27" EIZO FlexScan EV2740S-BK
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 6 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Data interface USB-C
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 2 ×
USB 4 ×
Colour gamut
sRGB 100 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.2 cm
Height 54.53 cm
Depth 23 cm
Weight 8.5 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included USB-C, Network cable
Power outlet type
Country Czechia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode C
Energy consumption in SDR mode 13 kWh/1000h
Standby consumption 0.27 W
Maximum power consumption 70 W
Typical power consumption 13 W
Code:  WL579l6b2b
Warranty: 60 months
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" EIZO FlexScan EV2740S-BK
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" EIZO FlexScan EV2740S-BK
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" EIZO FlexScan EV2740S-BK
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" EIZO FlexScan EV2740S-BK