49" Philips 49B2U5900C
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 49 " (124.46 cm)
Resolution Type Dual QHD
Resolution 5120 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 75 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 450 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 32:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface USB, USB-C, RJ-45 (LAN), USB-B
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3.2 Gen 1 3 ×
USB 4 ×
Colour gamut
sRGB 119 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 119.3 cm
Height 58.3 cm
Depth 26.8 cm
Weight 15.21 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Warranty
Extended warranty Pick-up & Return
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.3 W
Maximum power consumption 42 W
Code:  WC13p1b
Warranty: 60 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 49" Philips 49B2U5900C
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 49" Philips 49B2U5900C
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 49" Philips 49B2U5900C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 49" Philips 49B2U5900C