Az Xbox One több mint nyolcéves pályafutása számos nagyszerű játékot hozott magával, amelyeket konzoltulajdonosként nem szabad kihagynod. Vajon az Xbox One-ra megjelent közel 3000 játék közül melyek azok, amelyek valóban megérik a pénzüket? Listánkban megtalálod a jelenlegi legjobb Xbox One játékokat minden műfajból.
• Különkiadás• Szerző: szerkesztőség
Kép forrása: saját
A nem túl sikeres Call of Duty: Modern Warfare III után a legendás COD hírnevét a Treyarch legújabb, Black Ops 6 című játéka menti meg. A fejlesztők a korábbi részekből jól ismert FPS formulát friss játékmechanikákkal fűszerezték meg, amelyek megfelelő kémkedési ízt adnak a Black Ops 6-nak, de ne aggódj, a 90-es évek elejéről származó történetben is vár rád egy jó adag szupererős akció. A sztorikampány befejezése után azonban ne tedd le a fegyvert, mert a hagyományos online multiplayerben, a fergeteges kooperatív Zombies módban és a népszerű Warzone módban, amely a Black Ops 6 számos újítását átvette, elkezdheted megmászni a ranglétrákat.
Call of Duty: Black Ops 6 – Minden, amit tudhatunk róla
Ahogy a nap is minden reggel felkel, úgy az EA sportszimulátorai is minden évben megjelennek. Sajnos a legújabb NHL 25 már nem érhető el Xbox One-ra, a konzol tulajdonosai azonban örülhetnek az egy évvel régebbi NHL 24-nek, ugyanis a „huszonötös” nem hoz sok újdonságot. Ez azonban nem vonatkozik az EA Sports FC 25-re, amely Xbox One-on is játszható, és a mesterséges intelligencia és az új Rush mód tekintetében is örvendetes fejlesztéseket kínál. Tehát ha a legjobb virtuális focit és hokit keresed Xbox One-ra, az EA Sports FC 25 és az NHL 24 csak rád vár.
A konzolok sosem voltak a real time stratégiák melegágyai, de a Microsoft a Halo Wars című, szintén Xbox-ra kiadott RTS ikersorozatával megmutatta, hogy ha akarunk, egészen kényelmesen lehet stratégiát játszani konzolvezérlővel is. Egy másik remek példa erre az Age of Empires 2: Definitive Editiont, amely a sorozat ikonikus játékmenetét hozta el Xbox-konzolokra, amelyben egy középkori nemzet élére állsz, és megpróbálod szó szerint a semmiből felépíteni birodalmadat a mesterséges intelligencia vagy más játékosok ellen. Bár az Age of Empires II: Definitive Editiont gamepad vezérlésre optimalizálták, semmi sem akadályoz meg abban, hogy egeret és billentyűzetet csatlakoztass az Xbox-odhoz.
Az egyiptomi Origins és a görög Odyssey az Assassin's Creed sorozatot akció-kalandjátékból akció RPG-vé alakította át, és ezt az átalakulást mi határozottan nagyra értékeljük. Megkedveltük a legújabb részt, az Assassin's Creed Valhallát is, amely egy 9. századi virtuális Angliába kalauzol el, amelyet egy viking harcos bőrébe bújva próbálunk meghódítani. A hatalmas, de meglehetősen részletes, és mindenekelőtt gyönyörű világ órákra magába szippant, és egyszerűen nem enged el, ami nem csak a Valhallára, hanem az előbb említett korábbi részekre is igaz.
Az akció-kalandjátékok műfaja, ahol a valóság és a természetfeletti közötti különbség egy szempillantás alatt elmosódik, a finn Remedy stúdió fő területe, és legújabb munkájuk, a Control minden korábbi projektjüket felülmúlja. A játékban egy paranormális nyomozóiroda gyomrába pillanthatunk be, ahol a főszereplő, Jesse Faden eltűnt bátyja keresésére indul. A Control remek játékmenetével tűnik ki, amelyet Jesse emberfeletti képességei és a metroidvania stílusú felfedezés fűszerez. Az eredeti játékot ráadásul két vidám bővítmény egészíti ki.
Az MDHR által készített Cuphead nevű shoot'em up platformer több szempontból is egyedülálló. Először is, gyönyörű, klasszikus rajzfilmek által inspirált, kézzel rajzolt grafikával rendelkezik, amiről kevesen gondolnák, hogy ilyen brutálisan nehéz. A játék lényege a zseniálisan megtervezett, mégis ádáz boss-fight-ok folyamatos sorozata, amelyek a reflexeidet a végletekig próbára teszik.
Az egyes boss-fight-ok ismétléseinek száma akár több tucatnyi próbálkozásra is nőhet, de a kiváló játékmenetnek köszönhetően úgyis addig próbálkozol, amíg diadalmas győzelmet nem aratsz. Ugyanez mondható el a 2022 első felében megjelent, hasonlóan magas színvonalú Cuphead: The Delicious Last Course DLC-ről is, amely minden olyan gamert boldoggá tett, akik a kihívásokat várják el egy játéktól.
A gamerek egyik fele az egekig magasztalja, a másik fele legyint egyet, és a menüre lép, ahol a nehézségi fokozatot alacsonyra állíthatja. A Dark Souls sorozat ott volt az úgynevezett soulsborne műfaj születésénél, amely a magas, de korrekt nehézséggel jellemezhető akció-RPG-ket, valamint a rendkívül addiktív játékmenetet foglalja magába, amely arra kényszerít, hogy újra és újra megpróbálkozzunk egy-egy nehéz árkáddal. A Dark Souls Trilogy tartalmazza az első játék remasterét, a Dark Souls II: Scholar of The First Sin-t, a Dark Souls III: The Fire Fades-t és az összes DLC-t, így ez az egyetlen szett több tucatnyi órára elegendő.
A Destiny 2 már régóta az egyik legjobb live-service játék, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek gyengébb elődjei... a The Witch Queen azonban hibátlan. A legújabb bővítmény több tucat, sőt, talán több száz órányi plusz tartalommal ajándékozza meg a játékosokat, hiszen egy nagyon jól sikerült kampány mellett, amelyet Savathûn boszorkány, a Hive faj istennője vezet, a The Witch Queen rengeteg új patrolt, egzotikus küldetéseket, egy megújult Void osztályt, rengeteg új felszerelést és egy jól megtervezett raid-et hoz.
A Diablo 3 egy nagyszerű izometrikus ARPG, amely a 2012-es megjelenésének köszönhetően már-már legendának tekinthető, de a tartalommal teli Ultimate Evil Edition sem mutatja a kor jeleit. Az Eternal Collection mellett kapunk egy ötödik felvonást és új karaktereket is, amelyek kibővítik az amúgy is bőséges lehetőségeket a pokoli ivadékok elpusztítására. Az eredetileg csak PC-re megjelent játék konzolos vezérlővel is remekül játszható, és ideális környezetet teremt a helyi kooperatív játékhoz.
A Blizzard a legendás franchise negyedik részével ismét telitalálatot ért el, és egy kiváló akció RPG-t tálalt fel rengeteg tartalommal, kifinomult nyitott világgal és remekül játszható karakterekkel. Bár a Diablo 4 nem feszegeti a műfaj határait, mégis egy kiváló alkotás, amely nem fog csalódást okozni a műfaj rajongóinak.
Napjaink egyik legjobb RPG-je – sokan így nevezik a Divinity: Original Sin 2 - Definitive Editiont, amely nemcsak az elődjénél nagyobb és kifinomultabb világot hoz, hanem egy továbbfejlesztett harcrendszert, és ahogy az egy jó RPG-hez kell, egy magával ragadó történetet is. De Xbox One-on is elérhető az első kaland, a Divinity: Original Sin Enhanced Edition, amely nemcsak a játék látványvilágán javít, hanem tucatnyi kisebb-nagyobb finomítást is hoz, az új fizikai modelltől kezdve a mozgó kamerán át a csatákat és egyes rejtvényeket megkönnyítő mozgó kameráig.
A 2016-os Doom és folytatása, a Doom Eternal (2020) frenetikus és a Doom-franchise-hoz méltóan véres akciómókát hoz, tele démonok lemészárlásával, az emberiség megmentésével a pokol örök kárhozatától, és olyan kiváló zenével, ami a halottakat is feltámasztaná. A legjobb dolog a modern Doom franchise-ban azonban az, hogy tiszteli a gyökereit, és a nagyszerű grafika és az új elemek (például a mozgó rejtvények) ellenére olyan old-school FPS játékmenetet nyújt, amely még évek múltán is szórakoztat. A sorozat összes részét megtalálod egyébként a Game Pass könyvtárában is.
A japán FromSoftware stúdió a Dark Souls, a Bloodborne és a Sekiro: Shadows Die Twice című akció-RPG-k fejlesztése során szerzett tapasztalatait felhasználva létrehozta eddigi munkásságuk vitathatatlan csúcsát. Az Elden Ringben nem csak a soulsborne műfaj rajongói számíthatnak egy hatalmas, veszélyes ellenségekkel és félelmetes bossokkal teli nyílt világra, kidolgozott karakteralkotásra, kihívásokkal teli, de addiktív harcrendszerre és egy titokzatos történetre a Trónok harca alkotójának, George R. R. Martinnak a tollából. Mindez vonatkozik a kiváló Shadow of the Erdtree DLC-re is, amely kicsit dob a nehézségi szinten, és mindenekelőtt annyi új tartalommal bővíti a játékot, hogy az embernek elborul a feje. Ha pedig még mindig nem tudsz betelni, PS5-re megjelenik a kultikus Dark Souls remake-je is.
A Fortnite: Battle Royale egyik fő erőssége kétségtelenül a hozzáférhetősége - ez egy free-to-play játék, és a cross-progression és cross-play funkcióknak köszönhetően gyakorlatilag bárki játszhat bárkivel, függetlenül attól, hogy milyen platformon játszanak. Ezen túlmenően azonban a Fortnite több mint masszív játékmenetet és mindenekelőtt példás odafigyelést nyújt az Epic Games fejlesztői részéről, akik rendszeresen új tartalmakat pumpálnak a játékukba új évadok, epikus élő események vagy más popkulturális márkákkal - videojátékokkal, blockbuster filmekkel vagy képregényekkel - való gyakori crossoverek formájában.
A mostani, 4. fejezet érkezésével pedig a játék nem csak tartalmilag, hanem látványban is jelentős frissítést kapott, ami még a régi generációs konzolokon is érezhetően javított az amúgy is jellegzetes vizuális stíluson. Mindenekelőtt azonban a Fortnite Battle Royale még mindig egy hatalmas élmény, függetlenül a választott platformtól.
A Microsoft egyaránt gondol a realisztikus pályaversenyek rajongóira és az árkádszerű koncepció és a nyitott tájak kedvelőire is. Míg a nyílt világú árkádversenyzést a kiváló Forza Horizon 5 képviseli, a másik tábornak be kell érnie a 2017-es Forza Motorsport 7-tel, de annak korát számos olyan funkcióval, például a splitscreen támogatással kárpótolják, amit az elmúlt években bosszantóan mellőztek az autóverseny-szimulátorok.
Forza Horizon 5 (INFÓ) – Hot Wheels DLC és egyéb újdonságok
A Gears of War sorozat (ma már csak Gears) joggal számít az Xbox konzolok látványosságának, bár az ötödik rész a sorozat egyik mérföldkövének mondható, a sorozat történetének fontosságára való tekintettel azt ajánljuk, hogy az elejétől kezdve járd végig a vagány fegyveresek kalandjait, főleg, ha van egy haverod a splitscreen játékhoz. A franchise rajongóinak nem szabad kihagyniuk a Gears Tactics-t, amely ügyesen ülteti át a népszerű márka játékmenetét egy taktikai környezetbe (a la XCOM). A teljes sorozat megtalálható a Game Pass-on is.
Hiányozhat-e a legendás GTA sorozat a legjobb játékok listájáról? Aligha! Az ötödik rész még magasabb szintre emelte a népszerű szabad játékmenetet, a történet dimenzióját pedig három főszereplő jelenlétével gazdagította. A GTA V ámokfutása még ennyi év után is szórakoztató, és a fejlesztők még mindig új tartalommal töltik fel a GTA Online önálló többjátékos ágát, így bár a játék 2013-ban jelent meg, biztosan nem nevezhető halottnak. Amíg a GTA VI meg nem jelenik, addig úgysincs jobb a városi akció műfajában.
A Hades meglovagolja a népszerű görög mitológia és a rogue-like műfaj hullámait. Ehhez a Hádész által uralt alvilág egyszerűen tökéletes helyszín, még inkább, ha Hádész az apád, és megakadályozza, hogy a felszínre szökj. A szigorú, de korrekt játékmenet mellé a fejlesztőknek sikerült egy eredeti történetet is beolvasztaniuk, így a Hades egy rendkívül népszerű játék lett, amit a Game Pass könyvtárában is megtalálsz.
A Halo franchise első hat játéka megtalálható a csodálatos Halo: The Master Chief Collection-ben, amely a sorozat többi játékához hasonlóan letölthető a Game Pass könyvtárából. Ott található a Halo Infinite sorozat legújabb darabja is. A játék története ott folytatódik, ahol a Halo 5: Guardians abbahagyta, és Master Chief bőrébe bújva nem kevesebbre vállalkozol, mint az univerzum megmentésére. A fejlesztőknek különösen jól sikerült a multiplayer, amely a korábbi részekhez képest ezúttal teljesen különállóan jelent meg, és a free to play modellnek köszönhetően teljesen ingyenesen élvezheted a többjátékos játékot. A Halo Infinite 2021. december 8-án jelent meg.
A GTA V-höz hasonlóan a Red Dead Redemption 2 is a műfaj egyik legjobb játéka, és egyben 2019 egyik legjobb játéka is volt, amely egy hatalmas, vibráló világba merít, amelyet lóháton és postakocsik ülésén fedezhetsz fel a tapasztalt fegyverforgató Arthur Morgan szerepében. Történetileg a Red Dead Redemption 2 is egy remek játék, és a GTA V-höz hasonlóan egy életre szóló online változatot is kínál.