24" Philips 24E2N1110/00
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 120 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1500:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
HDMI 1 ×
VGA 1 ×
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 54.2 cm
Height 41 cm
Depth 1.8 cm
Weight 2.44 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 18 W
Typical power consumption 15.6 W
Code:  WC120b5
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" Philips 24E2N1110
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Philips 24E2N1110/00
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" Philips 24E2N1110/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Philips 24E2N1110/00