Érdekelnek a különböző vélemények, hozzászólások a(z) 27" AOC U27B3A témával kapcsolatban? Nálunk 11 felhasználó egyelőre 5 csillagból 4,2-t adott. Ezen az oldalon alább olvashatsz is más vásárlók tapasztalatairól a(z) 27" AOC U27B3A termékkel kapcsolatban. Örülni fogunk, ha a(z) 27" AOC U27B3A megvásárlása után te is írsz értékelést.
Szerintem ez a panel nagyszerű vétel, mert a megfelelő helyeken - az alapon és a tartozékokon - spórol. De tudnod kell, hogy mit akarsz. Ha nincs szüksége USB hubra, Power Delivery-re, pivotra, magasságállításra,. maga a panel 4K IPS, szép képpel, még a háttérvilágítás is rendben van számomra. Azonnal felszereltem a panelt a VESA-karomra, és második monitorként használom a 32"-os IPS 4K DELL-monitoromhoz, amely talán 4x annyiba kerül. Látható, hogy a panel egy kicsit rosszabb képminőséget nyújt, de ez irodai használatra biztosan nem jelent nagyságrendi különbséget. Csak azt érdemes megjegyezni, hogy a 4K 27"-on nem sok értelme van a munkához, mert a zoomot úgyis a rendszerben kell beállítani. Jól néz ki, de nem növeli annyira a termelékenységet. A youtube-ról származó 4K videók azonban gyönyörűen néznek ki rajta, ezért is vettem meg. Nem próbáltam a hangszóró vagy a fejhallgató kimenetet. De ha ez lenne az egyetlen monitor az irodában, akkor inkább vennék egy állítható magasságú QHD-t (2560×1440 pixel) ugyanezért az árért.
Jó kis monitor szép színekkel IPS kijelzővel. Nagyon jó ár-érték arányban. A leírással ellentétben a magasság nem állítható és a beépített hangszóró nagyon gyenge, szinte hallhatatlan. A képminőség viszont kitűnő, sok szín és egyéb (játék) beállítási lehetőséggel, így ezért az árért egy kiváló termék, valamint a munkahatékonyságot elősegíti, nagy felületet ad több ablakos használathoz.
Jó képminőség
Sok funckió a menüben, képbeállítási lehetőség stb.
borzalmas kép, egységes színtér, pl. a szürkét a képernyő minden helyén más-más fényűnek látod - ha a közepére merőlegesen nézel, ott a legvilágosabb, a szélek felé sötétedik - ráadásul a jobb szem másképp látja a képet, mint a bal, ami elég kellemetlen.
csak akkor látod a megfelelő színeket és fényerőt, ha az egyes pixeleket közvetlenül elölről nézed (az optikai tengely merőlegesen halad a pixel felületére), nagyobb szögeltérés esetén a fényerő gyorsan csökken és a színek a kéktől a liláig eltolódnak - a kalibrálást és a háttérvilágítás egyenletességének mérését valószínűleg csak a felületre (az egyes pixelekre) merőlegesen végezték és mérték - de ha a monitorra 2,5 m vagy nagyobb távolságból nézi, jól néz ki - meg kell jegyezni, hogy a 15,4"-es TN kijelzővel ellátott laptopom jobban tartja a színeket és a fényerőt, mint a 8 éves IPS BenQ monitoraim, bár a fehér megvilágítás a széleken kissé lilára változott (de a kép minden szögből ugyanolyan színű és fényerejű).
a megadott 350 NITS fényerő valószínűleg csak valamilyen titkos üzemmódban van, a régi monitor, amelyiknek csak 300 NITS volt, szó szerint ragyog - az OSD-ben van egy "Picture Boost" opció, ami ideiglenesen megvilágítja a kiválasztott téglalap alakú területet - az egész képet is ki lehet választani - de ez nem megoldás.
sRGB módra váltáskor a színvisszaadás teljesen kikapcsol.
az egyes monitorok eltérő színkomponens-szint értékekkel rendelkeznek ugyanazon előre beállított színprofilhoz, ami azt jelzi, hogy nem a görbéket kalibrálják, hanem az egyes profilok végső beállításait, ami lehetetlenné teszi a felhasználói beállít ások egyszerű átvitelét egyik monitorról a másikra, hogy ugyanaz a színvisszaadás legyen.
a két monitor egyike képhibás - egy kb. 4 mm átmérőjű sötét folt (nem szennyeződés a felületen).
hamis vékony élek - a kép az oldalakon és a tetején a vékony műanyag keret belső szélétől legfeljebb 6 mm-re kezdődik.
az OSD menüvezérlés elég szörnyű, nagyon gyakran véletlenül kikapcsolja a monitort - a kapcsoló fizikailag ugyanaz a gomb, mint a többi vezérlő, ráadásul szépen egy vonalban van a többivel, és még alulról is, így nem látod őket
a monitor műanyag szélei ferdék - két monitort vettem, és amikor egymás mellé helyezzük őket, a tetejük és az aljuk összeér, középen 2 mm-es rés van.
az állvány olyan apró, hogy legalább 20 cm magasra kell támasztani, különben a nyaki gerinc vagy a lapockák közötti rész hamarosan fájni fog.
nos, én tudtam túlélni néhány negatívumot ezen az áron (én cseréltem az állványokat VESA karokra), de vissza fogom küldeni ezt a horrort, főleg a pocsék képminőség miatt.
0 ×Jelentés
Automatikus fordítás
Próbáld ki a sütijeinket
Mi, az Alza.hu Kft., azonosítószám: 27082440, sütiket és egyéb adatokat használunk a weboldal működésének biztosítása érdekében, valamint az Ön hozzájárulásával többek között a hirdetések és weboldalaink tartalmának személyre szabására. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.