NEDIS MPWD50CBK
Specifications
Connection
Receiver connectors Jack 6.3 mm
Cabel length 5 m
Microphone characteristics
Principle Dynamic
Directional characteristics Directional (cardioid)
Microphone type In hand (clamp)
Frequency from 50 Hz
Frequency to 15,000 Hz
Impedance 600 Ohm
Sensitivity -72 dB
Features
Functions Mute control
Included Case
Suitable for singing
Dimensions
Width 51 mm
Height 179 mm
Depth 50 mm