77" LG OLED77M59
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 77 " (195.58 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Screen surface Anti-Glare
Colour depth 10
Operating system
Operating system webOS
Interface Language Czech, English
Model year
Model year 2025
Application
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions Voice control
Gaming features VRR (Variable Refresh Rate), AMD FreeSync Premium, Nvidia G-SYNC
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, Apple AirPlay2
WiFi standards WiFi 6
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width 171.2 cm
TV height 98.6 cm
TV weight 35.5 kg
Depth without stand 2.48 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital AC3
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 134 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Power outlet type
Country Czechia
Code:  WK769
Warranty: 36 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 77" LG OLED77M59
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 77" LG OLED77M59
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 77" LG OLED77M59
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 77" LG OLED77M59