65" Sony Bravia OLED XR-65A90J
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 138 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2021
Application
Czech apps Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly
Slovak apps Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate), Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 83.3 cm
Base width / leg spacing 150 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats DTS Digital Surround, Dolby Atmos
Code:  WS7911b
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Sony Bravia OLED XR-65A90J
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Sony Bravia OLED XR-65A90J
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Sony Bravia OLED XR-65A90J
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Sony Bravia OLED XR-65A90J