Seasonic M12II-750 Evo
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 750 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Active PFC, Thermal speed control
Efficiency
Certification 80 PLUS Bronze
Performance 85 %
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of PCI express 8-pin 4pc(s)
Number of PCI express 6-pin 4pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 160 mm (16 cm)
Depth 86 mm (8.6 cm)