Oldal frissítése

Vízforraló tisztítása egyszerűen (TIPPEK ÉS TRÜKKÖK)

Aktualizálva

Lássuk csak, hányszor kapcsolod be a vízforralót egy nap? Kétszer, háromszor, vagy már nem is számolod? Most egy másik, nehezebb kérdés. Milyen gyakran tisztítod ki a vízforralót? A vízforraló egy csodálatos találmány, amely nélkül már el sem tudjuk képzelni az életünket. Pillanatok alatt felforralja a vizet a teához vagy más forró italokhoz, és jelentősen felgyorsíthatja a főzés folyamatát. Előbb-utóbb azonban a vízforralóban lévő víz elkezd lerakódni. Mit tehetünk ellene? Létezik egyszerű és kíméletes módja a vízforraló tisztításának? Igen. Cikkünkben pontos útmutatást találsz arra vonatkozóan, hogyan tisztítsd meg a vízforralót ecettel, szódabikarbónával vagy citrommal, valamint rengeteg praktikus tippet, amelyek segítségével könnyedén elérheted a kívánt eredményt.

Vízforraló tisztítása

Vízforraló tisztítása – TARTALOM

  1. Hogyan tisztítsuk meg a vízforralót, avagy a megfelelő karbantartás alapszabálya
  2. Négy érv a vízforraló tisztítása mellett
  3. Hogyan tisztítsuk meg a vízforralót a vízkőtől vegyszerek használata nélkül?
  4. Vízforraló tisztítása szódabikarbónával
  5. Vízforraló tisztítása citromlével
  6. Vízforraló tisztítása ecettel
  7. A nagyon makacs lerakódások ellen próbáld ki a professzionális vízkőmentesítő szereket

Hogyan tisztítsuk meg a vízforralót, avagy a megfelelő karbantartás alapszabálya

Honnan tudhatod, hogy mikor van itt az ideje a vízforraló tisztításának? Az első számú alapelv: ne halogasd, végezd el rendszeresen a karbantartást! A vízkőlerakódás mértéke a víz keménységétől függ. Mit jelent ez a számodra? Ha keményebb a víz az otthonodban, gyakrabban kell tisztítanod a vízforralót. De ne aggódj, a vízforraló tisztítása nem rakétatudomány, gond nélkül meg tudod csinálni, és még vegyi tisztítószereket sem kell vásárolnod, ha nem szeretnél.

i

A vízforraló minden bizonnyal az egyik leggyakrabban használt háztartási eszköz. Mivel naponta akár többször is használjuk, nem szabad megfeledkeznünk a rendszeres karbantartásról. Minél keményebb a víz, annál gyakrabban kell tisztítani a vízforralót.

Négy érv a vízforraló tisztítása mellett

  1. A vízkő felhalmozódása lelassítja a vízforralás folyamatát. A vízforraló ezért több energiát fogyaszt.
  2. A vízforraló túlmelegedhet. Ez károsíthatja a készüléket.
  3. Idővel a részecskék elkezdenek belekerülni a vízbe. Ha nincs finom szűrőd, a részecskék az italba kerülnek, és megváltoztatják annak ízét.
  4. A baktériumok a vízkőrétegben jól érzik magukat. Bár igaz, hogy a forralás elpusztítja a baktériumokat, az általuk termelt mérgező anyagok a vízben maradnak.
Vízforraló tisztítása szódabikarbónával, ecettel vagy citromlével
A vízforraló hatékonyan tisztítható vegyi tisztítószerek használata nélkül is. Használhatsz szódabikarbónát, citromot vagy ecetet.

Hogyan tisztítsuk meg a vízforralót a vízkőtől vegyszerek használata nélkül?

A vízforraló belsejéből több természetes módon is eltávolítható a vízkő. Ezek közül hármat részletesen leírunk, így csak rajtad múlik, hogy melyiket választod. Ne feledd azonban, hogy az eredmény a szennyeződés mértékétől függ. Ha a vízforralód nagyon eltömődött, akkor nagyobb erőfeszítéseket kell tenned, és addig kell ismételned az ajánlott eljárást, amíg a vízkő teljesen el nem tűnik.

i

Nagyon kemény a víz a háztartásodban? Ha a vízkő megkeseríti az életed, és úgy érzed, hogy jelentősen befolyásolja a forró ital ízét, egy szűrős vízforraló megoldhatja a problémádat. Eltávolítja a vízből a káros anyagokat, csökkenti a benne lévő klór, vízkő és szerves szennyeződések mennyiségét.

Vízforraló tisztítása szódabikarbónával

A szódabikarbóna nem hiányozhat egyetlen háztartásból sem. Számos felhasználási módja van, és ezek egyike a vízforraló vízkőmentesítése.

Hogyan kell csinálni?

  1. Oldj fel egy teáskanál szódabikarbónát 2-3 evőkanál vízben.
  2. Öntsd a keveréket a vízforralóba, és ideális esetben hagyd ott egész éjszakára.
  3. Töltsd fel a vízforralót vízzel, csak a minimálisan ajánlott mennyiséggel, majd forrald fel.
  4. Távolítsd el egy szivaccsal a vízkőmaradványokat.
  5. Öblítsd ki a vízforralót, majd öntsd bele a maximálisan ajánlott vízmennyiséget.
  6. Forrald fel a vizet, majd öntsd ki.
  7. Öblítsd ki a vízforralót hideg vízzel, és máris újra használhatod.

Ha első alkalommal nem sikerült eltávolítani az összes vízkőlerakódást, ismételd meg az eljárást.

Ha szorít az idő

Ha sietős a dolog, nem szükséges egész éjszakára benne hagyni a szódabikarbónát. A szódabikarbónával összekevert vizet egyből felforralhatod (mindig a minimálisan ajánlott vízmennyiséggel). Ezután kövesd ugyanúgy a fenti lépéseket. Ez az eljárás csak akkor jó, ha rendszeresen karbantartod a vízforralódat, és nincs rajta vastag vízkőréteg. Ellenkező esetben nem lenne elég hatékony.

Vízforraló tisztítása citromlével

Ez a tisztítási módszer kíméletesebb, mint az ecetes tisztítás. Ezért, ha a gyártó leírása szerint a vízforraló nem tisztítható ecettel, a citromos oldat lehet a megfelelő alternatíva. Meg kell azonban jegyezni, hogy nem olyan hatékony, mint a szódával vagy ecettel történő tisztítás. Ezért nem alkalmas a nagyon eltömődött vízforralók tisztítására.

Mi az eljárás?

  1. Tedd a citromlevet és a felszeletelt citromot is a vízforralóba.
  2. Töltsd meg a vízforralót vízzel, és forrald fel a citromokkal együtt.
  3. Miután lekapcsoltad, hagyd állni körülbelül egy órán át.
  4. Öntsd ki a vízforraló tartalmát, és távolítsd el a visszamaradt vízkőmaradványokat.
  5. Öblítsd ki a vízforralót hideg vízzel, és már kész is van.

Vízforraló tisztítása ecettel

Ecettel még a nagyon makacs szennyeződéseket is eltávolíthatod, de mint fentebb említettük, nem minden típusú vízforralóhoz alkalmas. Ezért először győződj meg róla, hogy a használata biztonságos. Ha minden rendben van, elkezdheted elkészíteni az ecetes oldatot.

  1. Az ecetes oldatot 1:1 arányban készítsd el. Ez azt jelenti, hogy egyenlő mennyiségű ecetet és vizet adj hozzá.
  2. Öntsd az oldatot a vízforralóba, és hagyd felforrni. Ha a vízkőréteg túl vastag, adj hozzá még több ecetet, és forrald fel újra.
  3. Tedd félre a vízforralót, és hagyd az oldatot legalább 20 percig állni.
  4. Öntsd ki az oldatot, majd egy szivaccsal távolítsd el a vízkőmaradványokat.
  5. Öblítsd át a vízforralót többször hideg vízzel. Ha még mindig érzed benne a jellegzetes ecetszagot, töltsd fel a vízforralót vízzel, és forrald fel.
A vízforraló rendszeres karbantartása
A vízforraló alján felhalmozódó vízkő megváltoztathatja az ital ízét, vagy károsíthatja a vízforralót. Ezért fontos a vízforraló rendszeres tisztítása.

A nagyon makacs lerakódások ellen próbáld ki a professzionális vízkőmentesítő szereket

Ha a víz nagyon kemény és a természetes tisztítószerek valamilyen okból kifolyólag nem váltak be, akkor szerezz be vízkőoldót. Ezek a tisztítószerek nemcsak a vízforraló vízkőmentesítésére jók. A kávéfőzőkből és a gőzsütőkből is hatékonyan távolítják el a vízkövet. Alkalmazásuk rendkívül egyszerű. Figyelem! A gőzsütő vízkőmentesítésekor ne felejts el védőkesztyűt viselni.

i Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

A legtöbb háztartásban a vízforraló az egyik legtöbbet használt készülék. Ezért nem szabad megfeledkezned a rendszeres karbantartásáról. A vízforraló tisztítása egyszerű. A vízkő eltávolítása szódabikarbónával, ecettel vagy citromos oldattal is megoldható. A nagyon makacs lerakódások esetén professzionális vízkőoldókat is használhatsz. A rendszeres vízkőmentesítés meghosszabbítja a készülék élettartamát.

Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB15