43" Blaupunkt 43UGC5500S
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Maximum brightness 220 nt
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2022
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width 95.6 cm
TV height 61.3 cm
TV depth 21.7 cm
TV weight 6.9 kg
Height without stand 55.6 cm
Depth without stand 8.7 cm
VESA mounting 300×300
Audio
Speaker performance 16 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 53 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  TVblau010b0
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Blaupunkt 43UGC5500S
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Blaupunkt 43UGC5500S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Blaupunkt 43UGC5500S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Blaupunkt 43UGC5500S