ID-COOLING TF-12025-ARGB-TRIO
Show alternatives
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Backlight
Backlight colour ARGB
Fan speed
Minimum Speed 500 RPM
Maximum speed 1,500 RPM
Maximum loudness 30.5 dB
Airflow 68.2 CFM (115.87 m3/h)
Speeds control Automatic speed control
Fan diameter 120 mm
Accessories Power reduction
Features PWM
Technical specification
Cooling By air
Bearing Type Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Dimensions
Fan size 120 × 120 mm
Depth 25 mm
Pack
Number of fans per pack 3 pc(s)
Connectors
Power connector 4pin PWM