48" LG OLED48C32
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 66 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Vodafone TV
TV functions
SMART functions Voice control, ECO mode
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate), AMD FreeSync Premium, Nvidia G-SYNC
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Apple AirPlay2
WiFi standards WiFi 5
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 61.8 cm
Depth without stand 4.69 cm
Base width / leg spacing 47 cm
VESA mounting 300×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 40 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital AC4, Dolby Digital AC3
Built-in audio Soundbar
Package contents
Control in package smart
Code:  WK612c03a10a
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 48" LG OLED48C32
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 48" LG OLED48C32
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 48" LG OLED48C32
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 48" LG OLED48C32