43" TCL 43S5400A
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 45 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution Full HD
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10
Colour depth 8 bit
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2024
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, DLNA
Total number of HDMI ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 55.6 cm
Depth without stand 8.4 cm
Base width / leg spacing 85.8 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 19 W
Audio formats Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Other audio features Audio calibration, Automatic volume control, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Classic
Code:  WK690b7c00c
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" TCL 43S5400A
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" TCL 43S5400A
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" TCL 43S5400A
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" TCL 43S5400A