85" Sharp 85HP5265E
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 85 " (215.9 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV
Czech apps Oneplay, SledováníTV, LepšíTV
Slovak apps AntikTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 189.1 cm
TV height 116.8 cm
TV depth 43.9 cm
TV weight 30 kg
Height without stand 108.6 cm
Depth without stand 9.1 cm
Base width / leg spacing 166.5 cm
VESA mounting 600×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 24 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital AC4, Dolby Digital Plus
Sound quality by brand Harman and Kardon
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 125 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary
Code:  WSA387d8a6
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
MORAVIA Consulting spol. s r.o., [email protected], Olomoucká 83, CZ-627 00 Brno
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 85" Sharp 85HP5265E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 85" Sharp 85HP5265E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 85" Sharp 85HP5265E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 85" Sharp 85HP5265E