DeepCool DQ650-M-V2L
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 650 W
Format ATX
ATX version 2.4
Modularity Full
Equipment
Efficiency
Certification 80 PLUS Gold
Performance 90 %
Connectors
Connectors ATX 20+4pin, CPU 8pin / 4+4pin, Molex 4pin, PCI-E 8pin / 6+2pin, SATA 15pin
Number of EPS/CPU 4+4pin 1
PCI Express 8pin / 6+2pin 2pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 8pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 4pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Maximum loudness 36.9 dB
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 160 mm (16 cm)