24" Samsung UE24F6002F
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection Apple AirPlay2, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.1 ports 2 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 54.07 cm
TV height 42.83 cm
TV depth 17.51 cm
TV weight 3 kg
Height without stand 32.9 cm
Depth without stand 4.11 cm
Base width / leg spacing 17.51 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Other audio features Motion-tracking sound
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 48 W
Typical power consumption 18 W
Power outlet type
Code:  WR174
Warranty: 24 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" Samsung UE24F6002F
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Samsung UE24F6002F
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" Samsung UE24F6002F
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Samsung UE24F6002F