55" Samsung QE55S90H
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Backlight Direct
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Dimensions and weight
TV width 122.54 cm
TV height 70.86 cm
TV depth 3.99 cm
TV weight 14.6 kg
Height without stand 70.86 cm
Depth without stand 3.99 cm
Base width / leg spacing 36.6 cm
Package width 138.5 cm
Package height 83.2 cm
Box depth 15.3 cm
Package weight 21.4 kg
VESA mounting 300×200
Colour
Colour Black, Silver
Audio
Speaker performance 40 W
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 380 W
Typical power consumption 76 W
Code:  WR173k9
Warranty: 36 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Samsung QE55S90H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Samsung QE55S90H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Samsung QE55S90H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Samsung QE55S90H