27" LG UltraGear 27GX790A-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Refresh rate 480 Hz
Response time 0.03 ms
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync Compatible, FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 2.1, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Flicker-free, HDR, Eyesafe
Equipment Rear lights
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 60.52 cm
Height 46.93 cm
Depth 24.91 cm
Weight 9.3 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 48.22 W
Code:  WK060a17HU
Warranty: 36 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG UltraGear 27GX790A-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" LG UltraGear 27GX790A-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG UltraGear 27GX790A-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG UltraGear 27GX790A-B