Baby Food
Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.hu.
Continue
All from 161
UNIVER Bio alma-őszibarack 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, gluten-free, no added sugar, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
HOLLE Organic Apple and pear 190 g
750 Ft
3,950 Ft/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, gluten-free, lactose free, 1 pc(s) in the package - 3,950 Ft/1 kg
UNIVER Organic alma-körte-banana 163 g
490 Ft
3,010 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, gluten-free, no added sugar, 1 pc(s) in the package - 3,010 Ft/1 kg
UNIVER Bio sütőtökpüré marhahússal 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
UNIVER Bio alma-sütőtök-sárgabarack 163 g
490 Ft
3,010 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and vegetable, for babies from 4 months, gluten-free, no added sugar, 1 pc(s) in the package - 3,010 Ft/1 kg
UNIVER édesburgonya csirkehússal 163 g
550 Ft
3,370 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,370 Ft/1 kg
UNIVER Bio cukkini sertéshússal tésztával 220 g
820 Ft
3,730 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 12 months, 1 pc(s) in the package - 3,730 Ft/1 kg
UNIVER Bio mexikói zöldségek sertéshússal 220 g
800 Ft
3,640 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 10 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,640 Ft/1 kg
UNIVER sütőtökpüré csirkehússal 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
KECSKEMÉTI Zsenge zöldségek kukoricakrémben 190 g
650 Ft
3,420 Ft/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months - 3,420 Ft/1 kg
HOLLE Organic Vegetarian Curry 190 g
990 Ft
5,210 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, gluten-free, lactose free, 1 pc(s) in the package - 5,210 Ft/1 kg
Good Gout BIO Leek with potato and cod (3×190 g)
5,890 Ft
10,330 Ft/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, does not contain soy, no added sugar, no added salt, with cow's milk,...
UNIVER Bio sütőtökpüré 163 g
490 Ft
3,010 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,010 Ft/1 kg
SALVEST Ponn Organic Pear 100% (100 g)
780 Ft
7,800 Ft/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, bio Quality, v balení 1 pc(s)
KECSKEMÉTI Alma-bananapüré 190 g
580 Ft
3,050 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months - 3,050 Ft/1 kg
KECSKEMÉTI Bolognai spaghetti 220 g
Great price
650 Ft
2,950 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable and meat, for babies from 8 months - 2,950 Ft/1 kg
UNIVER vegyes zöldfőzelék csirkehússal 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
HOLLE Organic Veal 125 g
1,990 Ft
15,920 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - meat, for babies from 5 months, gluten-free, lactose free, 1 pc(s) in the package - 15,920 Ft/1 kg
HOLLE Organic Parsnip puree 125 g
750 Ft
6,000 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, gluten-free, lactose free, 1 pc(s) in the package - 6,000 Ft/1 kg
HOLLE Organic Potatoes, peas and zucchini 190 g
750 Ft
3,950 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, gluten-free, lactose free, 1 pc(s) in the package - 3,950 Ft/1 kg
KECSKEMÉTI Vadas marhahús rizzsel 220 g
Great price
750 Ft
3,410 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable and meat, for babies from 8 months - 3,410 Ft/1 kg
HOLLE Organic Chicken meat 125 g
1,290 Ft
10,320 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - meat, for babies from 5 months, gluten-free, lactose free, 1 pc(s) in the package - 10,320 Ft/1 kg
In the category Baby Food on Alza.hu, we currently have a total of 161 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Příkrmy
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Detské príkrmy