85" Samsung MRE85R95H
Screen size and resolution
Diagonal 95 " (241.3 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Dimensions and weight
TV width 188.06 cm
TV height 107.7 cm
TV depth 2.99 cm
TV weight 37.9 kg
Height without stand 107.7 cm
Depth without stand 2.99 cm
Base width / leg spacing 37.57 cm
Package width 204.4 cm
Package height 120 cm
Box depth 22.5 cm
Package weight 50.6 kg
VESA mounting 600×400
Audio
Speaker performance 70 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 450 W
Typical power consumption 129 W
Code:  WR173e
Warranty: 36 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 85" Samsung MRE85R95H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 85" Samsung MRE85R95H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 85" Samsung MRE85R95H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 85" Samsung MRE85R95H