24" LG 24MS550-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 100 Hz
Response time 5 ms
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
Features and functions
Features Adjustable height, Tilting
Functions Flicker-free, Eyesafe
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 53.99 cm
Height 44.76 cm
Depth 21.94 cm
Weight 3.2 kg
VESA mounting 75×75
Packaging
Cables included HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 17 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Code:  WK060a20HU
Warranty: 24 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" LG 24MS550-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" LG 24MS550-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" LG 24MS550-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" LG 24MS550-B