27" Philips 27B2N4500/00
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 120 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 1500:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 2.1, DisplayPort 1.4
Data interface USB-C, USB-B
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3.2 Gen 1 4 ×
USB 4 ×
Colour gamut
Adobe RGB 114 %
sRGB 125 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Grey
Dimensions and weight
Width 61.4 cm
Height 43.6 cm
Depth 23.1 cm
Weight 6.79 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Warranty
Extended warranty Pick-up & Return
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 13 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode C
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 16 W
Typical power consumption 13 W
Code:  WC118a12c38
Warranty: 60 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" Philips 27B2N4500/00
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Philips 27B2N4500/00
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Philips 27B2N4500/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27B2N4500/00