Marshall DSL100HR
Show alternatives
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Dimensions
Width 740 mm
Depth 242 mm
Height 274 mm
Weight 24.2 kg
Usage
Usage Guitar
Features
Features Effects loop, Gain
Effects Reverb
Connection
Number of inputs 1
Interface Line input, Footswitch input, Amped output for external speaker box
Headphone output Jack 3.5 mm
Type
Type Lamp
Characteristics
Performance 100 W
Number of channels 2
Number of tubes in amplifier 4
Impedance 4 Ohm, 8 Ohm, 16 Ohm