Baby Food
Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.hu.
Continue
All from 162
UNIVER paradicsommártás csirkehússal 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, gluten-free, no added sugar, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
UNIVER Bio zöldséges lasagne 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
UNIVER édesburgonyás csirke zöldségekkel rizzsel 220 g
800 Ft
3,640 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 10 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,640 Ft/1 kg
UNIVER zsenge zöldborsófőzelék csirkehússal 163 g
550 Ft
3,370 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added sugar, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,370 Ft/1 kg
UNIVER zsenge sárgarépa főzelék csirkehússal 163 g
550 Ft
3,370 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added sugar, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,370 Ft/1 kg
UNIVER Bio őszibarack-alma-banana 163 g
490 Ft
3,010 Ft/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, gluten-free, no added sugar, 1 pc(s) in the package - 3,010 Ft/1 kg
HOLLE Organic Vegetable Mix 190 g
750 Ft
3,950 Ft/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, gluten-free, lactose free, 1 pc(s) in the package - 3,950 Ft/1 kg
UNIVER zöldséges rizottó csirkemellel 163 g
550 Ft
3,370 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,370 Ft/1 kg
UNIVER spenót-burgonya pulykahússal 163 g
550 Ft
3,370 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,370 Ft/1 kg
UNIVER sárgarépa-brokkoli csirkével 220 g
820 Ft
3,730 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, gluten-free, 1 pc(s) in the package - 3,730 Ft/1 kg
UNIVER Bio zsenge zöldborsófőzelék 163 g
820 Ft
5,030 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 5,030 Ft/1 kg
UNIVER körte-őszibarack pulykahússal 163 g
550 Ft
3,370 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added sugar, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,370 Ft/1 kg
HOLLE Organic Spaghetti Bolognese 220 g
890 Ft
4,050 Ft/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, lactose free, 1 pc(s) in the package - 4,050 Ft/1 kg
UNIVER trópusi gyümölcsös rizs csirkehússal 220 g
820 Ft
3,730 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,730 Ft/1 kg
UNIVER Bio paradicsom-burgonya 163 g
490 Ft
3,010 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and vegetable, for babies from 4 months, gluten-free, no added sugar, 1 pc(s) in the package - 3,010 Ft/1 kg
UNIVER Bio zöldséges sertésragu almával 220 g
800 Ft
3,640 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 10 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,640 Ft/1 kg
UNIVER körtés zöldséges pulykahús rizzsel 220 g
800 Ft
3,640 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 10 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,640 Ft/1 kg
UNIVER Bio sütőtök-alma 163 g
490 Ft
3,010 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and vegetable, for babies from 4 months, gluten-free, no added sugar, 1 pc(s) in the package - 3,010 Ft/1 kg
UNIVER trópusi gyümölcsös rizs pulykahússal 163 g
550 Ft
3,370 Ft/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,370 Ft/1 kg
UNIVER Bio zöldséges rizottó sertésmájjal 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
UNIVER Bio zöldséges rizs marhahússal 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, gluten-free, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
UNIVER alma-banana csirkehússal 163 g
550 Ft
3,370 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, no added sugar, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,370 Ft/1 kg
KECSKEMÉTI Maracujás körte őszibarackkal 190 g
630 Ft
3,320 Ft/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months - 3,320 Ft/1 kg
KECSKEMÉTI Almaszósz csirkehússal 190 g
680 Ft
3,580 Ft/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and meat, for babies from 5 months - 3,580 Ft/1 kg
In the category Baby Food on Alza.hu, we currently have a total of 162 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Příkrmy
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Detské príkrmy