékok rajongói értékelni fogják, hogy a Switch segítségével nemcsak a Nintendo könyvtárának legnagyobb slágereit, hanem olyan óriási RPG-ket is magukkal vihetnek, bárhová is mennek, mint a Witcher 3 és a Diablo 3.

Nintendo Switch: Hardver specifikáció


Mind a klasszikus Switch, mind a Switch OLED változat, mind a tisztán kézzel kezelhető Lite változat az NVidia cég négymagos Tegra X1 chipjével működik. Hordozható eszközökhöz tervezték, így egy úgynevezett SoC (system on chip) megoldásról van szó, amely egy 1,02 GHz-es órajelű ARM 4 Cortex-A57 processzort és egy 307,2 és 768 MHz közötti változó órajelű Maxwell grafikus magot tartalmaz. A Switch 4 GB LPDDR4 RAM memóriával is rendelkezik. Teljesítmény tekintetében a Switch távolról sem közelíti meg a jelenlegi konzolgenerációt (PS5 és Series X/S) vagy az előzőt (PS4 és Xbox One). Másrészt közelebb áll az előző generáció teljesítményéhez, mint a még régebbi PS3 és Xbox 360 konzolok. Az alacsonyabb teljesítmény elsősorban annak köszönhető, hogy a Nintendo mindig is inkább a funkciókra és az innovációra koncentrált. A Switch tehát nem rendelkezik tökéletesen valósághű grafikával, de az alacsonyabb teljesítmény teszi a Switch-et azzá, ami - egy hibrid konzollá, amellyel lehet a játékokat egy nagy TV-n, de saját kijelzőjén is játszani.

Nintendo Switch Hardware Overview

forrás: Nintendo

Egy részletes videóban, egyenesen a Nintendo műhelyéből kalauzolunk végig a hardveren és annak képességein.

A Tegra X1 skálázási teljesítménye lehetővé teszi, hogy kézi üzemmódban 720p (HD ready) felbontásban, dokkoló üzemmódban pedig akár 1080p (full HD) felbontásban is lejátszhassa a képet, amikor a képet egy TV-n játssza le. A belső memória ezután 32 GB, illetve az újabb Switch OLED modell esetében 64 GB kapacitást kínál, ami több nagyobb játékhoz is elegendő. A belső tárhely azonban Micro SD, HC és XC memóriakártyákkal bővíthető, akár 2 TB-ig. A szokatlan hibrid konzol koncepciónak köszönhetően a Switch játékai nem hagyományos lemezeken, hanem speciális memóriakártyákon kerülnek forgalomba. Értelemszerűen azonban a Switch saját digitális boltot is kínál, ahol a játékokat elektronikusan lehet megvásárolni.

De nézzük meg a klasszikus Switch és a Switch Lite közötti különbségeket. Ettől függetlenül a Lite változat csak kézi készülékként szolgál, ami a fő különbségek oka. A Switch Lite összességében kisebb és könnyebb, hogy még jobb legyen az útközbeni játékhoz, de emiatt a kijelző is valamivel kisebb, és ami a legfontosabb, ez a konzol nem rendelkezik levehető kontrollerekkel. Ez azt jelenti, hogy nem tudod használni a mozgásvezérlést, hacsak nincs Nálad egy másik pár Joy-Con. Ugyanakkor a Switch Lite nem támogatja a vibrációt. Ezek a Lite verzió legnagyobb hátrányai, mivel ez megakadályozza, hogy sok kedvenc Nintendo Switch-játékoddal játszhass, vagy kihasználhasd néhány funkciójukat, és a kisebb kijelző is elriaszthat néhány embert. A Switch Lite azonban nem a klasszikus Switch utódjaként, hanem annak hordozható kistestvéreként van pozicionálva. A Switch Lite tehát nem versenytárs, hanem egy tisztán útközbeni játéklehetőség. Az összehasonlításról és a két konzol egy fiókon történő beállításáról bővebben a Nintendo Switch Lite recenziójában írtunk.

A Switch OLED elsősorban a nagyobb és jobb kijelzőben, a több belső memóriában, a továbbfejlesztett állványban és a kissé módosított dizájnban különbözik az alapvető Switch-től. A Switch OLED új funkcióiról részletesebben egy másik cikkben írtunk.


Nintendo Switch Nintendo Switch OLED Nintendo Switch Lite
Ár 111.000 HUF-tól 132.000 HUF 70.000 HUF
Megjelenés dátuma MO.-on 2017. március 3. 2021.október 8. 2019. szeptember 20.
Konzol típusa Hibrid Hibrid Handheld
Játék üzemmódok Handheld, Tabletop, TV konzol Handheld, Tabletop, TV konzol Csak handheld
CPU és GPU Custom Nvidia Tegra Processor Custom Nvidia Tegra Processor Custom Nvidia Tegra Processor
RAM 4 GB 4 GB 4 GB
Memória 32 GB belső memória + bővítési lehetőség Micro SD, HC és XC kártyával (akár 2 TB-ig) 64 GB belső memória + bővítési lehetőség Micro SD, HC és XC kártyával (akár 2 TB-ig)
32 GB belső memória + bővítési lehetőség Micro SD, HC és XC kártyával (akár 2 TB-ig)
Akkumulátor üzemideje 4,5 - 9 óra (a játék/alkalmazás igényeitől függően) 4,5 - 9 óra (a játék/alkalmazás igényeitől függően) akár 7 óra (a játék/alkalmazás igényeitől függően)
Video kimenet Akár 1080p HDMI-n keresztül TV módban, akár 720p handheld és tabletop módban Akár 1080p HDMI-n keresztül TV módban, akár 720p handheld és tabletop módban 720p
Méretek (Szé x Ma x Mé) 239 x 102 x 13,9 mm (SzéxMaxMé) 242 x 102 x 14 mm (SzéxMaxMé) 208 x 91 x 14 mm (SzéxMaxMé)
Kijelző típusa LCD OLED LCD
Kijelző mérete 6,2 hüvelyk 7 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1280 × 720 pixel (HD) 1280 × 720 pixel (HD) 1280 × 720 pixel (HD)
Érzékelő az automatikus fényerőszabályozáshoz
Igen Igen Nincs
Súly 400 g 420 g 279 g
Vezérlők Joy-Con vezérlők, Pro vezérlő Joy-Con vezérlők, Pro vezérlő
Beépített a konzol részeként + Pro vezérlő és Joy-Con vezérlők csatlakoztatásának lehetősége
HD Rumble (vibráció) Igen Igen Nincs
Wi-Fi Wireless LAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Ethernet Nincs Igen (dokk) Nincs
Bluetooth Bluetooth 4.1 Bluetooth 4.1 Nincs

• Forrás: Nintendo

Nintendo Switch: Joy-Con vezérlők és egyéb tartozékok


A Nintendo Switch nemcsak a klasszikus játékkonzol és a kézi konzol hibrid koncepciójával, hanem innovatív vezérlőivel is lenyűgözte a játékvilágot. Sok erősségüket már háttérbe szorította a DualSense PlayStation 5 vezérlője, de a Joy-Con-ok még mindig a legizgalmasabb dolgok közé tartoznak a konzolos gamepad-ek között. Legnagyobb előnyük, hogy leválaszthatók a konzol testéről, amelyet elsősorban a mozgásfunkciókhoz használnak. A Switch-tulajdonosok azonban tanúsíthatják, hogy az a lehetőség, hogy a beépített "lábak" segítségével a konzolt egy asztalra helyezhetjük (ún. asztali módban), és a Joy-Conok segítségével, a kezünket tetszés szerint elhelyezve irányíthatjuk a játékot, nem csak innovatív, de ami még fontosabb, váratlanul élvezetes és ingyenes irányítási megoldás.

Hyrule Warriors splitscreen; screenshot: cover

forrás: Nintendo

Hirtelen találkozol a barátaiddal, és szeretnétek együtt játszani, de nincs másik pár vezérlőd? A Nintendo Switch esetében ez nem probléma.

Elsősorban azonban a Joy-Conokat kell majd kihúzni a mozgásvezérlés használatához, mivel mindegyik vezérlőben van egy giroszkóp és egy gyorsulásmérő, hasonlóan a Wii Remote-hoz (a Wii U konzol kontrollere), és váratlanul pontos mozgásvezérlőként használható. További előnye a HD Rumble rezgési technológia, amely csak bizonyos helyeken és különböző intenzitással képes rezegni a vezérlő egy kis területén, majdnem úgy, mint a DualSense Controller haptikus válasza. A Joy-Con-ok a helyi multiplayer rajongóknak is tetszeni fognak, a kijelzőről leválasztott vezérlőnek köszönhetően ugyanis egyetlen Joy-Con használható rögtönzött kontrollerként, így nincs szükség további kontrollerekre ahhoz, hogy ketten játszhassunk. A fentiek azonban csak a klasszikus Switch-re vonatkoznak, a Lite változat nem rendelkezik levehető kontrollerekkel, de további Joy-Con-ok csatlakoztathatók a konzolhoz Bluetooth-on keresztül. Egy Joy-Con vezérlő pár 23.990 Ft-tól vásárolható meg.

A Joy-Con kontrollerek azonban nem az egyetlen vezérlő perifériák. Külön is megvásárolható a Pro kontroller, amely egy klasszikus konzolvezérlőre hasonlít, és elsősorban otthoni, nagy TV-n való játékhoz használható, de semmi sem akadályozza meg, hogy útközben kézi vagy ideális esetben asztali módban is játszhass vele. A Pro Controller 20.190 Ft-tól vásárolható meg. A Nintendo Switch konzolhoz (nem a Lite verzióhoz) egy Joy-Con töltőmarkolatot is kapsz, amelybe behelyezheted a Joy-Con-okat, hogy egy rögtönzött klasszikus gamepad-ot hozz létre, és egyúttal töltheted is a Joy-Con-okat. Hivatalos tartozékokat is vásárolhatsz, például töltőállomást vagy power bankot. Ugyanakkor a Nintendo rengeteg játék ihlette csomagolást és borítót kínál, és hasonlóképpen a Joy-Con-ok nemcsak különböző színekben, hanem játék-specifikus kivitelben is megvásárolhatók. Részünkről mindenképpen javasoljuk, hogy szerezz be egy védőtokot és egy fóliát vagy üveget az érintőképernyőre.

Nintendo Switch; screenshot: tartozékok

zdroj: Nintendo

A Nintendo Switch-hez rengeteg hivatalos kiegészítő érhető el, valamint más gyártók licencelt kiegészítői is.

Nintendo Switch: Felhasználói interfészek


Mivel a Nintendo Switch annyira különbözik elődeitől, más felhasználói felületet is kínál. Bár nem magyar nyelvű, de elég egyszerű és intuitív ahhoz, hogy még a kevésbé tapasztalt játékosoknak sem okozhat gondot. A fő képernyő nagy részét a telepített játékok foglalják el, amelyek alatt minden más fontos elemet, például a beállításokat, a digitális áruházat vagy a képernyőképek megtekintésére szolgáló galériát találod. A Switch több felhasználói fiókot is támogat, így egy konzolt több játékos is használhat. A főmenüben a gombok vagy az érintőképernyő segítségével lehet navigálni.

Más konzolokhoz képest a Nintendo Switch csak a legalapvetőbb elemeket és beállításokat kínálja, így a konzol használata egyszerű, de a kezelő felületet nem lehet testre szabni. Nincsenek például grafikus témák (csak világos és sötét módok közül választhat), illetve nincs lehetőség az alkalmazások és játékok mappákba rendezésére. A Nintendo a régebbi Wii U és 3DS konzolokhoz utólag adta hozzá ezt a lehetőséget, szóval talán majd idővel meglátjuk.

Nintendo Switch; screenshot: felhasználói interfész

forrás: seasonedgaming.com

A Nintendo Switch felhasználói felülete nagyon egyszerű.

Nintendo Switch: Magyar nyelv, magyar lokalizáció


A PlayStation 5 vagy az Xbox X/Series játékokkal ellentétben a Nintendo Switch nem támogatja a magyar nyelvet. A konzol felhasználói felülete nincs lefordítva, és még a Nintendo exkluzív játékai sem rendelkeznek magyar felirattal. Ha azonban egy olyan cím jelenik meg Switch-en, amely más platformokon is támogatja a magyar lokalizációt, az általában a Switch-verzióban is jelen van. Magyar felirattal Switch-en játszhatsz például az Ori and the Will of the Wisps, az Immortals Fenyx Rising vagy a magyar Creaks platformer  játékkal.

Nintendo Switch: Visszafelé kompatibilitás


Az Xbox konzolokkal vagy a PlayStation 5 konzolokkal ellentétben a Switch nem kompatibilis visszafelé a korábbi Nintendo konzolok játékaival. Ez a konzol eltérő hardverarchitektúrájának és kialakításának köszönhető. A DS és 3DS címek két kijelzős eszközökre épülnek, a Wii U vagy más konzolok játékai más adathordozót használnak, és még sorolhatnánk a hasonló problémák egész sorát.

Ahogy a Nintendo Switch játékoknak szentelt fejezetben írtuk, a régebbi Nintendo játékokat csak úgy lehet Switch-en játszani, ha újra kiadják őket remaster vagy akár remake formájában, de logikusan ehhez újra meg kell vásárolni a játékot. Mégis, néhány igazán régi sláger játszható a Switch-en. Ha Nintendo Online előfizetést vásárolsz, több mint száz klasszikus NES és Super NES konzolhoz férhetsz hozzá.

Super Nintendo Entertainment System™: Super NES Classic Edition Features Trailer

forrás: Nintendo

A Wii U vagy a DS handheld slágereit elfelejthetjük (kivéve a remaster-eket és a remake-eket), de legalább néhány régi klasszikus játszható Switch-en.

A fent említett eltérő architektúra miatt a korábbi Nintendo konzolok tartozékai, például a gamepad-ok és egyéb perifériák logikusan nem támogatottak. A Nintendo Switch teljesen más játékélményt kínál, és a visszafelé kompatibilitás hiánya az ára annak, hogy ezt meg kell fizetnünk.

Nintendo Switch: Streaming, felhőalapú játék


A Nintendo Switch és a Switch Lite is támogatja a felhőalapú játékot, de sokkal kisebb mértékben, mint a konkurens konzolok. A Nintendo nem kínál olyan dedikált szolgáltatást, amely a felhőn keresztül játszható játékok összes digitális változatát egyetlen alkalmazás alá gyűjtené. A streaminget támogató játékok egyszerűen megtalálhatók a digitális áruházban a "cloud version" címke alatt. Jelenleg csak ezekről a címekről van szó: Control, A Plague Tale: Innocence, Resident Evil 7 Biohazard és Assassin's Creed Odyssey, az utóbbi kettő csak Japánban kapható. Az új játékok közül a Marvel's Guardians of the Galaxy is kap egy felhős változatot.

Amint a kínált játékokból is látszik, a felhőalapú játékstreaming még gyerekcipőben jár a Switch-en, de jó esély van arra, hogy a kínálat bővülni fog. A Switch számára, amelyet az alacsonyabb teljesítmény korlátoz, a felhő az egyetlen módja annak, hogy új és teljesítményigényes címeket juttasson a kijelzőjére. Az Xbox Game Pass integrációjáról is találgatások vannak, amely az Ultimate változatban lehetővé teszi, hogy az Xbox Cloud Gaming (korábban xCloud) segítségével streameljünk kiválasztott címeket. A Nintendo Online tagság nem szükséges a játékok felhős verzióinak lejátszásához, de természetesen gyors és stabil internetkapcsolat szükséges. A Nintendo a weboldalán nem határoz meg sebességkövetelményt, de tapasztalataink szerint legalább 10 Mbps, de ideális esetben legalább 20-30 Mbps sebességet ajánlunk.

Nintendo Switch; screenshot: játékok streamingje

forrás: seasonedgaming.com

Viszonylag jó esély van rá, hogy nem marad az Assassin's Creed Odyssey-nél, és a felhős játékoknak köszönhetően más nagy játékok is tekintetbe veszik majd a Switch-et.

Nintendo Switch: Multimédia és alkalmazás


A PlayStation-nel vagy az Xbox-szal ellentétben a Switch nem próbál játékkonzolként és szórakoztató központként is működni, így a multimédiás alkalmazások kínálata nem olyan változatos. A Nintendo Switch mégis számos alkalmazást támogat, élükön a Hulu streaming szolgáltatással, a YouTube-tal és az InkyPen képregény-könyvtárral. Letöltheted a Google alkalmazást is, amely keresőmotor és egyszerű webböngésző is egyben.

A Nintendo Switch bemutatásakor Reggie Fils-Aimé, a Nintendo of America akkori elnöke kijelentette, hogy a konzolt elsősorban "a világ első számú játékeszközének" szánták, de hozzátette, hogy tárgyalásokat folytatnak olyan cégekkel, mint a Netflix, a Hulu vagy az Amazon, hogy hozzáadják streaming alkalmazásaikat. A bejelentés óta eltelt években egyelőre csak a Hulu érhető el Switch-en, de még mindig van remény, hogy mégiscsak láthatjuk majd a Netflixet is.

Nintendo Switch: Nagyobb teljesítményű Pro verziók és Switch 2


Egyelőre nem csak a Nintendo Switch továbbfejlesztett, nem hivatalosan Switch Pro-nak nevezett változatának, vagy akár teljes értékű utódjának, nevezzük Switch 2-nek, a fejlesztéséről nincsenek megerősített híreink. A Nintendo Twitteren közzétett nyilatkozata szerint a közeljövőben nem jelenik meg egy új Switch sem.

Nintendo Switch Pro; screenshot: koncepció

Illusztrációs kép, forrás: computerbild.de

Az első találgatások óta számos rajongói koncepció kering az interneten arról, hogyan nézhet ki majd a Nintendo Switch új verziója.

A Nintendo rajongói azonban, akik ugyanolyan lelkesen várják a jobb Switch-et, mint a Breath of the Wild folytatását, nem feltétlenül hullatnak könnyeket. Maga a nyilatkozat meglehetősen homályosnak tűnik, és első pillantásra a Nintendo máris nyitva hagy egy kiskaput. Ráadásul a vállalat hivatalos nyilatkozataiban sem nagyon lehet megbízni ebben a tekintetben. Még az E3 2021 előtt a Nintendo tagadott minden spekulációt egy új Switch-verzió fejlesztéséről és korai bejelentéséről, hogy aztán alig egy hónappal az E3-as konferenciája után bejelentse a Switch OLED-et. Ráadásul a Switch-nek igen erős konkurenciája van: a Valve Steam Deck ugyan inkább egy hordozható játék-PC, de elsősorban egy kézi számítógép, méghozzá hatalmas játék-könyvtárral és nagy teljesítményével. 

Nehéz elhinni, hogy a Nintendo nem titokban fejleszti a 2017-ben megjelent Switch utódját. Egyelőre még spekulációkat sem tudunk megosztani, de amint a Switch 2-vel kapcsolatban bármi felröppen a játékosok körében, azonnal tájékoztatást adunk.



• Források: Nintendo


Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB15