Pasta & Rice Baby Food
Pasta & Rice Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.hu.
Continue
All from 10
UNIVER Organic spaghetti bolognaise 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
UNIVER Bio zöldséges lasagne 163 g
590 Ft
3,620 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - 3,620 Ft/1 kg
UNIVER Bio cukkini sertéshússal tésztával 220 g
820 Ft
3,730 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 12 months, 1 pc(s) in the package - 3,730 Ft/1 kg
HOLLE Organic Spaghetti Bolognese 220 g
890 Ft
4,050 Ft/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, lactose free, 1 pc(s) in the package - 4,050 Ft/1 kg
KECSKEMÉTI Spenótos tészta csirkehússal 220 g
850 Ft
3,860 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, meat and pasta, for babies from 11 months - 3,860 Ft/1 kg
HIPP Bio Állatfigurás tészta zöldségekkel tejszínes szószban 250 g
1,690 Ft
6,760 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 12 months - 6,760 Ft/1 kg
HIPP Bio Tészta ABC bolognai szósszal 250 g
1,690 Ft
6,760 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months - 6,760 Ft/1 kg
HIPP Organic Bolognai lasagne 250 g
1,690 Ft
6,760 Ft/kg
Currently Unavailable
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months - 6,760 Ft/1 kg
In the category Pasta & Rice Baby Food on Alza.hu, we currently have a total of 10 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Těstovinové příkrmy
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Cestovinové a ryžové príkrmy