LG U series 14U530-PRO5H
Product accessories
Specifications
Display
Display size 14 "
Processor
Number of processor cores 2 ×
Processor frequency 1.6 GHz (1,600 MHz)
Cache processor 3 MB
Memory
Memory frequency 1,600 MHz (1.6 GHz)
Operating system
Operating system Windows 7 Professional
Hard drive
Storage capacity (total) 500 GB
Drive interfaces Serial ATA III
Weight
Weight 1.6 kg
Dimensions
Width 333 mm
Depth 228 mm