43" Toshiba 43LV3E63DG
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Colour depth 8 bit
Operating system
Operating system Vidaa
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube
Czech apps Oneplay, Telly
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Video connectors Composite
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 1 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 97.3 cm
TV height 60.2 cm
TV depth 24.9 cm
TV weight 9.5 kg
Height without stand 56.7 cm
Depth without stand 8.1 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WB043a7f
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
[email protected] FAST ČR, U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, EUROPE
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Toshiba 43LV3E63DG
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Toshiba 43LV3E63DG
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Toshiba 43LV3E63DG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Toshiba 43LV3E63DG