55" Samsung MRE55R85H
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Dimensions and weight
TV width 122.4 cm
TV height 70.8 cm
TV depth 5.74 cm
TV weight 14.6 kg
Height without stand 70.8 cm
Depth without stand 5.74 cm
Base width / leg spacing 103.46 cm
Package width 135.2 cm
Package height 80.8 cm
Box depth 12.7 cm
Package weight 19.6 kg
VESA mounting 300×200
Audio
Speaker performance 30 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 220 W
Typical power consumption 77 W
Code:  WR173a
Warranty: 36 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Samsung MRE55R85H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Samsung MRE55R85H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Samsung MRE55R85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Samsung MRE55R85H