65" LG 65QNED84A6C
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 85 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QNED
Backlight Edge
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 10
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control, ECO mode
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 145.6 cm
TV height 93.2 cm
TV depth 28 cm
TV weight 23.6 kg
Height without stand 84.1 cm
Depth without stand 4.99 cm
Base width / leg spacing 128.3 cm
Package width 158 cm
Package height 93.5 cm
Box depth 17.2 cm
Package weight 29.8 kg
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black, Grey
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital AC4
Other audio features Audio calibration, Automatic volume control, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Code:  WK601b3
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" LG 65QNED84A6C
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" LG 65QNED84A6C
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" LG 65QNED84A6C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" LG 65QNED84A6C