Fruit Pouches
Fruit Pouches – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.hu.
Continue
All from 137
Ella's Kitchen Organic Sweet potatoes, pumpkin and apple 120 g
890 Ft
7,420 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Peach Snack 70 g
690 Ft
9,860 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 1 pc(s)
SALVEST Ponn BIO Fruit smoothie with yoghurt and biscuits (110 g)
790 Ft
7,180 Ft/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, v balení 1 pc(s)
HELLO XXL fruit pocket with apricots 10×200 g
3,390 Ft
1,700 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, added vitamins and minerals, palm oil free, v balení 10 pc(s)
Good Gout Organic Plum 3×120 g
2,490 Ft
6,920 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Mango, pear and papaya 120 g
890 Ft
7,420 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Mixit BIO capsule - Good night
890 Ft
7,420 Ft/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, no added sugar, palm oil free, v balení 1 pc(s)
Beggs Organic Smoothie with fruit, yoghurt and oatmeal 12×120 g
7,790 Ft
5,410 Ft/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, v balení 12 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Pear, peas and broccoli 120 g
890 Ft
7,420 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Good Gout BIO Vanilla dessert with pear 90 g
990 Ft
11,000 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Peach with pear 3×120 g
2,490 Ft
6,920 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 3 pc(s)
Mixit Organic fruit pocket - 100% Mango 100 g
990 Ft
9,900 Ft/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, no added sugar, palm oil free, lactose free, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Apple with raspberry 3×120 g
2,590 Ft
7,190 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, does not contain soy, no added sugar, no added salt, palm oil free, v...
Good Gout Organic Banana 3×120 g
2,490 Ft
6,920 Ft/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, v balení 3 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Mango Snack 70 g
690 Ft
9,860 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Apricot with banana 3×120 g
2,560 Ft
7,110 Ft/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, palm oil free, v balení 3 pc(s)
Good Gout Organic Peach with pear 120 g
690 Ft
5,750 Ft/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 1 pc(s)
Mixit BIO capsule - Good night 4×120 g
2,190 Ft
4,560 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, no added sugar, palm oil free, v balení 4 pc(s)
Beggs Organic Butternut Squash and Apples 120 g
Discounted -37 %
750 Ft
1,190 Ft
6,250 Ft/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Breakfast banana and yoghurt 3×100 g
2,640 Ft
8,800 Ft/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, s cow's milk, v balení 3 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Children's rice, pear and apple 120 g
1,090 Ft
9,080 Ft/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Apple and Figs 3×120 g
3,290 Ft
9,140 Ft/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 3 pc(s)
Good Gout BIO Oat dessert with strawberry and banana 3×90 g
3,290 Ft
12,190 Ft/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, reduced lactose content, no added sugar, no added salt, v balení 3 pc(s)
Mixit Organic fruit pocket - 100% Mango 4×100 g
2,590 Ft
6,480 Ft/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, no added sugar, palm oil free, lactose free, v balení 4 pc(s)
In the category Fruit Pouches on Alza.hu, we currently have a total of 137 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné kapsičky
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Ovocné kapsičky