65" Samsung UE65M80H
Benefits of Pre-Orders:
  • You can cancel your pre-order anytime without giving any reason.
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
  • There is no need to pay in advance. You can choose a cash on delivery.
  • Available stocks are distributed among customers in all countries served by Alza.
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology Mini LED
Backlight Mini LED
Other screen features HDR
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian
Model year
Model year 2026
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
TV functions
Multimedia features PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control, Art gallery
Gaming features GAME MODE, AMD FreeSync Premium Pro
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
WiFi standards WiFi 6E
Audio-video connectors HDMI s eARC
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Data and system connectors USB, CI+
TV width 144.41 cm
TV height 83.12 cm
TV depth 7.68 cm
TV weight 14 kg
Base width / leg spacing 100.46 cm
Package width 157.8 cm
Package height 93 cm
Box depth 88.22 cm
Package weight 19.8 kg
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Digital Surround
Other audio features Motion-tracking sound, Automatic volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 170 W
Typical power consumption 65 W
Code:  WR173u3
Warranty: 36 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung UE65M80H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung UE65M80H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Samsung UE65M80H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung UE65M80H