32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Refresh rate 240 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 275 cd/m2
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync, FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Dual-Mode
Dual-mode frequency 233C
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4
Data interface USB, USB-B
Data interface standards USB 3.2 Gen 2
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3.2 Gen 2 3 ×
USB 3 ×
Colour gamut
sRGB 98.5 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Flicker-free, Eyesafe, Dual-Mode
Equipment Speakers, Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 71.41 cm
Height 51.09 cm
Depth 24.98 cm
Weight 9.8 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 55 W
Typical power consumption 32 W
Code:  WK060a1l58a
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B