77" Sony Bravia OLED XR-77A80L
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 121 kWh/1000h
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor, Calman Ready
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 99.8 cm
Depth without stand 5.4 cm
Base width / leg spacing 138.5 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WS7913b1
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 77" Sony Bravia OLED XR-77A80L
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 77" Sony Bravia OLED XR-77A80L
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 77" Sony Bravia OLED XR-77A80L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 77" Sony Bravia OLED XR-77A80L