27" ASUS ROG Strix OLED XG27ACDNG
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Panel type QD-OLED
Refresh rate 360 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 450 cd/m2
Native contrast 1000:1
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3.2 Gen 1 3 ×
USB 3 ×
Colour gamut
sRGB 1.35 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Power Delivery, HDR
Equipment Kensington lock
Maximum Power Delivery performance 90 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61 cm
Height 51.5 cm
Depth 21.9 cm
Weight 7.44 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-C
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 25 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 75 W
Code:  WA041s7b2
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ROG Strix OLED XG27ACDNG
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASUS ROG Strix OLED XG27ACDNG
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix OLED XG27ACDNG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix OLED XG27ACDNG