65" Samsung QE65S95H
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Backlight Direct
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 4 ×
Dimensions and weight
TV width 144.35 cm
TV height 82.94 cm
TV depth 1.1 cm
TV weight 18.9 kg
Height without stand 82.94 cm
Depth without stand 1.1 cm
Base width / leg spacing 36 cm
Package width 162.5 cm
Package height 93.5 cm
Box depth 17 cm
Package weight 39.8 kg
VESA mounting 400×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 70 W
Package contents One Connect box, Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 540 W
Typical power consumption 99 W
Code:  WR173l11
Warranty: 36 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung QE65S95H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung QE65S95H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65S95H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65S95H