Oldal frissítése

Milyen 360°-os kamerát vegyek?

A 360°-os kamerákat gömb alakú fényképek és videók, például tájképek panorámaképének készítésére tervezték. A videó megtekintése közben megfigyelheted, hogy mi történik a kamera előtt és körülötte.

Milyen 360°-os kamerát vegyek?
Előnyök és hátrányok
  • Gömb alakú fényképek és videók készítéséhez
  • Panorámaképek készítése tájakról
  • Otthoni távfelügyeletre is alkalmas
  • Egyszerűen továbbíthatod a képeket a telefonodra WiFi-n vagy Bluetooth-on keresztül
  • Tartós kialakítás
  • Magasabb ár

Gyakran ismételt kérdések a 360°-os kameráról

Hova helyezzem a kamerát a legjobb látómező érdekében?

Ha az otthonodat szeretnéd bekamerázni, akkor tedd a szoba közepére. Az ujjadat a telefonon vagy a tableten csúsztatva beláthatod az egész szobát.

Lehet filmezni víz alatt a 360°-os kamerákkal?

Némelyik kamerával lehet. A kamera minősítésétől függ, hogy használhatod-e víz alatt vagy esőben.

360°-os kamerák
  • Szférikus (gömb alakú) fotók és videók készítéséhez
  • Egyszerűen összekapcsolható mobileszközökkel
  • Ár: 10 990 Ft-tól
360°-os kamerák

Fontos paraméterek


Felbontás
Felbontás

A felbontás a képet alkotó pixelek száma vízszintes és függőleges irányban. Bár nem ez az egyetlen meghatározó paraméter, minél nagyobb a felbontás, annál jobb a videó minősége.

HD felbontás - 1280 × 720 pixel - ez a felbontás manapság már túl alacsony ahhoz, hogy monitoron való megjelenítésre alkalmas legyen
Full HD felbontás - 1920 × 1080 - elegendő a monitoron vagy tévén való megjelenítéshez is
4K felbontás - a legkorszerűbb trend, fokozatosan leváltja a Full HD-t

Fényerősség
Fényerősség

A fényerősség értékét a rekeszszám jelzi, és ez határozza meg az érzékelőre érkező fény mennyiségét. Ezt f betűvel jelölik, és minél kisebb az érték, annál nagyobb a fényerősség. A gyakorlatban a lehető legnagyobb rekeszértékkel rendelkező objektíveket használjuk, ha gyenge fényviszonyok között készítünk felvételeket. A nagyon jó minőségű objektívek rekesznyílása körülbelül f/1,2 vagy f/1,4.

Adattárolás
Adattárolás

Belső tárhely - 1 GB-tól több tíz GB-ig terjed.

Memóriakártyák - ha a belső tárhely nem elegendő, memóriakártyával bővíthető. Több tíz GB-nyi felvétel tárolására alkalmasak, és a számítógépre egyszerűen úgy másolhatók át, hogy behelyezzük őket a számítógép kártyaolvasójába.

GPS
GPS

A GPS, vagyis a globális helymeghatározó rendszer segítségével tárolja a felvételek helyszínének koordinátáit. Ez egy rádiónavigációs rendszer a helymeghatározásra, melyet főleg a drágább modellekben használnak.

Fogalomtár - Kamerák
Objektív

Az objektív a fényképezőgép legfontosabb és gyakran a legdrágább része is. Ez szállítja a fényt az érzékelő chiphez, és paraméterei alapvetően meghatározzák a felvétel általános minőségét és magát a fényképezőgépet.

Fontos paraméter az objektív nagylátószöge, azaz a kamera által felvehető maximális látószög. Ezt 35 mm-es filmre való átváltásban adják meg. Széles látószögű objektíveknek azokat tekintjük, amelyeknek a széles látószöge kisebb, mint 35 mm, és kevésbé széles látószögű objektíveknek azokat, amelyeknek az értéke nagyobb, mint 35 mm. Az általános családi fényképezőgépek nagylátószöge körülbelül 40 mm.

Érzékelő

Az érzékelő chip a fényképezőgép második legfontosabb része, amely befolyásolja a kapott képminőséget. Nemcsak az érzékelő mérete fontos szempont, hanem az érzékelőt alkotó pixelek száma is. Minél nagyobb az egyes pixelek mérete, annál jobb minőségű a továbbított képinformáció. Így egy bizonyos méretű, kisebb felbontású érzékelő nagyobb pixelekből áll, mint egy másik, ugyanolyan méretű, de nagyobb felbontású érzékelő. Feltételezhető, hogy az első érzékelő jobb minőségű képeket fog készíteni.

Fontos paraméterek
- Érzékelő mérete [cm] - minél nagyobb a méret, annál jobb minőségű a kapott videofelvétel
- Érzékelő felbontása [Mpx]

A mai fényképezőgépekben a 800 000 pixeles chip leginkább a belépő szintű modellekben található meg.

Népszerűek a három chipes kialakítások, melyek a félprofi és professzionális fényképezőgépekben gyakoriak. A 3 chip egy üvegprizmával működik együtt, amely három irányba osztja a fényt, majd összekapcsolja. Mindegyik chip egy-egy színért felelős az alapvető RGB spektrumból (zöld, piros és kék).

A CMOS-érzékelőt jobb színdinamika és valósághűbb színvisszaadás jellemzi. Általában elmarad a háromchipes rendszer tulajdonságaitól, de gyenge fényviszonyok között jobban teljesít.

Stabilizátor

A stabilizálás a kép rázkódásának kiküszöbölése, amikor a fényképezőgépet a kezedben tartd. Lehet elektronikus és optikai, és az objektív kialakításának részét képezi. Az elektronikus minden fényképezőgépben megtalálható, és úgy működik, hogy a kis mozgásokat kivágással, majd mozgatással kompenzálja. Az optikai stabilizálás azonban hatékonyabb, az optikai rendszerben lévő lencsék mozgatásán alapul, amely kisimítja a fényképezőgép rázkódását.

Fogalomtár

Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB20