34" LG UltraGear 34G600A-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 34 " (86.36 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3440 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 160 Hz
Response time 5 ms
Native contrast 4000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync Premium
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Adjustable height, Tilting
Functions Flicker-free, Eyesafe
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 80.9 cm
Height 47.03 cm
Depth 24.91 cm
Weight 10 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 32 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  WK060a26HU
Warranty: 24 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 34" LG UltraGear 34G600A-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 34" LG UltraGear 34G600A-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 34" LG UltraGear 34G600A-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 34" LG UltraGear 34G600A-B