Oldal frissítése

SIM-kártya típusa: Miben különböznek egymástól és hogyan találjuk meg a megfelelőt?

• Szerző: Jiří V. Matýsek

A SIM-kártya az előfizető azonosítására szolgáló eszköz a telefonhálózatban. Ez azt jelenti, hogy szükség van rá ahhoz, hogy a készülékeden telefon- vagy adatszolgáltatást vehess igénybe - pontosan ezért egyes okosórák is megkövetelik. A telefonszám egyedi azonosítóként kapcsolódik hozzá. Többféle SIM-kártya van használatban, a fizikai SIM-kártyák mellett léteznek virtuális SIM-kártyák (eSIM) is, amelyeket be lehet tölteni a készülékbe. Milyen típusú SIM-kártyák léteznek, és miben különböznek egymástól?

SIM-kártya

SIM-kártyák típusai – TARTALOM

A SIM-kártyák mérete eltérő

A SIM-kártyák minden típusának ugyanaz a funkciója: azonosítani a készüléket, jellemzően egy mobiltelefont, egy adott szolgáltató mobilhálózatában, illetve lehetővé tenni, hogy a készülék egyáltalán csatlakozhasson a hálózathoz. A SIM-kártyák méretében azonban különbségek figyelhetők meg, alapvetően az adott készülék gyártóján múlik, hogy melyik foglalatot használja. Az érdekesség kedvéért: a SIM-kártya eredeti, ma már nem használt típusa egy klasszikus bankkártya méreteivel rendelkezett.

Bizonyos méretek lassan visszaszorulnak, míg a virtuális SIM-kártyák egyre nagyobb teret nyernek. Ezeknél nem kell kinyitni a SIM-kártyahelyet, nem kell a fizikai SIM-kártyát sem keresni.

A SIM-kártyák típusai a következők:

  • A MiniSIM mérete 25,0 × 15,0 × 0,76 mm. Ezt a típust, szintén a mérete miatt, gyakorlatilag már nem használják.
  • A MicroSIM (3FF) 15,0 × 12,0 × 0,76 mm-es méretével az egyik leggyakrabban használt típus.
  • A NanoSIM (4FF) mérete 12,3 × 8,8 × 0,67 mm, ránézésre arról ismerhető fel, hogy az aranyszínű fémrész körül nincs műanyag keret.
A SIM-kártyák mérete
A SIM-kártyák mérete

A SIM-kártya méretének beállítása

A SIM-kártya általában telefonról telefonra vándorol velünk. De néha előfordulhat, hogy régebbi, nagyobb SIM-kártyánk van, és az nem fér bele az új telefonba. Vagy éppen ellenkezőleg, túl kicsi. Mi a teendő? A megoldás nagyon egyszerű. Vagy kicserélteted a kártyát a szolgáltatóval, vagy alternatív megoldást keresel.

Ha nagyobb SIM-kártyáról kisebbre váltasz, csak menj el bármelyik mobiltelefon-szolgáltatóhoz, ők egy speciális eszközzel beállítják a kártya méretét.

Ha viszont a SIM-kártyát nagyobbra szeretnéd méretezni, akkor szükséged lesz egy adapterre. A készlettel megkapod az összes létező kombinációt. Csak helyezd bele a SIM-kártyát, majd csúsztasd be a telefonod foglalatába.

eSIM: Mi ez és hogyan működik?

Az eSIM egy olyan speciális chip, amely közvetlenül a telefonok vagy okosórák alaplapjába van beépítve. Erre a chipre töltheted fel a profilodat (virtuális SIM-kártyádat), amelyet a szolgáltató biztosít. Onnantól kezdve minden ugyanúgy működik - rendelkezel egyedi telefonszámmal, hozzáféréssel az adatszolgáltatásokhoz és így tovább. Az eSIM előnye a lényegesen magasabb szintű biztonság, a könnyebb szolgáltatóváltás lehetősége, és nem utolsósorban az, hogy nem kell fizikai SIM-kártya foglalatot építeni a telefonba. További információkért lépj át a Mi az az eSIM? című cikkünkre, ahol részletesebben foglalkozunk a témával.

i Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

A SIM-kártya elengedhetetlen. Nélküle nem tudnál telefonálni, SMS-t küldeni vagy adathálózatokhoz csatlakozni (kivéve a WiFi-t). Ezért fontos, hogy tisztában légy vele, melyik típus passzol a készülékedbe, hogy ennek megfelelően járj el.

Mobiltelefonok Okosórák

Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.

További információ
Értem Részletes beállítások Elutasít mindent
P-DC1-WEB15