Oldal frissítése

Milyen szobakerékpárt vegyek? (ÚTMUTATÓ)

Ha a tested alsó felét szeretnéd megmozgatni, de ízületi problémák miatt nem futhatsz, ideális választás lehet számodra egy szobabicikli. Rajongsz a kerékpározásért, de nem szeretnél drága kerékpáros edzőgörgőt vásárolni? A szobakerékpár télen is fitten tart, amikor a havas utak ellehetetlenítik a kinti biciklizést. A megfelelő szobabicikli hosszú éveken át remek társad lesz.

hogyan válasszunk spinning kerékpárt

Milyen szobakerékpárt vegyek? Hogyan válasszunk spinning kerékpárt?

  1. Az összes paraméter figyelembevételével válaszd ki a megfelelő szobakerékpárt
  2. Ügyelj a szobabicikli terhelhetőségére
  3. Vedd figyelembe a szobakerékpár anyagfelhasználását is
  4. Válassz megfelelő lendkerék technológiát
  5. Kényelmes nyereg nélkül a kerékpározás gyötrelmessé válik
  6. A modern szobabiciklik számos okos funkcióval rendelkeznek, ezért javasoljuk, hogy vásárlás előtt vedd sorra ezeket is

Három ok, amiért érdemes szobakerékpárt vásárolni

  1. A terhelést az igényeidnek megfelelően állíthatod be

  2. Az olcsóbb modellek árcédulája meglehetősen barátságos

  3. Kíméletesebb az ízületekhez, mint a futás, ráadásul fitten tart

Gyakran ismételt kérdések

Kik számára alkalmas a szobakerékpár?

Például azok számára, akik mozogni szeretnének, de ízületi fájdalmak miatt nem tudnak futni, ugyanakkor nincs rá módjuk vagy nem szeretnének kerékpározni. A szobabicikli segítségével kényelmesen sportolhatsz otthonodban, közben figyelhetsz a gyermekeidre vagy nézheted a kedvenc sorozatodat. A szobabicikli olyan aktív kerékpárosok számára is alkalmas, akik a rossz időben vagy télen is szeretnének edzeni.

Egészséges a szobabiciklin való tekerés?

Igen, a kerékpározást és a szobabiciklizést szinte minden orvos ajánlja. Enyhíti az ízületi fájdalmakat, erősíti a szívet, növeli a tüdőkapacitást és jótékonyan hat a vérnyomásra. A szobabiciklizés segít fitten maradni, erősíti a láb- és farizmokat.

Milyen teherbírású szobabiciklit érdemes választani?

A szobabicikli teherbírásának 20%-kal többnek kell lennie, mint a legnehezebb felhasználó súlya. Ez azért van, mert az edzőkerékpárra helyezett súly az edzőkerékpárra kifejtett erővel együtt nő.

Mi alapján érdemes kiválasztani a szobabiciklit?

Pedálközpont

Lánchajtásos központ

A hagyományos kerékpárokhoz hasonló rendszer, mely jobb minőségű és hosszabb élettartamot biztosít, mint a tálközpont.

Tálközpont

Olcsóbb, de normál otthoni használat mellett is gyorsan elhasználódik. Ezt a kialakítást a kerékpár közepéből kilépő hajlított rudakról lehet felismerni, amelyre a pedálok vannak rögzítve. Az olcsóbb és gyengébb minőségű szobabiciklik esetében találkozhatunk ezzel a megoldással.

Lendkerék

Lendkerék alapjárattal

A pedálok rögzítve vannak a lendkerékhez, hasonlóan például a gyermekkerékpárokhoz. Elsősorban azok számára alkalmas, akik spinningelni is járnak. Az alapjárat nélküli lendkerékkel felszerelt szobakerékpár helyes megnevezése a spinning bicikli.

Lendkerék alapjárat nélkül

A pedálok nincsenek rögzítve a lendkerékhez, így amikor abbahagyod a pedálozást, a lendkerék tovább forog. Ez a hagyományos kerékpároknál már megszokott rendszer alkalmas a biciklizés rajongói számára.

Nyereg

Mennyire fontos a nyereg?

A nyereg esetében fontos, hogy állítható legyen a magassága. A zselés nyergek nagy népszerűségnek örvendenek, mivel kényelmesek, késleltetik a kifáradást és hozzájárulnak a kellemes tekerés élményéhez. Az anatómiai szempontok szerint kialakított forma kényelmesebb és hatékonyabb edzést biztosít.

Terhelés szabályozása

Kézi szabályozás

A kézi szabályozás forgó vagy csúszó szabályozóval történik. Ez a megoldás az olcsóbb modellekre jellemző.

Elektronikus vezérlésű szabályozás

A drágább szobabiciklikre jellemző rendszer. A kijelzőn nyomon követheted az edzést. Lehetővé teszi mind a kézi üzemmódot, ahol egy gomb manuális megnyomásával változtathatod meg a terhelést, mind az automatikus üzemmódot. Ez utóbbi automatikusan beállítja a terhelést a pálya profiljának vagy a pulzusszámodnak megfelelően (ehhez mellkaspántra van szükséged). Az elektronikus rendszer használata kényelmesebb és több információt nyújt az edzésről.

Fékek

Tárcsafék

A leggyakrabban használt fékrendszer. Az ellenállás a filccel bevont fékpofák a lendkerékhez történő nyomásával jön létre. Ez a rendszer gyakorlatilag korlátlan terhelés esetén működik, azonban zajosabb és a filcet egy idő után ki kell cserélni.

Mágneses fék

Csendesebb, mint a tárcsafék, és gyakorlatilag nem kopik. A fékhatást a mágnesnek a lendkerékhez való közeledése és távolodása hozza létre.

Elektromágneses fék

Az ellenállást egy elektromágneses tekercs hozza létre, amely mágneses mezőt generál. Ha egy teljesen csendes megoldást szeretnél, válaszd ezt a fékrendszert. Előnye továbbá, hogy még a rendkívül nagy terhelést is képes megállítani.

Pedálok

Műanyag pedálok

A műanyag pedál olcsóbb, de kevésbé tartós és nagyobb a törésveszélye. 150 ezer forint alatt szinte csak műanyag pedállal felszerelt szobabicikli kapható.

Fém pedálok

Ellenállnak a nagyobb terhelésnek is, de drágábbak. 150 ezer forint felett a legtöbb szobabicikli már fém pedállal van ellátva.

Egyéb hasznos funkciók

Már egy alapszintű szobakerékpár is rendelkezhet olyan kijelzővel, amely több funkciót is kínál, mint például a sebesség, a megtett távolság vagy az edzés időtartama. Egyes modellek a kormányba épített pulzusszám-érzékelővel rendelkeznek. A pulzusszám mérése edzés közben különösen fontos lehet a fogyókúrás edzések során. Ha edzés után el szeretnéd rakni a szobakerékpárt, akkor válassz olyan modellt, amely szállító kerekekkel is fel van szerelve, így könnyebb a szobabicikli mozgatása. Pedálszíj használatával megelőzheted a pedálozás közbeni esetleges sérüléseket.

A kormány beállítása

A kormány magassága és hossza alapfelszereltségként állítható. Így a szobabicikli jobban alkalmazkodik a testedhez és tekerési stílusodhoz, ezáltal hatékonyabbá és kényelmesebbé teszi az edzést.

Szívritmus mérése

A pulzusadatok felhasználásával hatékonyabb edzést érhetsz el, akár a zsírégetés, akár a fittség a célod. A legpontosabb adatokat mellkaspánt használatával kaphatod, amely Bluetooth-on keresztül vezeték nélkül kapcsolódik a szobabicikli számítógépéhez. A méréshez fül- és érintésérzékelők is használhatók, de ezek kevésbé pontos mérési eredményeket nyújtanak.

Ergométer

Az ergométer lehetővé teszi a terhelés csökkentését a beépített számítógép segítségével, valamint a terhelés ingadozását a kiválasztott programnak megfelelően. Ily módon szimulálja például a sík és emelkedő közötti váltakozást előre beállított időközönként.

Csatlakozás a számítógéphez

A szobakerékpár számítógéphez való csatlakoztatásával lementheted az edzéseidet, különböző grafikonokat tekinthetsz meg és egyéb funkciókat is elérhetsz.

Szállító kerekek

A kerekek lényegesen megkönnyítik a szobabicikli szállítását a kívánt helyre.

Szobabicikli

  • Könnyen használható
  • Olcsóbb, mint az elliptikus tréner
  • A szobabicikli fitten tart
  • Minden korosztály számára alkalmas
  • Olcsó és drága modellek is kaphatók

Spinning bicikli

  • Kifejezetten intenzív kardió edzéshez
  • A spinning kerékpár hatékonyan égeti a zsírt
  • Drágább, mint az egyszerűbb szobakerékpárok
  • Több síkban állítható ülés és kapaszkodó
  • Kosaras, két oldalas pedálok

Tipp: A kerékpározást szimuláló egyéb eszközök közé tartoznak az edzőgörgők és szabadgörgők. A Hogyan válassz kerékpáros edzőgörgőket? c. útmutatónk segít a kiválasztásban.

Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB05