Oldal frissítése

Vélemények: 27" AOC U27B3A

Érdekelnek a különböző vélemények, hozzászólások a(z) 27" AOC U27B3A témával kapcsolatban? Nálunk 11 felhasználó egyelőre 5 csillagból 4,2-t adott. Ezen az oldalon alább olvashatsz is más vásárlók tapasztalatairól a(z) 27" AOC U27B3A termékkel kapcsolatban. Örülni fogunk, ha a(z) 27" AOC U27B3A megvásárlása után te is írsz értékelést.
27" AOC U27B3A - Monitor
27" AOC U27B3A
Raktáron
72 990 Ft
69 190 Ft
Kosárba
Adam, Brno 15flag
Értékelve: 2026. 01. 18., változat: 27" AOC U27B3A
Hitelesített vásárlás
Szerintem ez a panel nagyszerű vétel, mert a megfelelő helyeken - az alapon és a tartozékokon - spórol. De tudnod kell, hogy mit akarsz. Ha nincs szüksége USB hubra, Power Delivery-re, pivotra, magasságállításra,. maga a panel 4K IPS, szép képpel, még a háttérvilágítás is rendben van számomra. Azonnal felszereltem a panelt a VESA-karomra, és második monitorként használom a 32"-os IPS 4K DELL-monitoromhoz, amely talán 4x annyiba kerül. Látható, hogy a panel egy kicsit rosszabb képminőséget nyújt, de ez irodai használatra biztosan nem jelent nagyságrendi különbséget. Csak azt érdemes megjegyezni, hogy a 4K 27"-on nem sok értelme van a munkához, mert a zoomot úgyis a rendszerben kell beállítani. Jól néz ki, de nem növeli annyira a termelékenységet. A youtube-ról származó 4K videók azonban gyönyörűen néznek ki rajta, ezért is vettem meg. Nem próbáltam a hangszóró vagy a fejhallgató kimenetet. De ha ez lenne az egyetlen monitor az irodában, akkor inkább vennék egy állítható magasságú QHD-t (2560×1440 pixel) ugyanezért az árért.
nagyszerű ár az újévi promócióban
IPS panel
vékony keretek
HDMI kábel mellékelve
alap teljesen beállítás nélkül
alkalmasabbak speciális alkalmazásokhoz
0 ×Jelentés
Automatikus fordítás
Vásárló, Budapestflag
Értékelve: 2026. 01. 18., változat: 27" AOC U27B3A
Hitelesített vásárlás
Jó kis monitor szép színekkel IPS kijelzővel. Nagyon jó ár-érték arányban. A leírással ellentétben a magasság nem állítható és a beépített hangszóró nagyon gyenge, szinte hallhatatlan. A képminőség viszont kitűnő, sok szín és egyéb (játék) beállítási lehetőséggel, így ezért az árért egy kiváló termék, valamint a munkahatékonyságot elősegíti, nagy felületet ad több ablakos használathoz.
Jó képminőség
Sok funckió a menüben, képbeállítási lehetőség stb.
Kitűnő ár-érték arány
Nincs hátrány
0 ×Jelentés
Petr, Kolínflag
Értékelve: 2025. 11. 13., változat: 27" AOC U27B3A
Hitelesített vásárlás
a monitor állapotjelző LED nem túl fényes
elég könnyű
matt kijelző
borzalmas kép, egységes színtér, pl. a szürkét a képernyő minden helyén más-más fényűnek látod - ha a közepére merőlegesen nézel, ott a legvilágosabb, a szélek felé sötétedik - ráadásul a jobb szem másképp látja a képet, mint a bal, ami elég kellemetlen.
csak akkor látod a megfelelő színeket és fényerőt, ha az egyes pixeleket közvetlenül elölről nézed (az optikai tengely merőlegesen halad a pixel felületére), nagyobb szögeltérés esetén a fényerő gyorsan csökken és a színek a kéktől a liláig eltolódnak - a kalibrálást és a háttérvilágítás egyenletességének mérését valószínűleg csak a felületre (az egyes pixelekre) merőlegesen végezték és mérték - de ha a monitorra 2,5 m vagy nagyobb távolságból nézi, jól néz ki - meg kell jegyezni, hogy a 15,4"-es TN kijelzővel ellátott laptopom jobban tartja a színeket és a fényerőt, mint a 8 éves IPS BenQ monitoraim, bár a fehér megvilágítás a széleken kissé lilára változott (de a kép minden szögből ugyanolyan színű és fényerejű).
a megadott 350 NITS fényerő valószínűleg csak valamilyen titkos üzemmódban van, a régi monitor, amelyiknek csak 300 NITS volt, szó szerint ragyog - az OSD-ben van egy "Picture Boost" opció, ami ideiglenesen megvilágítja a kiválasztott téglalap alakú területet - az egész képet is ki lehet választani - de ez nem megoldás.
sRGB módra váltáskor a színvisszaadás teljesen kikapcsol.
az egyes monitorok eltérő színkomponens-szint értékekkel rendelkeznek ugyanazon előre beállított színprofilhoz, ami azt jelzi, hogy nem a görbéket kalibrálják, hanem az egyes profilok végső beállításait, ami lehetetlenné teszi a felhasználói beállítások egyszerű átvitelét egyik monitorról a másikra, hogy ugyanaz a színvisszaadás legyen.
a két monitor egyike képhibás - egy kb. 4 mm átmérőjű sötét folt (nem szennyeződés a felületen).
hamis vékony élek - a kép az oldalakon és a tetején a vékony műanyag keret belső szélétől legfeljebb 6 mm-re kezdődik.
az OSD menüvezérlés elég szörnyű, nagyon gyakran véletlenül kikapcsolja a monitort - a kapcsoló fizikailag ugyanaz a gomb, mint a többi vezérlő, ráadásul szépen egy vonalban van a többivel, és még alulról is, így nem látod őket
a monitor műanyag szélei ferdék - két monitort vettem, és amikor egymás mellé helyezzük őket, a tetejük és az aljuk összeér, középen 2 mm-es rés van.
az állvány olyan apró, hogy legalább 20 cm magasra kell támasztani, különben a nyaki gerinc vagy a lapockák közötti rész hamarosan fájni fog.
nos, én tudtam túlélni néhány negatívumot ezen az áron (én cseréltem az állványokat VESA karokra), de vissza fogom küldeni ezt a horrort, főleg a pocsék képminőség miatt.
0 ×Jelentés
Automatikus fordítás

Próbáld ki a sütijeinket

Mi, az Alza.hu Kft., azonosítószám: 27082440, sütiket és egyéb adatokat használunk a weboldal működésének biztosítása érdekében, valamint az Ön hozzájárulásával többek között a hirdetések és weboldalaink tartalmának személyre szabására. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB20