MSI Gaming GT80-2QE16SR221BW (Titan)
Product accessories
Specifications
Display
Display size 18.4 "
Processor
Number of processor cores 4 ×
Processor frequency 2.6 GHz (2,600 MHz)
Cache processor 6 MB
Memory
Memory frequency 1,600 MHz (1.6 GHz)
GPU series/model
Graphics card series NVIDIA GeForce
Operating system
Operating system Windows 8.1
Hard drive
Storage capacity (total) 1,256 GB
Drive interfaces SATA
Battery
Battery capacity 89 Wh
Number of cells 8pc(s)
Weight
Weight 4.5 kg
Dimensions
Width 456 mm
Depth 330 mm